'Door de ben ik ineens explosief' Die van mij EEN WOEST GEVOEL MAAKT ZICH SOMS VAN MIJ MEESTER Angelique (52) beschouwt Jaak (49) als haar droomman, maar de laatste tijd roept ze tot haar schrik geregeld 'sukkel' en 'eikel' tegen hem. Angelique: „Het was op een dance event, twintig jaar geleden. Underworld trad er op. Mijn vriendje had zijn enkel verzwikt, dus die was niet mee. In het publiek trof ik Jaak, een leuke jongen met wie ik heerlijk kon dan sen. Eigenlijk dacht ik dat hij homo was, want toen ik vroeg met wie hij was, ant woordde hij: 'Met mijn vriend.' Dat bleek achteraf gewoon zijn beste vriend te zijn, maar door die aanname ging ik er wel opener in dan ik anders zou hebben gedaan. We woonden in dezelfde stad. Ik had hem verteld waar ik werkte en al snel belde hij me daar op. Dat verraste me volkomen, maar leuk vond ik het wel. We zijn gaan mailen, ik viel als een blok voor zijn grappige, romantische manier van schrijven en we spraken stiekem af in een Van der Valk langs de A2. Uitein delijk hebben we allebei onze relaties voor elkaar verbroken. Voorheen was ik er nooit mee bezig geweest, maar nu wist ik: dit is de man met wie ik kinderen wil. We kregen er drie, een dochter en twee zoons. Jaak is een supervader, veel betrokke- ner dan andere mannen in mijn omge ving. Samen steken we veel aandacht en energie in ons gezin. Dat willen we graag zo houden, natuurlijk, en daarom moeten we nu aan de slag. We hebben een pittige periode achter de rug, met een dure ver bouwing, Jaak die van baan veranderde en ik die in de overgang zit. Alles opge teld leidt dat nog weieens tot ruzie. Op zich niet erg, maar door die overgang reageer ik zo explosief dat ik mezelf niet meer herken. Als een gillend puber meisje dat met de deuren slaat, zo raak ik buiten zinnen. En dat is voor Jaak net zo schrikken als voor mij, want ik kon mijn emoties altijd prima de baas. Sinds ik een boek over de overgang heb gelezen, begrijp ik beter wat er met me gebeurt, maar dat voorkomt niet dat ik alsnog ont plof en ongenuanceerde, kwetsende din gen roep. 'Eikel' en 'sukkel' bijvoorbeeld, wat Jaak echt vreselijk vindt. Laatst heb ik hem zelfs uitgescholden voor 'schoot- hondje', omdat ik vond dat hij kritiekloos achter een vriend aanliep. Zoiets zeg je toch niet? Zo zit ik helemaal niet in elkaar, maar een woest gevoel maakt zich soms van mij meester. 'Verdiep je er ook eens in', zei ik tegen Jaak, in de hoop op meer begrip. Na lang aandringen heeft hij hetzelfde boek over de overgang gelezen. De emotionele rollercoaster is er nog steeds, maar we praten er nu in elk geval over. Hij weet waar ik in zit en dat hij sommige opmerkingen gewoon niet moet maken. Zoals: 'Moeten we daar echt heen?' als ik net twee kaartjes voor Un derworld heb geregeld. Hallo, daar is het toch zeker allemaal begonnen? Heb ik daarvoor mijn best gedaan? Dat Under world misschien niet meer is wat het twintig jaar geleden was, heb ik op zo'n moment even verdrongen. Hoewel we elkaar in essentie geweldig vinden, ligt er in deze fase veel nadruk op de negatieve dingetjes in onze relatie. Maar ik weet zeker dat we eruit komen. Aan de liefde ligt het niet. Ik vind Jaak nog steeds een fijne man, die lekker kan dansen en over een mooie kop en een goed lijf beschikt. Laatst zag ik een man door de stad lopen, bij wie ik dacht: 'O, wat een leuke vent!' Bleek het Jaak te zijn. En dat optreden van Underworld laatst? Dat was gewoon weer magisch." 41 141 zaterdag 1 april 2017 overgang Tekst PAM VAN DER VEEN ES Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70