er te zijn voor mijn gezin. Ik bedoel: mijn familie, het gezin waar ik deel van uitmaak." En die ze dus bij haar in huis genomen heeft. Vader Henk tuurt door het raam over het aangrenzende beschermd wei- devogelgebied. „Als je goed kijkt", zegt hij, „zie je door de bomen de Pagode van de Efteling omhoog komen." Het is fijn dat ze er zijn, vindt Vos. Praktisch: „Ik ben zo veel in het buiten land, dan zou dit huis telkens onbe woond zijn." En: „Het is ook wel fijn om iemand te hebben om tegenaan te lullen." „Dat denk ik wel, ja. Maar volgens mij zijn zij ook blij en gelukkig hier, dat vind ik ook wel belangrijk." Toen ze de opdracht gaf voor de bouw van dit rietgedekte huis, dacht Vos: huisje-boompje-beestje op deze plek, dat lijkt me wel wat. „Maar gaandeweg kwam ik tot de conclusie: dat huisje- boompje-beestje, dat is gewoon het gezin waar ik nu mee ben. Als ik stop met fietsen of als er iets in mijn privé- leven verandert, dan zien we wel weer verder, hebben we afgesproken." „Nee, eigenlijk niet. Ik vind het ook wel prima op mezelf, met mijn eigen keuzes. Ik denk ook niet dat ik heel makkelijk ben om mee samen te leven, juist door mijn hang naar vrijheid. Ik ken meer meiden uit het peloton die dat fijn vin den: we kunnen gaan en staan waar we willen, zomaar op trainingskamp als het ons uitkomt - zonder met iemand anders rekening te hoeven houden." Paspoort Marianne Vos Privé Maar je kunt wel zonder ze? In 2012 zei je: 'Ik zou ook echt niet weten waar ik een geliefde tegen moet komen. Want in het dorp ken ik iedereen al en in het wielrennen ook. En daar zit diegene niet tussen.' Is dat veranderd? Ook in de rustperiode, toen je meer Geboren 13 mei 1987 in Den Bosch. Loopbaan Veroverde in 2004 als 17-jarige haar eerste grote prijs, de wereldtitel bij de juniorencategorie. In de jaren erna volgde een duize lingwekkende hoe veelheid prijzen: ze werd in 2008 (Pe king) olympisch kampioen op de baan, in 2012 (Lon den) greep ze het goud bij de weg wedstrijd. Ze werd bij de senioren elf maal wereldkam pioene: zes keer bij het veldrijden, drie maal op de weg en twee keer op de baan. In die discipli nes veroverde ze ook veertien natio nale titels in de volwassenencate gorie. Woont met haar ouders en broer in haar huis in het Brabantse Babylo- niënbroek. 121 zaterdag 1 april 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68