Vluchtelingen leren omgaan met de pinpas Karin's (U^jÜfh Dit plekje is nog vrij Nu volop vroegboekkorting 5 Extra korting Toscane Boek nu! Het is gedaan met die zuinige leasewagens en goedkope boodschappenautootjes. Autorijders gaan weer voor groot, zwaar en - heel - luxe. „De aandelen op de beurs doen het weer goed." De crisis is definitief voorbij en vooral de zeer luxe auto's vliegen de showroom uit. De meest luxe auto's (zoals Porsche Panamera en de Mercedes-Benz S- klasse) doen het goed met verkoopstij gingen van wel 6oo procent. De econo mie draait als een tierelier en dat is een van de redenen dat het topsegment goed verkoopt. „Wat ook scheelt is dat de bij- telling voor deze leaseauto's is gedaald van 25 procent naar 22 procent", stelt Floris Liebrand van de autovereniging RAI. Jasper Koek van Pon Luxury Cars (Porsche, Bentley, Bugatti en Lamborg hini) ziet ook het effect van de lagere bijtelling. „En het gaat goed in het be drijfsleven. De mensen die een luxe auto willen, vinden de tijd er weer rijp voor." Wat ook de verkoop stuwt is de introductie van nieuwe modellen. De Porsche Panamera - instapmodel 120.000 euro - kreeg eind vo rig jaar een complete face lift. Silvester Weterings (57) viel er als een blok Panoramadak, witte lederen bekleding en sportvelgen. Hij kost aangekleed toch wel zo'n 150.000 euro voor. „Ik heb de Porsche Panamera 4 E-Hybrid gekocht. Panorama dak, krijtwitte lederen bekleding die ook in het dashboard terug komt, sportvelgen. Hij kost aange kleed toch wel 150.000 euro." Weterings, die zijn kapitaal vergaarde met een bedrijf in land- en tuinbouwmachines, had het geld er een jaar terug niet aan uitgegeven. „Omdat ik het economisch nog aan wilde zien. Nu gaat het beter, mijn aandelen doen het goed." Ook de buitencategorie luxe vehikels - klasse Rolls-Royce voor de happy few - doet het goed. „Het is altijd een beetje gokken hoe het komt. Afgelopen maand ging het als een idioot.", weet Alexander Sterk van Louwman Exclusive. Louw man verhandelt luxe merken als McLa ren en Maserati, veelal types met een ge limiteerde oplage. Procentueel stijgen de luxe bakken het meest, maar andere autoverkopen zitten ook in de lift. Heel de branche verkoopt ruim 20 procent meer dan in het eerste kwartaal vorig jaar. Vooral suv's en dikke diesels doen het goed. Kleine stadsautootjes verkopen maar iets beter dan vorig jaar. Toch is nog steeds 1 op de 3 nieuw verkochte auto's een kleintje. vertrek 8,12,15 en 19 April weg van de massa www.karinschoice.nl 020 - 44 99 470 Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen zaterdag 1 april 2017 Luxe en zware auto is weer populair Ton Voermans Amsterdam —Silvester Weterings, koper zit a Leren omgaan met geld. foto frank jansen DEN HAAG Voor wie niet gewend is aan pinpassen en bankrekeningen, is omgaan met geld in Nederland best las tig. Om te voorko men dat asielzoekers in financiële proble men raken, gaan ze op cursus: EuroWij- zer. De eerste keer dat Omar een pinpas in zijn hand had, was in het azc in Nederland. „In Eritrea gaat alles eigenlijk in cash. En daar krijg je ook geen rekeningen per post, zoals hier in Nederland. In het begin heb je echt geen idee wat je alle maal met die brieven moet." Het gevolg is, zegt Jonas (18 jaar, 15 maanden in Ne derland), dat je die post niet altijd open maakt. „Ik spaar de brieven op en ga er na een tijdje mee naar iemand die het wel begrijpt." Soms is het dan al te laat. Een deel van de vluchtelingen belandt na hun aankomst in Nederland in finan ciële problemen. Dus zitten Omar en Jonas nu, hoe Hol lands, op cursus. „Het doel is om deze mensen financieel zelfredzaam te krij gen, om ze hun geld goed te laten beste den", zegt Léonine van Deutekom van Vluchtelingenwerk Den Haag. EuroWij- zer heet het project, dat Vluchtelingen- Werk samen met de gemeente Den Haag heeft georganiseerd. Als vluchtelingen in Nederland eenmaal een verblijfsvergun ning hebben gekre gen, komen ze in aanmerking voor een uitkering. „Maar ze bouwen ook snel schulden op. Veel statushouders lenen duizenden euro's bij DUO voor hun inbur- geringscursus en in sommige gemeenten moeten ze ook het geld terugbetalen dat ze krijgen om hun nieuwe woning in te richten", stelt Rick van der Burg, woord voerder van Vluchte lingenwerk. Van Deutekom: „Ik schat in dat zeker 10 procent van de vluchtelingen echt in financiële problemen komt." 8 dagen vanaf Portugal - Algarve - Albufeira Balaia-Sol Holiday Club Griekenland - Lesbos - Anaxos Anaxos Hill Appartementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5