1 I 13 Bertie: „Ik dacht: ik móet iets Zeeuws mee. Vandaar, die pet met hosternokke. Zeeuwser kan het niet. Ik zat laatst op die website van Leuntje te kijken, waar ze Zeeuwse artikelen verkopen. Die hebben nu een hele kledinglijn met hosternokke erop!" Isabel: „Het ging voortdurend over 'dat Zeeuwse meisje'. 'Isabel uit Zeeland.' Je hebt Zeeuwen die niks met het Zeeuws-zijn hebben, maar ik ben oprecht trots dat ik een Zeeuw ben. Sommige eigen schappen werden heel erg gelinkt aan dat Zeeuws zijn. Ik ben bij voorbeeld supernuchter en mak kelijk. Dat was bij anderen wel an ders. 'Nee, dit doe ik niet, dat doe ik niet.' Heb ik nog nooit gezegd, nee. En als de camera aangaat, opeens een air krijgen. Snap ik ook niet. Mensen die me op tv zagen en daarna in het echt zeiden tegen me: 'hè, jij bent precies het zelfde!' Dan denk ik: 'hoe moet ik anders doen'?" Bertie: „Dat heb ik ook. Ik ben zoals ik ben. Dit is een wereld van social media, maar als je je de hele tijd moet gaan afvragen hoe je overkomt als er een camera in de buurt is - dat lijkt me zo vermoei end." Isabel: „Op Instagram staan nu al zó veel foto's van mij die nét op het verkeerde moment gemaakt zijn, dat ik me er niet meer druk over maak. Laat maar." Bertie: „Heel Nederland heeft in mijn huis geleefd. Zie ik weer mensen in mijn tuin staan, denk ik: 'daar staan ze weer'. Hoeveel recht op privacy heb ik nog? Ik heb ook geen apart Facebookaccount. Ik zet op Facebook wel gekke din gen, maar dat is allemaal onzin ei genlijk." Isabel: „Ik heb een privé-account en een artiestenaccount, Isabel Je hebt Zeeuwen die niks met het Zeeuws-zijn hebben, maar ik ben oprecht trots dat ik een Zeeuw ben Music, met drieduizend vrienden. Daar post ik alles op wat met mu ziek te maken heeft. Mijn vakan tiefoto's hou ik voor mijn vrien den. Op Instagram heb ik 47.000 volgers. Dat is niet privé, maar Snapchat blijft helemaal voor mijn jSfej --«as®*1 vrienden. Als ik op stap ben en eens een gek filmpje maak, zet ik dat er rustig op. Ik weet dat mijn vrienden het niet op Facebook zet ten." „Ik probeer zo dicht moge lijk bij mijn fans te staan. Er zijn mensen die naar elke aflevering van The Voice zijn geweest en naar elk concert komen. Die koester ik. Ik vind aandacht geven via Insta gram heel belangrijk, maar er zijn fans die elke dag tien foto's plaat sen. Die kan ik niet allemaal liken. Ik zie het ook gewoon niet. Maar ik probéér wel te reageren." Bertie: „Ze willen dat je alles deelt en promoot. Alles voor de kijkcij fers, maar je moet toch wel de ruimte hebben om te bepalen 'wat wil je voor jezelf en wat niet'. Als je fans tot in je tuin staan, wordt het soms irritant. Er is er altijd minstens één die eerst op de foto wil met me en daarna vraagt of ik het niet vervelend vind. Maar weet je, als ik ergens kom, komen ze voor mij. Je gaat ernaartoe, dan hoort het erbij. Als je er geen zin in hebt, moet je er niet naartoe gaan." Isabel: „Dat hoort er gewoon bij. Anders moet je niet aan zo'n pro gramma meedoen." De borden zijn leeg. Tijd om ver der te gaan. Isabel: „Ik denk dat ik vanmiddag nog even langs Ladylike ga in Mid delburg. Die winkel sponsort mijn bühnekleding. En vanavond heb ik afgesproken met de Hobbyisten. Lekker jammen, kijken naar nieuwe muziek en teksten." Bertie: „Ik ga de trekker weer op. Er is nog werk op het land. In te genstelling tot de geruchten: ik ben nog altijd boer." zaterdag 1 april 2017 GO -Isabel Provoost

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49