12 WEE Bertie 'BoerZoektVrouw/ExpeditieRobinson' Steur zit al lang en breed aan een cassis te nippen bij Katoen in Goes als die andere Bekende Zeeuw komt aanrennen. Eindelijk. Daar is ze, Isabel 'TheVoiceOfZeeland' Provoost. Om het tafeltje heen klinkt geroezemoes: 'zijn ze het echt?' Ja hoor. Ze zijn het echt. INTERVIEW ISABEL EN BERTIE e kennen elkaar alleen van tv, maar de be groeting is er niet minder warm om. Bertie veert op, met die bekende brede grijns. Isabel spreidt de armen. Om hen heen hier en daar een blik van herken ning in het bomvolle restaurant. Isabel schuift aan. Onder de tafel: één paar imposant hoge hakken, één paar sneakers. Twee keer raden welke van wie zijn. Isabel komt net uit Tilburg. Blijven slapen bij haar vriend. Ook Bertie is buiten de provincie geweest, bij haar nieuwe vriendin in Wilnis. Vanochtend om 6.30 stapte ze al in de auto. Had ze vóór de lunch nog net tijd voor de paarden en een rondje met de trekker: kunstmest strooien. Het eten komt op tafel. Roerei met zalm voor Isabel, twee kroketten formaat boomstamme tje voor Bertie. Om hen heen ge roezemoes. Vrouwen die elkaar aanstoten. „Kijk! Is dat niet. Dat is wat er gebeurt als je mee doet aan een tv-programma. Isabel: „Sta ik in de rekken naar shirtjes te kijken, vraagt er weer iemand: 'mag ik met je op de foto?' Dat begint zodra ik de deur uit stap. Ik ben dat meisje met die lange, rode haren. Niet iedereen heeft zulk haar. Dat blijft. Ook als ik andere kleren aan heb." Bertie: „Kijk, dat is bij mij nou an ders. Als ik mijn oranje jas uitdoe en de pet af zet, herkennen men sen me veel minder!" „Via mijn dj-boekingsbureau Bank Bookings word ik steeds va ker benaderd voor dingen waar ik echt over moet nadenken. Giste- Expeditie Robinson was ongelooflijk saai. De grootste uitdaging is uiteindelijk de strijd met jezelf ren kreeg ik een verzoek of ik op een promoparty in Amsterdam over een nieuwe kaas wilde vertel len en plaatjes draaien. Ik dacht: 'nee, doe maar niet'. Ik ben niet zo tekstvast en een half uur over kaas lullen.Het moet wel bij me pas sen. Zet mij niet op een schuur- feest, want daar worden ze echt niet blij van mij - maar dat soort muziek verwachten ze wel van boerin Bertie. Als ik mijn demo naar iemand stuur, met house, deep house, beetje techno, hebben ze echt zoiets van: 'oké'? Isabel: „Ik moet keuzes maken. Mijn tijd is te kostbaar geworden om een liedje te zingen op een ver jaardagsfeestje van vreemden." Isabel pakt haar mobieltje en con troleert zorgvuldig haar tanden in de weerspiegeling. Isabel: „Sorry, ik moest even kij ken. Heb ik zo vaak gehad, dat ik lach en er iets tussen zit. Dat over komt me niet meer." Bertie eet met mes en vork. Isabel hapt zó in haar broodje. Bertie: „Met vork en mes, ja. Ik heb wekenlang alleen met een schelp gegeten bij Expeditie Robin son. Het was zwaar. En ongeloof lijk saai. Wat jullie zagen in één uur, was het resultaat van drie dagen opnames. De grootste uit daging is uiteindelijk de strijd met jezelf. Ik had me goed voorbereid. Voor Expeditie Robinson ben ik gaan sporten. Bootcamp. Drie keer in de week." Isabel: „Ik vind sporten leuk, écht leuk! Hard trainen en pijn hebben, dat vind ik lekker. Je geeft alles wat je hebt. Meedoen met Expedi tie Robinson lijkt me hartstikke tof, als ik het minder druk heb. Ik weet dat het niet makkelijk is, maar dat vind ik juist aantrekkelijk." Bertie: „Je moet wel dingen losla ten dan. Er zijn zoveel dingen waar je geen invloed op hebt." Isabel: „Het lijkt me dat ik daar heel erg tot mezelf kan komen. Ik ben altijd heel erg gestrest: 'wat moet ik doen?' 'Heb ik overzicht?' Zonder make-up op tv komen zou voor mij wel een ding zijn. Vind ik niet fijn, om mezelf dan terug te zien. Dan bereid ik me wel voor en neem wimperextensions. Ik heb heel lichte wimpers. Als ik geen mascara op heb, ontbreekt er iets. Heel gek om te zien." Bertie: „Je zou niet de enige zijn hoor! Jessie (Miss Nederland Jessie Jazz Vuijk, red.) en Elle (actrice Elle van Rijn, red.) hadden ook wimperextensions. Ik vind het juist verschrikkelijk om make up op te hebben." Isabel: „Mijn perfectionisme heeft me heel erg in de problemen ge bracht. Ik heb een jaar bijna niet naar school gekund omdat ik een soort burn out had. Daar heb ik wel van geleerd. Voor The Voice heb ik gekozen omdat ik het leuk vind, voor de ervaring en omdat ik Nederland wilde laten zien wat ik kan. Totaal niet om eerste te wor den. Wat ik dan wel heb: als ik zing ben ik super geconcentreerd en wil ik het helemaal goed doen. Mijn zangcoach, Sanne Hans (Miss Montreal, red.) heeft me geleerd dat ik óók moet genieten. En dat perfectionisme en genieten beide kan, tegelijk." Ze hebben Nederland wel een heel andere kant van Zeeland laten zien. Bepaald niet stoffig. Maar wel ty pisch Zeeuws, wordt er steeds ge zegd. Bertie: „Daar heb jij zeker aan bij gedragen, Isabel. Zeeland heeft in Nederland een suf imago. Maar jij bent een frisse, jonge meid." Isabel: „Dat heb ik niet zo meege kregen. Maar ik ben wel echt een Zonder make-up op tv komen, zou voor mij wel een ding zijn. Vind ik niet fijn, om mezelf dan terug te zien Zeeuw. Ik kan Zeeuws praten. Ik ben echt heel trots op Zeeland, heel erg. Ik vond het heel leuk om te zien dat jij uit Zeeland kwam. 'Hé! Tof, iemand uit Zeeland die meedoet aan Expeditie Robinson. Een lesbische boerin die haar mannetje staat!"' Bertie: „Wat mij wel opviel bij Ex peditie Robinsonik was de enige die trots was op zijn eigen provin cie." Isabel: „Bij The Voice idem. Nie mand." zaterdag 1 april 2017 GO Zeeuwse meiden zij n trots op hun roots Tekst Ondine van der Vleuten Foto's Mechteld Jansen -Bertie Steur t r - Isabel Provoost

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48