Aantal snackbars in Zeeland gestegen NIP-test hoort in basispakket Wie kaatst 2 Rompen TOERISME BEGIN SEIZOEN versluis &willeboer J MIDDELBURG Thuiszitten komt maar weinig voor ALMANAK De jongste bediende van het Ter- neuzense notariskantoor vond na zijn werkdag een brief onder zijn ruitenwisser. „U bent met uw trekhaak te gen mijn auto gebotst, zie de fo to's als bewijs." Hij snapte er niks van. Hij par keerde eerder die dag vooruit en er stond geen andere auto achter hem. Zijn antwoord was simpel. „Ik maak er geen punt van dat u tegen mijn trekhaak opreed. Er is geen zichtbare schade aan het plastic dopje. Mocht u twijfelen aan mijn verhaal: zie de door u geleverde foto's als bewijsmate riaal." Meeuwse handelsonderneming bv Het is iets waar je als zwanger paar liever niet aan denkt. Dat er misschien iets mis is. Toch houdt iedereen de vinger aan de pols. De simpelste vorm is luisteren en voelen. Medisch is veel meer mogelijk. Er zijn allerlei prenatale onderzoeken en testen. Altijd weer spannend. En het wordt nog spannender. Vanaf vandaag is de NIP-test voor iedereen beschikbaar. Die is nuttig voor het opsporen van het syn droom van Down en van een paar zeer ernstige andere afwijkingen. De nieuwe test stelt vrouwen in staat met meer informatie te be slissen of ze door willen met de zwangerschap. De vraag is of'meer' in dit geval ook 'beter' is. Tegenstanders van het toegankelijk maken van de NIP-test denken dat vrouwen eerder geneigd zullen zijn abortus te plegen. Ook vrezen zij dat mensen met Down het gevoel zullen krijgen dat ze er eigenlijk niet zouden mogen zijn. Dit laatste argument is heel sterk. Pasgeborenen met Down zijn net zo welkom op de wereld als elke andere baby. Daar kan geen twijfel over bestaan. Maar dat is geen reden om de NIP- test af te wijzen. Integendeel. Met dezelfde liefde en goede bedoelingen waarmee we pasgebo renen omringen, hoe ze ook zijn, kunnen we in een eerder stadium met behulp van de NIP-test die moeilijke afweging maken: als er betrouwbare informatie is dat een foetus zeer ernstige afwijkingen heeft, is het dan misschien verstandig abortus te plegen? Ook al breekt je hart? Het is goed dat deze keuze bij de ouders ligt en niet bij de over heid. En het is zaak dat zij deze beslissing tijdig nemen op basis van de beste informatie. Dat pleit voor opname van de NIP-test in het basispakket. M Afweging onderbreken zwangerschap moet op basis van de beste informatie Woongoed pakt leefklimaat aan Spreekuur succes, krijgt vervolg SGP bezorgd over paden Bolwerken De grootste smulpapen in ons land zijn overigens de Limburgers. De snackbardichtheid daar is op elke tienduizend inwoners bijna vijf snackbars. De top drie bestaat uit Limburgse steden: Venlo, Heerlen en Sittard-Geleen. In het hele land daalde het aantal snackbars de afgelopen vijfjaar van 4.840 naar 4.802. Zeeland kende geen daling. Het aantal cafetaria's steeg van 3,3 (in 2011) naar 3,6 per tienduizend inwoners. Daarmee is Zeeland weer op het niveau van voor de crisis. In 2007 telde de pro vincie 3,5 snackbar op elke tiendui zend Zeeuwen. Volgens Van Spronsen blijft de ontwikkeling van de snackbar ach ter op die van de algehele fastfood- scetor. Naast bekende ketens als McDonald's, Burger King en Ken tucky Fried Chicken zoeken ook steeds meer nieuwe de weg naar Europa, schrijft het bureau. Het Amerikaanse Five Guys opent dit jaar zijn eerste vestiging in Utrecht. Commentaar Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen zaterdag 1 april 2017 Samenwerking tussen gemeente, onderwijs en hulpverleners om kinde ren die geen onderwijs volgen snel naar school te helpen, werkt goed. Dat stellen B en W in antwoord op vragen van de Christenunie over 'thuiszitters'. ledereen weet wat zijn rol is, er zit nu ook maar één kind thuis zonder onderwijs. Tip? redactie@pzc.nl Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes I Tel. 0113-212620 I Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com MIDDELBURG Woongoed Middelburg is begonnen met de gron dige renovatie en ver duurzaming van 25 hui zen in de Stromenwijk in Middelburg. Die krijgen betere isolatie en ventila tie om het leefklimaat te verbeteren. Woongoed neemt de maatregelen als gevolg van een onder zoek door de PvdA naar de kwaliteit van de huizen in de Trompstraat en de directe omgeving. NIEUW- SINT JOOSLAND Het eerste spreekuur van politie en gemeente in Nieuw- en Sint Joosland was een succes en krijgt een vervolg. Op 12 april komen wijkagent David Kaljouw en wijkmanager Rianne van Iwaarden weer naar het dorp om met mensen te praten over hun klachten, vragen en complimenten. Van 11.00 tot 13.00 uur in de hal van het dorpshuis in Nieuw- en Sint Joos land. MIDDELBURG De Bolwerken in Middel burg zijn een populaire wandelroute, maar de kwaliteit van de paden is volgens de SGP slecht. De partij roept het col lege van B en W in schrif telijke vragen op hier iets aan te doen. De SGP noemt de Bolwerken 'de Middelburgse groene parel' waar jong en oud graag komt wandelen of de hond uitlaten. Maar dan moeten de paden wel veilig zijn. Het aantal snackbars in Zeeland stijgt weer. Vorig jaar telde de provincie op elke tienduizend in woners 3,6 friettenten. Dat blijkt uit een onderzoek van horeca- adviesbureau Van Spronsen Partners. Ab van der Sluis Vlissingen Daan Sinke zorgt voor hout op camping De Zandkreek. Daan (I) en Rinus Knapen werken aan de steiger Ed Snijders maait het gras. foto'smarcelledavidse De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38