Mannen Babypalingen uitgezet in de Grevelingen Provincie legt beleid bomenkap kanaal uit 2 MAIKEL HARTE Column Ik moet nooit meer een vent", zei een vriendin laatst tegen me. Sinds vier jaar is ze geschei den en het wil niet echt meer vlot ten in de liefde. Laatst had ze wel weer iemand, maar twee weken geleden kwam ze erachter dat hij vreemd bleek te gaan. En dat is in korte tijd al de tweede keer dat haar dit overkomt: „Alle mannen zijn hetzelfde", brieste ze. Namens het mannelijke geslacht probeerde ik haar te overtuigen dat dit niet zo is. Ik kan me namelijk niet voorstellen dat ik of mijn vrienden zoiets zouden doen. „Kijk naar Boer zoekt Vrouw", zei ik nog „zo'n Herman en zo'n Bolke, dat zijn toch doodbrave gas ten die je nooit zouden bedonde ren?" Boer zoekt vrouw is normaal gesproken één van mijn favoriete programma's, al heb ik door de verkiezingen niet steeds gekeken, maar bovendien is het nu in het buitenland en dat vind ik minder. Ik wil boeren die met hun voeten in de Hollandse klei of tussen de koeien staan, met prachtige pol ders en boerderijen en deelnemers van wie je bij voorbaat ziet dat ze het in de plaatselijke discotheek niet makkelijk hebben, als ze er al komen, omdat ze altijd op het land zitten. Dat vind ik mooi, maar een viskweker in Zambia die zo op de cover van de Men's Health kan, dat hoeft voor mij niet. Zo'n Bolke en zo'n Herman heb ben dat dan weer niet. Bolke in Texas heeft alles van een lamme goedzak, een doodbrave kerel, blij met een beetje liefde. Herman in Frankrijk, eerder een natuurkun- denerd dan een boer, vertelde eer lijk dat hij nog nooit iets met een meisje had gehad. Mannen waar je van op aankunt, zou je denken. Maar wat schetst mijn verbazing: Die Herman houdt er nu twee aan het lijntje en geniet er volop van; die Bolke staat in de bossen met de ene te zoenen, om vervolgens bij de ander in het zonnetje over haar armen te liggen wijven. Stelletje players! Drie keer raden wie er zondag avond belde. Herman in Frankrijk en Bolke in Texas: mannen waar je van op aankunt zou je denken DESTELLING Vandaag: Ik hou van 1 aprilgrappen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ELECTRISCHE AUTO S STEEDS 6EUEF&ER fy VAN O NAAR I00 IN 3 SECONDEN? NEE HÈ TOOS.' WAT EEN VERRASSIN6 Hl OP JE EISEN WEESSCHAAL I APRIL// Droogdok verhuist volgende week Geen prijs Zeeuw opNK metselen Ralph de Jong op Bluesfestival VLISSINGEN Kelly Meusen- Beekman lector HZ De babypalingen zijn door de stich ting Dupan, een samenwerking van palingkwekers, - vissers, en -han delaren, gekocht in Frankrijk. Du pan werkt met succes aan het ver beteren van de palingstand in Ne derland. „Onze beroepsvissers heb ben het afgelopen jaar een duide lijke stijging waargenomen", legt Norbert Jeronimus van Dupan uit. „In Engeland en Frankrijk groeit de populatie al zes jaar significant." Toch verwacht Jaap Geleijnse van de Combinatie van Beroepsvissers dat het vangstverbod in de maan den september, oktober en novem ber voorlopig nog wel zal blijven. De aaltjes werden gisterochtend op de loswal van Brouwershaven uit de Franse vrachtwagen gehaald en in grote dozen op twee vissers schepen gezet. Die hebben de jonge vis verspreid over de Grevelingen. Twee weken geleden zette Dupan ongeveer evenveel glasaal uit op de Randmeren. Later volgt nog een hoeveelheid wat grotere pootaal. In totaal komt Dupan hiermee voor dit jaar op vier miljoen stuks. Een kilo glasaal kost 200 a 300 euro. „En dat is goedkoop", vertelt Geleijnse. „Want er is veel van. In tijden van Beroepsvissers namen het afgelopen jaar een duidelijke stijging waar schaarste is wel eens 1200 euro be taald." Dupan heeft per jaar 375.000 euro te besteden. Dat geld komt van het rijk en de Europese Unie. MIDDELBURG - De provincie gaat op woensdag 19 april uitleggen waarom het nodig is om 475 bomen te kappen langs het Kanaal door Walcheren. Op die dag wordt een informatiebijeenkomst gehouden in de Marnixkerk aan het Marnix- plein 41 in West-Souburg. Van de bomen - voornamelijk abe len - verkeert de helft in slechte staat door snoeiwonden en dode takken. Af en toe valt een boom om. De provincie wil niet alle bomen tegelijk kappen. Dat zou de be wuste Vogeldijk een te kaal aan zicht geven. Het idee is om elk jaar 300 meter aan te pakken. De opera tie moet in 2025 zijn voltooid. De informatiebijeenkomst begint om 19 uur. Na de presentatie kun nen er vragen worden gesteld. Ook is het mogelijk om onder leiding van een boomdeskundige een wan deling te maken over de dijk. Vanaf de kerk is het ongeveer tien minu ten lopen naar de Vogeldijk. Belangstellenden moeten zich voor 12 april aanmelden. Dat kan door een mailtje te sturen naar secretariaatbo@zeeland.nl zaterdag 1 april 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: In de stad leef je pas echt 969 reacties HANSWEERT De verplaatsing van het droogdok van Scheeps werf Reimerswaal - van Hansweert naar de nieuwe locatie in Vlissin- gen-Oost - is een week uitgesteld. De operatie zou vandaag plaatsvin den, maar bij nader inzien vergt de verplaatsing toch meer voorberei ding. Om in Vlissingen te komen moet het dok van uit het kanaal door Zuid- Beveland door de sluizen de Westerschelde op. GOES Het Nederlands kampi oenschap metselen in Goes is gewonnen door Simon Olieman uit Bru- chem. De jury oordeelde dat hij de beste metse laar was van de twaalf fi nalisten. Olivier Broeder uit Kruiningen is er niet in geslaagd om in de prijzen te vallen. Het NK Metse len, een initiatief van de georganiseerde bak steenindustrie, is bedoeld om meer studenten naar de metselopleidingen te lokken. KWADENDAMME Ralph de Jong, Big Bo en Herman Brock The Brockettes maken het programma van het 25e Bluesfestival in Kwaden- damme compleet. Op het jaarlijkse bluesfestijn staan verder onder andere Hook Herrara, Barrelhouse, Ju lian Sas en Brian Temple- ton Enrico Crivellaro op het podium. Het festival, op 12 en 13 mei, is al een tijdje uitverkocht. Kelly Meusen-Beekman is gisteren geïnstalleerd als lector onderwijsex- cellentie aan de HZ in Vlissingen. Zij gaat de komende jaren, samen met leraren, studenten en hogeschooldocen ten, onderzoek doen naar manieren om het basisonderwijs te verbe teren en leerlingen uit stekend te laten preste ren. De HZ werkt in dit lectoraat samen met het Roosevelt Centre for Ex cellence in Education. In het Grevelingenmeer zijn gis teren circa 1,25 miljoen glasaalt jes uitgezet. Zij moeten groeien om zich over enkele jaren te kunnen voortplanten in de Sar- gassozee in de beruchte Ber muda Driehoek. Ton van den Nouweland Brouwershaven -Norbert Jeronimus, stichting Dupan Arjan Heinen van de Combinatie van Beroepsvissers met een krat jonge palinkjes, foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2