i 29 Of Ajax-spits Kasper Dolberg de Klassieker haalt, is nog maar de vraag. De twee andere Denen, Nicolai Jorgensen en Lasse Schone, zijn wél zeker van hun plaats tijdens de cruciale topper uit de eredivisie. De Scandinaviërs over de 182ste Klassieker ooit. Op de Deense televisie is het goed zoeken naar Nederlands voetbal, weet Lasse Schone uit ervaring. Toch zal nu ook daar in Scandina vië de allesbepalende clash tussen de eeuwige rivalen nauwgezet worden gevolgd. Ze hoeven daar alleen maar op de topscorerslij st te kijken en de Deense inbreng in de eredivisie is kraakhelder. Ajax heeft traditiegetrouw een hechtere band met Denemarken dan Feyenoord. Maar in de persoon van Nicolai Jorgensen hebben de Rotter dammers wel de meest bepalende Deen in huis. Schone kent zijn land genoot goed. Tijdens de afgelopen in terlandperiode, Jorgensen keerde eer der terug naar Rotterdam, volgde een robbertje spierballentaai richting de Klassieker. Goede plek Op een bepaalde manier is Schone wel verrast door zijn landgenoot. „Nergens heeft hij zo veel doelpunten gemaakt als hier", zegt hij. „Nicolai heeft de gave om zo vaak op de goede plek te staan. Dat is knap. Het talent had hij altijd al. Nu komt het er echt uit ook." Leuk die lovende woorden, maar de doelpuntendrang van Jor gensen gaat Ajax voor de derde keer op een rij van de titel houden. Toch? Nicolai heeft de gave om op de goede plek te staan. Het talent had hij al, nu komt het er uit Schone: „Nee, hij gaat Feyenoord geen kampioen maken. Onze op dracht is duidelijk. Weer zo spelen als tegen FC Kopenhagen. Dan winnen we en gaat Feyenoord nog wel ze nuwachtig worden. Ik moet nog maar zien of ze daar mee om kunnen gaan." Maar volgens Jorgensen, hersteld van zijn liesklachten, is Feyenoord meer dan klaar voor de Klassieker. „Als je ziet hoe wij soms wedstrijden kunnen kantelen", zegt de spits. „In Heerenveen zaten we een helft echt muurvast. Dat hebben we veranderd na de pauze. Dat is een kwaliteit." Heerenveen is echter geen Ajax. En in de Arena wint Feyenoord zelden tot nooit. „Het gaat mijn tweede op treden in de Arena worden", zegt Jor gensen. „De eerste keer was de strijd om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV, die we verloren. Dit is de grootste wedstrijd in de eredivisie en zeker nu staat er nogal wat op het spel. In de Kuip waren wij beter, we hadden moeten winnen. Het zal zondag we derom worden beslist op details. Het is prachtig om nu deze wedstrijd te mogen spelen. We gaan er wel heen als koploper hè, als de nummer t van Nederland." Tomasson Dat Deense sausje over de Klassieker, daar geniet Nicolai Jorgensen van, zegt de topscorer van de eredivisie. Al jarenlang spelen Denen een bepa lende rol in de Klassieker, maar dan vooral namens de club uit Amster dam. Eigenlijk was Jon Dahl Tomas son recent de enige uitzondering op de regel als bepalende Deense speler aan de kant van Feyenoord. Ook Schone vindt het prachtig dat er in aanloop naar de Klassieker vooral over de Denen wordt gepraat. „We zijn geen volk dat graag met de borst vooruit loopt. Maar zeker die Als je ziet hoe wij soms duels kunnen kantelen. Dat is een kwaliteit twee spitsen Dolberg en Jorgen sen trekken natuurlijk de aan dacht. En dan deze oude rot die ook weer wat vaker mag spe len..." De ervaren Deen opstellen als controlerende midden velder, was maanden terug dé move van trainer Peter Bosz om Ajax draaiende te krijgen. Maar net als het team, is Schone min der dwingend. Vooral ook om dat de tegenstan der zich instelt op de opbou wende rol van de Deen. „Dat is lastiger ja. Het loopt inderdaad minder dan voorheen, maar het is aan mij om daar een oplossing voor te bedenken zodat ik meer dwingend kan spelen." In de Klassieker kun je als spits de finitief je naam vestigen als speler. Zoals Graziano Pellè en John Guidetti recent deden. Jorgensen schiet in de lach. „Vergelijkingen maken tussen spelers is lastig, in mijn ogen zelfs on mogelijk. Je kunt wel de statistieken vergelijken. Pellè en Guidetti scoor den tegen Ajax, maar Feyenoord won in die jaren geen prijzen. Als ik moest kiezen, dan zal iedereen het ant woord weten. Het resultaat zondag gaat boven mijn persoonlijke succes natuurlijk." zaterdag 1 april 2017 MORGEN 14.30 UUR AMSTERDAM ARENA 'Nicolai maakt Feyenoord geen kampioen' Daniël Dwarswaard Mikos Gouka Amsterdam/Rotterdam —Lasse Schone —Nicolai Jorgensen A Nicolai Jorgensen FOTO ORANGE PICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29