IJJ- WÊt Regels nodig voor draagmoederschap II SSSSSSSSElSZSSSZSSi €5 Tijd voor een fietsvakantie! YouTube-helden Kinderbescherming wil internationale afspraken Er moeten internationale regels komen voor draagmoederschap. Daarvoor pleit de Raad voor de Kinderbescherming. Geen ontslagen bij overname van netwerkbedrijf Delta magazine Kras.nl/actie Stellen met een kinderwens ko men nu nog vaak juridisch in de problemen doordat ze in 'goedko pere' landen, waar de regels min der streng zijn, gebruikmaken van een draagmoeder. Ook wil de raad graag een ethische discussie over draagmoederschap. „Een kind is geen product", stelt een woordvoerster van de raad. „We zien in de praktijk wensou- ders regels en wetten overtreden om hun eigen behoefte te bevredi gen. Ze maken gebruik van ano nieme geslachtscellen of staan als ouder op de geboorteakte, zoals in Oekraïne gebeurt. Internationale regelgeving omtrent draagmoe derschap zou helpen." Door de strikte regels in Neder land wijken veel stellen uit naar het buitenland voor een draag moeder en eiceldonor. Sommigen omzeilen peperdure trajecten in de Verenigde Staten en Canada door naar Azië of Oost-Europa te gaan. Daar kost een draagmoeder de helft minder, maar de geboorteak tes worden door Nederland vaak niet erkend. Ambassades weigeren reisdocumenten, waardoor stellen het land niet uit kunnen met hun pasgeboren kind. Sinds verbod op draagmoederschap in India wijken ouders uit naar Oekraïne Instanties en deskundigen raden het gebruik van deze 'oostelijke route' ten zeerste af. „Het geeft zo veel juridische problemen", zegt advocate Annelieke Bouma. „En goedkoop is duurkoop, want als je een jaar ter plaatse moet blijven om een kind mee te krijgen, ben je duizenden euro's verder." Nu sommige Aziatische landen commercieel draagmoederschap verbieden, verschuift de markt naar andere 'schimmige' landen. Buitenlandse bemiddelingsorga nisaties zien een groeiende belang stelling voor een draagmoeder in Oekraïne, Georgië en Laos. „De veranderende wetgeving in Zuid oost-Azië zet grote druk op landen als Laos, Oekraïne, Canada en de VS", zegt directeur Sam Evering- ham van Families Through Surro gacy. New Life Global Network, dat jaarlijks 300 stellen helpt, ziet een groeiend aantal stellen dat naar Oost-Europa uitwijkt. „Sinds India het draagmoederschap heeft ver boden, neemt het aantal wensou- ders toe dat naar Oekraïne en Ge orgië gaat", zegt manager Sophie Ukleba.Het ministerie van Veilig heid en Justitie en de Raad voor de Kinderbescherming weten niet hoeveel Nederlanders gebruikma ken van een buitenlandse draag moeder, en hoe vaak ze terugkeren zonder de juiste papieren. P12 Netbeheerder Stedin neemt voor 450 miljoen euro Delta Netwerk Groep over. Daaronder vallen netwerkbedrijf Enduris en Delta Infra. De 650 medewerkers houden in elk geval tot en met 2021 hun baan. op je provincie. 15°C Nieuwsmedia FOTO MECHTELD JANSEN Opeens is je kind een ster-vlogger. Ouders vinden het maar bizar Individueel of met een groep zorgeloos genieten van de mooiste fietsroutes. of bel 0900-9697 70 cpg Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Tonny van der Mee Francine Wildenborg Den Haag -Sophie Ukleba ZEELAND1 ZEELAND 12 Jacqueline Midavaine legde Westkapelle vast vanuit de lucht en op de grond ZEELAND 4 Zondag vaker droog pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1