Veiligheidsmaatregelen rond Turks referendum na rellen 17 tof 8 dagen Mallorca dacht iedereen - publiek, journalisten, de vech ter en zijn entourage - dat de buit in Neder landse handen was. De driekoppige jury, twee tegen een, besliste anders. Een besluit dat zorgde voor boegeroep in de arena, online-kri- tiek en een live-tirade van de Fox-commenta toren: walgelijk. Ook vielen de woorden af schuwelijk, oneerlijk en schandelijk. En Man- hoef? Hij zat stuk. Weg bekroning van zijn car rière, verdwenen laatste kans op de titel. De 15.000 toeschouwers in Turijn zullen vol gende week een andere, meer resolute Man- hoef aan het werk zien. Niks voorzichtig doen of afwachten, hij wil zijn kansen in eigen hand houden. Daarom gaat hij gaat voor de rappe knock-out, als vanouds. Het is een terechte rematch waarvoor Man- hoef nu al bijna een jaar alles op alles zet. En waarvoor vrouw Tamara misschien straks stiekem met zoon Shane een ticket boekt en in het vliegtuig stapt. Normaal laat ze verstek gaan bij wedstrijden omdat ze de spanning als ondraaglijk ervaart en bang is haar man af te leiden. Voor deze mogelijk laatste keer over weegt ze een uitzondering te maken. En Meivin Manhoef? Hij ervaart de nodige druk, maar is vooral van plan nog een keer te genieten van zijn sport. De spotlights bij bin nenkomst, het publiek dat zijn naam scan deert, trillende tribunes, de adrenalinekick, ze bezorgen hem het mooiste gevoel dat er be staat. De ultieme beloning voor maanden af zien. Bam. Daar doet hij het voor. „En voor mijn kinderen, Suriname, Nederland en een beter aanzien van de sport. Verliezen is dus geen optie. Kampioen blijf je altijd, dat stukje onsterfelijkheid is mij alles waard." Turkse Nederlanders kunnen vanaf woensdag naar de stembussen in Amsterdam, Den Haag en Deven ter, waar de instanties alert zijn. In Brussel konden Turken de af gelopen dagen naar de stembus, maar bij rellen afgelopen donder dag tussen voor- en tegenstanders van Erdogan werden drie mensen neergestoken. Volgens het Belgische Openbaar Ministerie is er onder meer gesto ken en geslagen met een mes en een ijzeren staaf. Ook is er met stenen gegooid. Zes mensen raakten ge wond. In Nederland, waar de spannin gen met de Turken toch al hoog zijn na de diplomatieke rel vorige maand in Rotterdam, staan de in stanties op scherp. In Deventer ligt een uitgebreid veiligheidsplan klaar om elke rel in de kiem te smoren, stelt een veiligheidsambtenaar. Er mogen geen posters worden opge hangen bij het terrein van de stem bus bij de Scheg - wat gisteren de aanleiding was voor de rellen in Brussel. Tevens is er permanente politiebewaking en staat de politie klaar voor 'grootschalig optreden'. „Natuurlijk hebben wij gezien wat er in Brussel is gebeurd", zegt een politiewoordvoerder in Den Haag, waar de stembus in het GIA Exhibition Center staat. „Daar slui ten wij onze ogen niet voor." Den Haag heeft geen aanwijzin gen voor spanningen tussen voor- en tegenstanders van Erdogan. Een handgemeen tussen voor- en tegenstanders van Erdogan is niet uitgesloten nu de verhoudingen zo op scherp staan tussen Turkije en Nederland, zegt Mehmet Cerit, hoofdredacteur van de Turks-Ne derlandse krant Zaman. „De Turkse gemeenschap is helemaal ont wricht", stelt hij. „Ik merk om me heen dat voor- en tegenstanders el kaar proberen te ontwijken. Dat heeft zijn weerslag op de Turkse Nederlanders. De spanning is enorm. We hebben geen aanwij zingen voor demonstraties, maar je hebt maar een vlammetje nodig om de bom te doen ontploffen." Bij de Nederlandse tak van Erdo- gans partij van Rechtvaardigheid en Ontwikkeling (AKP worden vooralsnog geen extra veiligheids maatregelen getroffen. ANWB Ledenreizen zaterdag 1 april 2017 GO Kooivechter Meivin Manhoef, met zoontje Shane in de buurt, houdt een drinkpauze tijdens zijn training voor het titelgevecht in Turijn. FOTO PIM RAS Het Turkse referendum in Ne derland over de machtspositie van president Erdogan staat onder hoogspanning na de rel len bij de Turkse ambassade in Brussel. Tim Reedijk Brussel Kom genieten van de Spaanse zon op hét vakantie eiland bij uitstek: Mallorca! Dat betekent kilometers zandstranden, een helderblauwe zee, een prachtig achterland en gezellige plaatsen met terrasjes en restaurants. Een bezoek aan de hoofdstad van Palma de Mallorca mag niet ontbreken mede door de middeleeuwse kathedraal. Wat krijg je? Je verblijft in het zeer geliefde 4*-hotel Ibersol Son Caliu Mar in het gezellige Palmanova op basis van All Inclusive verzorging. Het hotel ligt op loop afstand van de boulevard, de hoofdstad Palma ligt op ca. 15 km. Het comfortabele hotel heeft o.a. restaurants, twee bars, een zwembad en een spa. Ga je mee? 50 apr. 7 mei 11,18, 25 jun., 2 jul. 9 en 50 jul., 6,15, 20 en 27 aug. 5,10,17 en 24 sep. 1 en 8 okt. 15 en 22 okt. €679,- p.p 649,- p.p €749,- p.p €799,- p.p €749,- p.p 629,- p.p 679,- p.p Boek deze reis op anwb.nl/mallorca of bel ANWB Ledenreizen: 088-269 0 269 keuzenr. 7 (lokaal tarief). Vanafprijs p.p. o.b.v. beschikbaarheid in een 2-, 3- of 4-persoonskamer. Kinderen tot 1 jaar gratis, 1 t/m 6 jaar 55%, 7 t/m 13 jaar 35% en 3e persoon vanaf 14jaar 10% korting. Toeslag 1-pk: va. €169,- p.p. Excl: toeristenbel. 1,65 p.p.p.d., Cal.fonds 2,50 en res.kosten 20,- p.b. Bekijk deze reis op anwb.nl/mallorca Inbegrepen Blauw retourvlucht vanaf Amsterdam met Corendon Dutch Airlines incl. lucht havenbelasting S retourtransfer luchthaven-hotel lokale ANWB-reisbegeleiding 7 nachten in 4*-hotel o.b.v. All Inclusive gratis stoelreservering gratis 20kg ruimbagage per persoon Brons alle bovenstaande extra's gratis koffie/thee met lekkernij op de heenvlucht Zilver y alle bovenstaande extra's gratis ANWB Extra reisgids Mallorca (1 per boeking) Goud alle bovenstaande extra's gratis glas champagne of frisdrank op de terugvlucht Platina alle bovenstaande extra's gratis halve dagexcursie Palma stad Genieten onder de Spaanse zon Hoe langer lid, hoe meer voordeel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17