PEILT DE STEMMING iiLiJdjy/ffJzjfJ, tjJ xmm\ 15 3. VANDAAG: EEN AFVALLIGE STEM f Een hartenkreet van een voormalig moslima. „Het Westen moet zich veel bewuster zijn van de gevaren van de islam." ort voor de parlements verkiezingen dook op in ternet een video op. Een anonieme, gesluierde vrouw waarschuwt Ne derland voor de islam. Ze praat niet, maar houdt geprinte teksten voor de camera. De vrouw beschrijft hoe zij door mannelijke familieleden - va der, echtgenoot, broers, ooms - ja renlang fysiek en geestelijk is mis handeld. 'Volgens de islam en de Ko ran bepalen zij - nooit ikzelf- hoe ik me kleed, praat, eet, denk, met wie ik spreek en wanneer ik ergens heen mag.' Ze klaagt Nederlandse politici aan, die zich niet verweren tegen de toe nemende invloed van de islam in het Westen. 'Wij, in islam geboren vrou wen, weten wat de prijs van verzet is. Mark Rutte heeft er geen problemen mee. D66 vindt de islam een verrij king voor de Nederlandse cultuur. Jesse Klaver wil dat u zich aan de is lam aanpast. Wil je wegkijken? Of er iets aan doen?' Dan roept ze op om op de PW te stemmen. Er werd getwijfeld aan de authen ticiteit van de video. Het zou om een vervalsing gaan uit het PW-kamp. De vrouw zocht contact met mij om dit beeld recht te zetten. Doodstraf Zara Ismailova komt uit de Russische deelrepubliek Tsjetsjenië, waar in de jaren 90 bloedige afscheidingsoorlo- gen woedden. Ze is 38 jaar, ex-mos- lima, moeder van twee kinderen. Zara Ismailova is niet haar echte naam. Om veiligheidsredenen moet ook haar verblijfplaats geheim blij ven. Als afvallige heeft zij de dood straf over zich afgeroepen. Waarom maakte ze die video? „Ik wil dat de mensen beseffen wat de gevaren van de islam zijn. Ik wil dat Nederland en Europa weten wat er op het spel staat. Jullie denken dat jullie iets goeds doen door te islami seren en jullie waarden op te geven. Maar het is omgekeerd: hoe meer jul lie toegeven, hoe intoleranter de is lam wordt en hoe meer jullie verlie zen." Zara vluchtte met haar kinderen uit Tsjetsjenië. Zowel haar vader als haar voormalige echtgenoot waren actiefin het islamistische verzet te gen de Russen. Haar vader vertrok later naar Syrië, vocht daar met al- Nusra (al-Qaeda) en sneuvelde bij Aleppo. Een groot deel van haar fa milie - moeder, zus, drie broers - leeft net als zij in het Westen. Zij ei sen dat zij haar zelfstandige levens stijl - ze heeft een winkel en woont alleen - opgeeft. „Ze zeggen dat ik door shaytan, de duivel, ben bezeten. Ze willen dat ik me door een duivel- uitdrijver laat behandelen. Tegen mijn moeder heb ik gezegd: over mijn lijk. Haar antwoord: dat kunnen we regelen. Sindsdien hebben we geen contact meer." Zara beschrijft een leven van angst en onderwerping. Onder het com munisme, toen er nog Russen in Tsjetsjenië leefden, speelde de islam slechts een rol op de achtergrond. „Ik leerde van mijn Russische leraren dat religie onzin is. Dat iedereen, vrouw, man, wit, zwart, gelijk is. Maar tij dens de oorlog kwam met de Arabi sche strijders ook het wahabisme (fundamentalistische stroming bin nen de islam, red.) naar Tsjetsjenië. Vrouwen moesten zich toen hele maal gaan bedekken." Nu gaan ook haar oudere zus en zelfs haar nichtje van 10 zwaar ge sluierd door het leven. „Ik kan het niet aanzien. Ik heb vaak voor mijn nichtje gezorgd. Zo'n lief meisje, wat doen ze die kinderen aan?" Angst Haar zus heeft toegegeven aan de angst, zegt ze. „Ze leeft nu, net als zo veel moslims in het Westen, in een parallelle wereld. Ze is zogenaamd niet getrouwd en krijgt daardoor met vier kinderen een hoge uitkering. Mijn broers zijn crimineel en rijk, die handelen in gestolen auto's en wa pens. Weet je wat ze zeggen? Volgens de Koran komt al het eigendom van de kafir, de ongelovige, ons moslims toe. Dus dat wij in het Westen zo makkelijk uitkeringen en huizen krijgen, danken we aan Allah. Ik zei tegen mijn moeder: maar dan onder mijn je het systeem! Toen antwoord de zij: als het hier misgaat, gaan we terug naar ons mooie Tsjetsjenië. Ze zijn 'vluchtelingen', maar gaan elk jaar naar huis." Denk niet dat haar situatie uitzon derlijk is, waarschuwt Zara. „Mensen zullen zeggen: het is de strenge Tsjetsjeense cultuur, niet de islam. Maar eerwraak komt ook onder Paki- stanen en Afghanen voor en versto ting bij Marokkanen." Ze heeft haar moeder gewaarschuwd. „Ik heb alles gedocumenteerd en afgegeven bij de politie. Mocht ik worden vermoord, dan beschikken zij over alle namen en adressen." 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 12 dagen Ierland the Wild Atlantic Way 12 dagen Makarska Rivièra en Dubrovnik 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 12 dagen Rondreis Kroatië zaterdag 1 april 2017 >i X J/ Geef niet toe aan islamisering' Ex-moslima Zara (schuilnaam) waar schuwt met haar video voor de islam: „Hoe meer jullie toe geven, hoe intoleran- ter de islam wordt." FOTO MARCO OKHUIZEN Hoi allemaal Ik ben ex-mos Ik ben geboren Dat wil zeggen de keuze had c beslissen of ik had kunnen kiezen Uw voordeel 100 Uw voordeel 100 Voor 699f" 100 100 Uw voordeel Uw voordeel voordeel Vertrekdatum: 17 april 2017 Vertrekdatum: 10 april 2017 Vertrekdatum: 10 april 2017 Vertrekdatum: 1 mei 2017 Vertrekdatum: 24 april 2017 Uw voordeel €100 Vertrekdatum: 17 april 2017 Bij Bolderman firzM aanbetalen niet verplicht! Brochure en (0318) 58 09 58 ,T j boekingen: www.bolderman.nl Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Prijs p.p. o.b.vl2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15