Rabout beweegt nog steeds, maar wel op de achtergrond 21 SSSS i- ker was. Hij moedigde mij nooit méér aan dan een ander. Eerder minder. Maar daar had ik geen moeite mee. Er was een keer ie mand die al heel lang meeliep en op een gegeven moment tegen me zei: nu heb ik pas door dat Fred jouw vader is, ik heb het nooit aan zijn commentaar gehoord. Vond ik mooi om te horen. Maar er is schijnbaar één keer een moment geweest dat hij met gemengde ge voelens langs de kant stond. Dat was toen ik in 2007 derde werd in Je moet niet je eigen favorieten een duwtje inde rug geven de Kustmarathon. Ik heb van ande ren gehoord dat hij toen even stil viel..." De afgelopen jaren heeft Theo Rabout er nog iets bij geleerd: „Dat 'nee' ook een antwoord is." Hij vindt het speakeren bij de twee Zeeuwse marathons prachtig („Het zijn de krenten in de pap") en maakt ook met genoegen deel uit van het ontvangstcomité bij de Halve marathon van Cadzand, de wedstrijd die hij zelf organiseert. Maar daar houdt het wel onge veer mee op. „Ik heb niet de ambitie om twee wedstrijden in de week te doen, zoals mijn vader. Ik vervang hem wel eens als-ie zelf niet in staat is te gaan. Soms wil je een organisatie name lijk niet laten zitten. Maar vaak sla ik het ook af. Ik zal niet zo'n autoriteit worden op dit gebied als Fred." Is Theo Rabout gestopt met hardlo pen? „Nee, eigenlijk niet", zegt hij. „Maar ik ben in de laatste tien jaar wel een beetje naar de achtergrond verdwenen. Ik beweeg nog wel, hoor. Omdat ik dat ook echt nodig heb." De atleet uit Aardenburg gaf eind jaren negentig en aan het begin van de nieuwe eeuw samen met Sébas- tièn Schletterer, Niels en Floris-Jan Koole, Miquel van Tongeren en Ar jan Beije de Zeeuwse atletiekwed strijden kleur. „Ik was altijd van de brave middelmaat, maar had wel een paar uitschieters. Daarbij hoor den twee derde plekken bij de Kustmarathon, in 2004 en 2007. Maar ik had lang niet zo veel talent als bijvoorbeeld Sébastièn. Ik mocht misschien net zijn veters strikken." Rabout, lid van De Wielingen, moest het altijd hebben van zijn doorzettingsvermogen en van de discipline. „Van nooit opgeven dus.Nou, dat heb ik afgelopen no vember weer eens geweten. Ik deed mee aan een obstacle run en op een gegeven moment ging het helemaal mis: ik scheurde m'n enkelbanden af. Maar ja, ik moest nog 9 kilome ter. Ik ben toen gewoon doorge gaan." Daar heeft hij wel leergeld voor moeten betalen. De afgelopen maanden kon de Zeeuws-Vlaming niet zoveel. „Ik was niet meer Theo de hard loper, maar Theo de jogger. Inmid dels gaat het steeds beter. Aan de zomerlopen hier in Zeeuws-Vlaan- deren moet ik wel weer mee kun nen doen." Rabout legt zich tegenwoordig meer toe op triatlons. Bij de Zwin triatlon gaat hij al jaren van start. „En al twee keer ben ik daar de be ste geweest uit de gemeente Sluis. Dat is hier in de omgeving wel iets wat telt. Dus helemaal uit beeld ben ik ook weer niet." zaterdag 1 april 2017 - Theo Rabout Theo Rabout heeft het spea kersvak met de paplepel ingego ten gekregen van zijn vader. FOTO PETER NICOLAI V Theo Rabout viel in 2007 na zijn derde plaats in de Kustmara thon bij organisator Lein Lievense in de armen, foto ruben oreel Roeland van Vliet Aardenburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 135