O (D O 20 Z Hattrick brengt Boere clubrecord Progression haakt af in de titelstrijd Feyenoord met Houtman en Obiku Beste papieren voor Laura Timmerman Driebanders Pearle sluiten af in stijl De oud-atleet uit Aardenburg is op 15 april bij de negende editie van de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen weer verslaggever vanaf de motor en speaker bij de finish. „Liegen mag niet, maar de situatie een beetje romantiseren wel, vind ik." MARATHON VAN ZEEUWS-VLAANDEREN SPEAKER Na vier doelpuntloze wedstrijden maakte Tom Boere gisteravond zijn vierde hattrick van het seizoen voor FC Oss. De aanvaller uit Terneuzen scoorde drie keer, mede waardoor zijn Brabantse werkgever - waar ook Istvan Bakx vanaf de start meedeed - met 4-0 won van Achilles'29. Boere bracht zijn seizoensto taal in de Jupiler League op 31 goals, een club record. Dat stond tot gisteren op naam van Stefan Jansen (30 goals in het seizoen 2000/2001). De Zeeuwse trainersstrijd tussen Roy Hen- driksen (Helmond Sport) en Gérard de Nooi- jer (FC Dordrecht) eindigde in 1-0 voor Hel mond. Met nog twee speeldagen op het programma is het aantal titelkandidaten in de eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Hulst voor vrouwen geslonken tot twee: Van Water schoot Landmeetkunde en Notaris Stolker. Progression, de nummer drie van de ranglijst, ging met 3-0 onderuit tegen Mulan en haakte af. De belangrijkste kandidaat is nog altijd Van Waterschoot, dat geen enkele moeite had om Sjaak Moens Logistics naar een 3-0-nederlaag te spelen. Notaris Stolker, dat drie verlies- punten meer dan de koploper heeft, was vrij. Oud Feyenoord treedt vanavond in Breskens aan tegen een door voormalig Breskens-speler Terence Zahn samengestelde gelegenheidsse lectie. De Rotterdammers komen met be kende oud-spelers als Ben Wijnstekers, Peter Houtman, Mike Obiku, Edwin de Graaf, Brian Pinas en Henk Vos naar Breskens. De selectie wordt verder aangevuld met enkele gastspe- lers, onder wie Leo Koswal en Warry van Wattum. Het duel in Breskens begint om 19.00 uur, na afloop vindt de loting voor de Esad Osmanovski Memorial Cup plaats. Laura Timmerman begint vandaag in het Be ach Hotel in Zoutelande als koploopster aan de slotronde van het NK dammen voor vrou wen. De 23-jarige speelster van Dammend Til burg won gisteren in een memorabele partij van Ester van Muijen, die met een aanval over rechts iets te veel risico's nam. Vitalia Doumesh en Heike Verheul wonnen ook en hebben met een punt achterstand en een gunstiger remisesaldo ook nog kansen op de titel. Vandaag begint in het Beach Hotel om 10.00 uur de slotronde. Om 15.30 uur vindt de prijsuitreiking plaats. De driebanders van Pearle Opticiens 2 hebben op de slotdag van de tweede divisie een punt afgesnoept van kampioen 's Lands Welvaren 1, 4-4. De Zeeuws-Vlaamse thuisploeg ging er nog één keer voor en dat betaalde zich uit met een punt. Yves Welvaert en Robin Claerhoudt wonnen goed spelend voor de thuisploeg van Rinus Pankow (40-34) en Mark Reijnders (35-26). Francis Forton (37-40) en Michael Vink (24- 35) deden dat voor de bezoekers tegen respec tievelijk Piet Rodts en Eddie van Goethem. Strand Bert van Gils Springen Als over twee we ken de negende editie van de Marathon van Zeeuws-Vlaan- deren is, kruipt Theo Rabout weer achter op de motor. Om ver slag te doen voor het publiek in Hulst, dat zit te wachten op de aankomst van eerste atleten. Hij volgt 42 kilometer lang de kop van de wedstrijd en waant zich dan. Theo Koomen. „Hij is een idool van mij", legt de 43-jarige speaker uit Aarden burg uit. „Je moet natuurlijk niet liegen, maar de situatie een beetje romantiseren mag wel, vind ik. Dat deed Theo Koomen ook altijd. Ik ben van nature al vrij enthou siast en dat zet ik dan in als ik iets beschrijf dat anderen niet kunnen zien." Je blijft als speaker staan tot het eind. Of het nou mooi weer is of hard regent Koomen - al ruim dertig jaar gele den overleden - was een vermaard sportverslaggever. Als hij de Tour de France versloeg, zat Nederland aan de radio gekluisterd. Hij stond erom bekend dat hij zaken vaak iets fraaier voorstelde dan ze waren. Rabout: „Er zijn wel eens wedstrij den geweest waarin tot een paar ki lometer voor de finish nog niet duidelijk was wie er ging winnen. Tja, dan vind ik het wel mooi om het publiek een beetje op te poken en iedereen de spanning te laten voelen. Maar ja, vorig jaar ging Er- win Harmes er heel vlug alleen vandoor en bouwde hij een voor sprong van zo'n tien minuten op. Dan kun je één of twee keer zeggen dat hij misschien nog kan instor ten, maar als dat niet gebeurt, kun je de toeschouwers iets minder op zwepen. Ik heb liever een wedstrijd waarin iets gebeurt." Rabout, zelf ook atleet, leerde het 'vak' van zijn vader, Fred. Die wacht al tientallen jaren de atleten op bij wedstrijden in en buiten Zeeuws-Vlaanderen. „Zo'n 25 jaar geleden ging ik al met hem mee. Niet om te speakeren, maar als een soort sidekick. Ik assisteerde hem, gaf informatie aan hem door. Ik ken inmiddels al zijn grappen wel..." Bewuste keuze Op een gegeven moment nam Theo zelf ook de microfoon ter hand. En hij zorgde voor wat ver nieuwing: hij stond niet alleen aan de finish, maar ging ook vanaf de motor verslag doen. Bij de Kustmarathon debuteerde hij in 2005, bij de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen was hij er vanaf het begin in 2009 bij. „Toen zeiden mensen nog: vind je het nou niet zonde om zelf niet mee te doen? Ik had immers - en daarmee wil ik mezelf niet op de borst slaan - de potentie om zelf op het podium te eindigen. In plaats daarvan stond ik ernaast, als speaker. Maar mijn antwoord was altijd: 'Nee'. Het was namelijk een heel bewuste keuze. Voor het meedoen aan een marathon heb je maanden aan voorbereiding no dig, voor speakeren hooguit een dagje. Ik ging langer werken - mijn werkweek hield niet meer op na 40 uur - en we kregen kin deren. Ik kreeg gewoon andere prioriteiten." De eerste marathon tussen Hulst en Terneuzen deed Rabout nog in zijn eentje. Het was pionie ren voor hem, net als voor de or ganisatie van de wedstrijd. In 2010 breidde het speakercorps uit. In middels doen ze het met z'n drieën; Matthieu Warrens en Tom de Koster zijn de andere twee spreekstalmeesters. Voor Rabout begint de 15e april in Terneuzen, waar dit jaar de start is. Hij instrueert daar de deelnemers en pept ze op voor de race. Daarna springt hij op de mo tor om als „razende reporter" ver slag te doen van het wedstrijdver- Ik heb niet de ambitie om twee wedstrijden in de week te doen, zoals mijn vader loop. „We rijden eerst met de kop van de mannenwedstrijd mee. Daarna halen we ook de eerste vrouw binnen." En tenslotte wacht hij op Grote Markt in Hulst alle lopers op. „Ik heb zelf wel eens een wed strijd in België meegemaakt waar bij ze alleen de eerste tien finis hers met commentaar begeleid den. Daarna werd gewoon de mu ziek aangezet. Tja, dat kan niet de bedoeling zijn. Je blijft als speaker staan tot het eind. Of het nou mooi weer is of hard regent." Dat is een les die hij geleerd heeft zijn vader: je moet respect hebben voor iedereen. „Dat komt uit mijn opvoeding: ik heb thuis geleerd dat je alle mensen met evenveel egards moet behandelen. In het dagelijks leven ga je met de postbode net zo om als met de burgemeester. En met het speake ren haal je de nummer 833 net zo graag binnen als de nummer 1. Ie dereen doet immers z'n best. Maar het moet voor mij wel sport blij ven, ik moet wel zien dat mensen zo snel mogelijk bij de finish pro beren te komen. Ik wil maar zeg gen: je moet mij niet voor zoiets als een colour run vragen." Neutraal En dan is er nog zo'n les van Fred: je moet te allen tijde neutraal blij ven. „Dat kon mijn vader heel goed", vertelt Theo. „Je moet niet je eigen favorieten een duwtje in de rug geven. Er zijn heel veel wedstrijden geweest waaraan ik meedeed en waarbij Fred de spea- zaterdag 1 april 2017 VOETBAL VOLLEYBAL VOETBAL DAMMEN BILJARTEN 10. Voor de 25ste keer wordt mor gen vanaf 10.30 uur bij Zoutelande een strandtoer- nooi gehouden voor jeu de bou- lers. Het toernooi van de Strandjut ters en Club Jeu de Boules Middel burg, trok voor gaande jaren zo'n 300 spelers. I De wielerronde van Nieuwdorp staat vandaag in het teken van Bert van Gils. De wed strijd richt zich op de jeugd en de ID- renners waar het hart lag van de vorig jaar overle den wielerman uit Vlissingen. De Bert van Gils Me morial start om 12.00 uur. In sporthal De Sprong in Middel burg worden van daag de regionale springkampioen- schappen op het hoogste gehou den. Vanaf 9.00 uur komen dertien clubs in actie op de tafel, minitram- poline, pegases en tumblingbaan. cl co Theo Rabout in de huid van Theo Koomen Roeland van Vliet Aardenburg -Theo Rabout -Theo Rabout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 134