Bijstand Zeeland Uit de Stedin koopt netwerkgroep w laatst bent Voor Theo Rabout maakt het niet uit of je nummer léén of nummer De 650 medewerkers van Delta Netwerk Groep behouden in elk geval tot en met 2021 hun baan. Dat is met koper Stedin Groep afgesproken. De Centrale Ondernemingsraad spreekt van een 'goede deal'. 'IA Ié Vlissingen heeft de twijfelachtige eer de Zeeuwse gemeente te zijn met verhoudingsgewijs de meeste inwoners met een bijstandsuitkering Al had voorzitter Bram Nonnekes liever gehad dat de provincie Zee land en de Zeeuwse gemeenten Delta Netwerk Groep (DNWG) - met daarin Enduris en Delta Infra - hadden gekocht. „Dat was het beste geweest voor Zeeland. Maar als dat niet kan, dan is deze deal een goede tweede keus." Het personeel is gisterochtend ingelicht over de overname van DNWG door Stedin Groep voor 450 miljoen euro. In december werd duidelijk dat de aandeel houders (provincie en gemeen ten) Enduris niet konden over nemen omdat het rijk niet garant wilde staan. Daarom moest het toenmalige Delta (nu PZEM) met het netwerkbedrijf de markt op. Per 1 juli moet het energiebe drijf namelijk gesplitst zijn in een commerciële energieleve rancier en een publiek netwerk bedrijf. Dat betekent dat DNWG alleen door een publiek bedrijf kon worden overgenomen. PZEM spreekt van een 'fantas tische deal'. „De koopsom is een mooi bedrag", zegt woordvoer der Mir jam van Zuilen. „Er is een garantie voor de werkgelegen heid in Zeeland tot en met 2021 en er vinden geen majeure ver anderingen bij het bedrijf plaats." Stedin (voor de splitsing on derdeel van Eneco) is netbeheer der in het grootste deel van de Randstad, waaronder Den Haag, Utrecht, Rotterdam en het Rijn mond haven- en Botlekgebied. Ook is het bedrijf actiefin de re gio's Kennemerland, Amstel- land, Noordoost-Friesland en Weert. Daar komt Zeeland bij. „We gaan de komende tijd kijken hoe we efficiënter en beter kun nen samenwerken", zegt woord voerder Koen de Lange. Niemand hoeft bang te zijn dat de tarieven voor levering van gas en elektra worden gelijkgetrok ken. „Afgesproken is dat DNWG tot en met 2021 een aparte orga nisatie blijft onder de Stedin Groep. Beide bedrijven stellen - zoals nu - jaarlijks hun tarieven vast en verantwoorden die aan de Autoriteit Consument en Markt." De kans op een grote ontslag golf na 2021 lijkt minimaal. „Het werk wat in Zeeland wordt ge daan blijft bestaan", aldus De Lange. Een stichting met vertegen woordigers van de aandeelhou ders van PZEM en van Stedin gaat erop toezien dat afspraken over Zeeuwse banen, tarieven en het Zeeuws energieakkoord wor den nageleefd. „Ook na de ver koop blijven we betrokken bij Er is garantie voor werkgelegenheid in Zeeland tot en met 2021 het netwerk", aldus gedepu teerde Carla Schonknecht. „Het netwerk moet de komende jaren ingrijpend veranderen om de overgang naar duurzame energie mogelijk te maken. Via de stich ting blijven we meepraten over de manier waarop dat gebeurt." Eerder werd de levering van energie en internetdiensten aan consumenten (Delta Retail) ver kocht aan de Zweedse investeer der EQT voor 488 miljoen. Nu blijft het kleinere energiebedrijf PZEM over, met daarin onder meer de verlieslatende kerncen trale. Met de opbrengst van Delta Retail en DNWG kan PZEM die voorlopig in de benen houden. De hoop is dat na 2021 de ener gieprijzen gaan stijgen waardoor de kerncentrale weer winst gaat maken. It ,VLAAWoeren| ZEELAND 22 ZEELAND Garantie voor banen zaterdag 1 april 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl bij Delta ZEELAND4 Jeffrey Kutterink Middelburg - Mirjam van Zuilen, PZEM sloot in de 7 2lK LAMSWAARDE Hier nog een Redbull- blikje, roept Matis vanuit de sloot aan de Eeckenisseweg, net buiten Lams- waarde. Matis en zijn klasgenootjes Nienke, Maarten, Sarah, Sonaika en Lynn van groep 7 en 8 van basisschool De Oostvogel weten niet van ophou den, ondanks de brandnetelbultjes op handen en benen. De school gaat bijna uit, maar ze zijn nog lang niet klaar met het verzame len van zwerfafval. Elke sigaretten peuk wordt opgeraapt en in de vuilnis zak gedaan. Alleen het plastic zeil waaronder een kikker schuilhoudt, laten ze maar liggen. Juf Ellen: 'We moeten nu echt terug jongens'. Onder het motto 'Lamswaarde Schoon' houden dorpsraad, gemeente en school een grote schoonmaakactie op en rond het schoolplein. De tafel tennistafel, het speelhuisje en het fiet senhok, en dus ook de bermen langs de fietsroute naar de middelbare school, zijn weer brandschoon. '<v.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 129