Schore viert Koningsdag in Kloetinge Comité tegen komst woontoren in Tholen Plan veiling kreeften in Yerseke 6 Dorp wil ruimere openingstijden Fort Ellewoutsdijk was een tiental jaren zo'n beetje het best bewaarde geheim van het dorp. Het Fort was maar weinig toegankelijk voor het publiek en dat stoorde de dorpsbe woners. Niet in het minst omdat ze er zelf ook graag een rondje lopen, maar ook omdat ze heel vaak men sen voor een dichte poort zagen staan. „Voorheen was het Fort vrij toegankelijk", vertelt John Kruiver, een van de initiatiefnemers. „Maar na de renovatie in 2006 hield dat op en dat vonden wij heel erg jam mer." Tijdens een van de avonden van de gemeente Borsele waarop gesproken werd over de toekomst van het dorp kwam het onderwerp aan de orde. Het bleef niet bij een constatering en een groepje inwo ners ging in gesprek met eigenaar Natuurmonumenten. „Ze waren in het begin wat terughoudend, maar nadat we een paar keer rond te tafel hadden gezeten werden ze enthou siaster", zegt Kruiver. Hij heeft met mede-initiatiefnemers Trudy Zan- dee en Saskia Reijnierse wel heel wat werk moeten verzetten. Zo hebben ze zelf vrijwilligers gezocht om tijdens de openingsuren aan wezig te zijn. „We hebben flyers verspreid in het dorp en daar hebben mensen op gereageerd." Pasen Het Fort is dit seizoen weer voor het eerst open met Pasen en daarna is de poort drie dagen in de week (woensdag, zaterdag en zondag) van het slot. Tijdens de vakanties is het Fort ook op vrijdag open. Men sen kunnen gratis naar binnen lo pen. Er is een koffie en thee te koop, een toiletvoorziening én een op- laadpunt voor de elektrische fiet sen. Voorlopig zijn de verruimde openingstijden nog wel op proef. Mocht het allemaal voorspoedig verlopen, dan wil Natuurmonu menten het Fort nog vaker open stellen. De Oranjevereniging in Kloetinge trekt zich het lot van de feestloze inwoners aan en nodigt Schorena ren uit om in Kloetinge Koningsdag te komen vieren. De Oranjevereniging van Schore maakte vorige week bekend dat het dorp dit jaar Koningsdagloos is. Te weinig mensen waren beschikbaar om activiteiten op poten te zetten. Jacolien Bindervoet was teleurge steld, maar wil de traditie niet zo maar opgeven en zal proberen voor volgend jaar wel weer mensen te vinden. Tijdens de vergadering van de Oranjevereniging Kloetinge kwam 'Schore' deze week ter sprake en onder met motto 'hoe meer zielen, hoe meer vreugd' wor den de inwoners van het Kapelse dorp uitgenodigd om op 27 april naar Kloetinge af te reizen en daar te genieten van of deel te nemen aan de activiteiten. „Misschien kunnen we nog wat meer zaken af stemmen rondom de organisatie", zegt voorzitter Ron Slootweg van de Oranjevereniging Kloetinge. Slootweg herkent het vrijwilligers- probleem. „Wij schieten meestal op de dag zelf nog wat mensen aan om een handje te helpen." De buurtbewoners zeggen niets te gen de kadewoningen in het project te hebben, maar ze vrezen dat de 36 meter hoge toren hun woongenot zal aantasten. Het gebouw zou ook totaal niet in de omgeving passen. Kruittoren komt vlakbij de jachtha ven en de binnenstad te staan. Bij de gemeente vonden de omwonen den geen gehoor met hun bezwa ren. Op dit moment ligt het ont- werp-bestemmingsplan ter inzage, met daarin de woontoren. Wethouder Peter Hoek maakte eerder duidelijk dat de gemeente de opbrengsten van de grond nodig heeft, omdat eerder veel geld is ge stoken in de sanering van het ver ouderde bedrijventerrein Noord. De locatie moet nu weer geld gaan opbrengen. Volgens hem heeft ont wikkelaar Fraanje het beoogde aan tal appartementen simpelweg no dig om het plan rendabel te maken. Het actiecomité zet echter in op een bouwhoogte van maximaal twee verdiepingen boven de kruin van de dijk. 'Zoals is voorgeschre ven in het beschermd stadsge zicht'. De initiatiefnemers hebben ook Buurtbewoners vrezen dat de 36 meter hoge toren hun woongenot zal aantasten en website gemaakt (kruittoren- laag.nl). Daarop kunnen mensen voorbeeldbrieven voor het aanteke nen van bezwaar vinden. Later is er, indien nodig, ook informatie te vin den over het claimen van plan- schade. KruittorenLAAG roept de ge meenteraad op niet akkoord te gaan met het plan. Anders zullen alle mogelijkheden worden benut om het tegen te houden. YERSEKE Een eigen veiling voor de Oosterscheldekreeft. Mét een bezoekerscentrum, een broedhuis voor kreeft en horeca waar je het hele jaar terecht kunt. Dat is de het plan waar kreeftenvissers en de vis- veiling (United Fish Auctions, UFA) aan werken. Als vestigingsplaats heeft Yer seke, als centrum van de schelp- en schaaldierensector, verreweg de meeste kans. Er wordt ook al een tijd gesproken met de gemeente Reimerswaal over een locatie. „Maar ik heb vanuit meerdere plek ken in Zeeland aanbiedingen", zegt Johan van Nieuwenhuijzen, direc teur van UFA. De kreeftenveiling moet een coöperatie worden en daar wordt nu over gesproken met de kreeftenvissers. Als dat een feit is, besluiten de leden uiteindelijk óf en waar een kreeftenveiling komt. Een andere voorwaarde is dat er meer kreeften via de veiling wor den verkocht dan nu gebeurt. Mo menteel wordt ongeveer driekwart van de kreeft buiten de veiling om verhandeld en dat moet meer wor den om het allemaal haalbaar te maken. IN DE REGIO Expositie Stadskantoor Open atelierroute in Tholen MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 1 april 2017 BE Fort in Ellesdiek gaat vaker open Fietsers die aan de dichte poort stonden te rammelen, automobi listen die noodgedwongen maar doorreden. Het was de inwoners van Ellewoutsdijk een doorn in het oog dat het Fort bij het dorp maar zo weinig open was. Ze hebben het initiatief genomen om de poort vaker van het slot te halen en dat is gelukt. Melita Lanting Ellewoutsdijk Schore moet het dit jaar zonder koningsdagactiviteiten stellen wegens gebrek aan vrijwilligers. Luc Oggel Kloetinge Het verzet tegen de komst van het wooncomplex Kruittoren in Tholen-stad - en dan met name de hoge woontoren - wordt steeds serieuzer. Een groep om wonenden heeft het actiecomité KruittorenLAAG opgericht. Rob Paardekam Tholen GOES In de publieksruimte van het Stadskan toor in Goes wordt in de maand april 'Panorama Grote Markt' van cursis ten van Ilse van Loo getoond. De cursisten schil derden elk gedeelte van de Goese Markt in de stijl van de impressionisten. De expositie is doordeweeks te be kijken van 9.00- 17.00 uur. THOLEN De jaarlijkse open atelierroute in Tho len gaat vandaag, zaterdag, van start. Veertien ateliers, verdeeld over zeven dorpen, bieden in de periode van 1 april tot en met 2 september elke eerste zaterdag van de maand een beeld van wat er aan kunst wordt gemaakt op Tholen. Er zijn exposities in museum De Mee stoot, Kunstkamer Holland Huis en camping Kruyten- burg in Poortvliet. Atelier Art-Co in Oud-Vossemeer toont onder meer werk van mensen met een beperking. Het routekaartje is te downloaden via de website cultuur- pleintholen.nl. GOES Hazes, Backstreet Boys, Justin Bieber, ze kwamen gis teravond allemaal voorbij in Het Goese Lyceum. Leerlingen en docenten waren in de huid van allerlei artiesten met een beetje een 'fout' imago gekropen tijdens het muziekfestival 'Proud to be fout'. Het festival heeft een traditie op de school, maar de laatste jaren was het een beetje versloft. Vorig jaar was er een aangepaste editie in verband met het 150-jarig be staan van de school. Het is de bedoeling om 'Proud to be fout' nu weer om het jaar te gaan brengen, foto johan van der heijden GOES Clubhuis, Westha- vendijk 1,10.00- 12.00 uur-Open dag Goese roeiver eniging; Kunstuit leen De Bevelan- den, Westwal 45, 13.00-16.00 uur- Expositie tekenin gen Karhang Mui; Ambachtscentrum, 13.00-17.00 uur - Paasactiviteit voor kinderen; Theater de Mythe, 20.00 uur - Cabaretvoor stelling Koning van de Lach door Mar- tijn Koning; Wijk centrum De Spinne, 20.00 uur - Toneel voorstelling Kunst vrienden 'Aan Tafel' 'S-GRAVENPOLDER Poelvoordestraat 3, vanaf 20.00 uur - Dansavond door dansclub OVA HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, 19.30 uur- Scheldegala door muziekvereniging Scheldegalm 'S-HEERENHOEK De Jeugdhoeve, 09.30 - 13.00 uur - Kinderkledingbeurs KAPELLE Fruitteeltmuseum, 10.00 uur - Ope ning tentoonstelling Botanische tekenin gen; Hervormde Kerk, 20.00 uur - Passieconcert Zeeuws Vocaal En semble o.l.v. Patrick van der Linden KLOETINGE Geerteskerk, 13.30- 16.00 uur - Exposi tie moderne iconen KORTGENE Oudedijk 3, 09.00- 16.00 uur - Rom melmarkt SINT ANNALAND Boerderij en Atelier Victor van de Lande, Molendijk 39,10.00 uur- Opening Atelier route; Ateliers in Tholen-stad, Scher- penisse, Stave- nisse, Sint-Maar tensdijk en Sint-An- naland zijn te be zichtigen WEMELDINGE Maartenskerk, 20.00 uur-Con cert Lavinia Meijer met muzikaal eer betoon aan Glass ELLEWOUTSDIJK 't Kerkje van Elles diek, 14.30 uur- Houtblazerensem- ble Amicae GOES Bethelkerk, 18.30 uur - Optreden Gospelkoor Happy Voices uit 's-Gra- venpolder; Grote Kerk, 17.00-17.45 uur Vesper Maria Magdalena Cantorij PROUD TO BE FOUT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 127