%MJ> Vlle6ENPE SLAPEN IN DE 17DE EEUW OPOE SIENTJE ZEGT WELTERUSTEN Je kunt je vergapen aan het Meisje met de Parel, het Melkmeisje en 'zijn' Straatje en je proberen voor te stellen hoe het leven was in de tijd van Johannes Ver meer. Dat gaat al een stuk makkelijker bij een bezoek aan het geboortehuis van de 17de-eeuwse schilder. Helemaal als je daar blijft slapen. Op dit moment wordt het monumentale pand aan de Voldersgracht in Delft teruggebracht naar de periode waarin vader Vermeer er zijn herberg De Vliegende Vos uitbaatte. Er komt weer een herberg met dezelfde naam en met 'antieke' gerechten op de kaart. Bier en brood, stamppot en suddervlees. De voormalige huiskamer van de familie wordt ingericht als museum. Om het plaatje compleet te maken, kunnen bezoekers zich hullen in 17de-eeuwse kleding. Op zolder, waar de schilder als jochie waarschijnlijk verstoppertje heeft gespeeld, worden gastenkamers ingericht. Lig je daar in bed toch mooi naar hetzelfde plafond te kijken als de kleine Johannes ooit deed. Zonde om de ogen te sluiten. De verbouwing is te volgen op Facebook, Herberg de Vliegende Vos. De website met boekings mogelijkheden is ook bijna klaar. devliegendevos.nl Een museumschip in een Museumhaven. Altijd leuk om eens aan boord te stappen en het verleden in te duiken. Maar ja, dan komt toch dat moment dat de boot aan het eind van de dag dichtgaat en het bezoek afscheid moet nemen. Niet bij Opoe Sientje in Nijmegen. In de Klipper uit 1885 - een van de laatste drijvende exemplaren - kunnen de bezoekers lekker blijven slapen in een van de negen hutten. Allemaal anders ingericht. Kies bijvoor beeld de Schippershut, die is ingericht met authentieke scheepsspullen, of de Juttershut waar ook maritieme museumstukken een plek hebben gekregen. En hoe leuk is het om samen onder zeil te gaan in een twee persoonsbootje dat vastligt aan een meer paal? Dat kan in de 'Op het water'-kamer. De bijzonderste museumstukken - allemaal met een nautisch tintje - liggen in vitrines in 't Ruim, waar het ontbijt wordt opgediend. Opoe, hebt u ook scheepsbeschuit? opoesientje.nl 481 zaterdag 1 april 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 104