Vuur V K 1 9 Boomklimmen Speelplein Niet meer agenten vervolgd i' 't kind wel avontuurlijker laten spelen, maar doet dat in de praktijk nog niet. Dat blijkt uit een onderzoek dat we door TNS NIPO onder ruim duizend ouders hebben laten afnemen. De ouders zijn natuurlijk bang dat hun kinderen zich bezeren of dat de om geving het afkeurt. Maar wij zeggen: een bult of schaafwond kan geen kwaad. Een tak slijpen met een zak mes of een hut bouwen met hamers en spijkers vinden wij geen onaan vaardbaar risico. Op de website www.risicovol-spelen.nl geven we tips aan ouders. Belangrijk: kijk vooral naar wat je kind aankan." „Nee! Laat je kind niet in z'n eentje naar open water gaan. Het gevaar voor verdrinking kunnen heel jonge kinderen niet zelf inschatten, een kind van 7 misschien al wel. Het zelfde geldt voor spelen met vuur. Het is goed om jonge kinderen te le ren omgaan met vuur, maar wel on der toezicht." Er worden niet meer agenten strafrechtelijk vervolgd voor de dood van Mitch Henri- quez. Van de vijf agenten die betrokken waren bij de fatale arrestatie van de Arubaan in juni 2015 in Den Haag worden er momenteel twee vervolgd. De nabestaanden van Henri- quez wilden dat de andere drie agenten zich ook voor de rechter zouden moeten ver antwoorden, maar het ge rechtshof in Den Haag wees dat verzoek gisteren af. De nabestaanden van Mitch Henriquez hadden een zoge heten Artikel 12-procedure aangespannen, nadat het Openbaar Ministerie had be sloten om twee van de vijf agenten strafrechtelijk te ver volgen. Zij vinden dat alle vijf de agenten vervolgd moeten worden en dat de beschuldi gingen tegen alle vijf moeten worden uitgebreid met het in hulpeloze toestand laten van de man. Henriquez werd op 27 juni 2015 aangehouden in het Haagse Zuiderpark na afloop van een muziekfestival. Hij overleed een dag later. Liegen is liegen, een nectar of vruchtendrank is geen sap Assad geen prioriteit meer voor VS in Syrië Het verdrijven van president Bashar al-Assad is niet meer de belangrijkste doelstelling van de Verenigde Staten voor de aanwezigheid in Syrië. Dat heeft de Amerikaanse VN- ambassadeur Nikki Haley gisteren gezegd tegen een groepje journalisten. „Onze prioriteit is niet langer ons te concentreren op het weg krijgen van Assad. We kijken met wie we moeten samenwerken om een ver schil te maken voor de Syri sche bevolking. We kunnen ons niet richten op Assad, zo als de vorige regering deed." Parlement Venezuela naar huis Bijna bom op Rialtobrug Nepbrief RIVM voor hiv-test vrijdag 31 maart 2017 <i t< - Dat klinkt heel redelijk, maar je kunt je kind toch niet alles maar laten proberen? Veiligheidstip: zet een emmertje water klaar, laat je kind geen synthetische kleding dragen en bind lange haren in een staart. W Veiligheidstip: houd met minimaal twee voeten en een hand de boom vast, doe het voor, maar help je kind niet te veel. Een haagbeuk is een goede, stevige klimboom. W Veiligheidstip: wijs duidelijk punten in de wijk aan als grens van het speelgebied, bijvoorbeeld niet verder dan het grote witte huis. Kan je kind nog niet klokkijken, stop dan een kookwekker in zijn zak. w ZAAK MITCH HENRIQUEZ Voedselwaakhond Foodwatch strijdt door tegen supermarkt Jumbo. Die verkoopt in de webshop 'Jumbo Helder granaatappel acai' als 'ongekoeld sap'. Vol gens Foodwatch bestaat die uit 0,01 procent sap van gra naatappel en 0,01 procent sap van de acai. NEW YORK In de jungle van Oost-Thailand zijn tijgerwelpjes gesigna leerd. Dat is goed nieuws, want daarmee zou de jungle nu de op een na grootste populatie van de soort herbergen, na het noorden. De Indo-Chinese tijger is iets kleiner dan de Bengaalse tijger. Volgens het WNF leven er nog minder dan 200 dieren van de soort, fotoap CARACAS Het hooggerechts hof in Venezuela heeft het parlement aan de kant ge schoven en haar taken overgeno men. De rechters stellen in een giste ren gepubliceerde uitspraak dat het parlement slecht samenwerkt en de regels aan zijn laars lapt, meldden plaat selijke media. De oppositie noemt het besluit de vestiging van een dictatuur. VENETIE De Italiaanse politie heeft in Venetië vier man opgepakt die mogelijk een bom aanslag planden op de beroemde Rial tobrug. Het betrof drie Kosovaren en een minderjarige van onbekende na tionaliteit. BILTHOVEN Het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu (RIVM) waarschuwt voor een brief die in omloop is met een oproep voor een hiv-test. De ge adresseerden wor den namens het RIVM opgeroepen zich te melden bij een zorgcentrum in de buurt om bloed, urine en wangslijm af te laten nemen. Het RIVM meldt via Twitter dat het om een nepbrief gaat. Delano (6) wil een fikkie stoken. Wat doe je? Moeder Angelique de Bruyne (27): „Alleen samen met zijn vader, absoluut niet in zijn eentje. Hij is een jongen die graag spannende dingen uitprobeert. Niet erg, daar wordt hij zelfstandig van. Maar we worden wekelijks door school gebeld dat hij weer iets heeft uitgespookt. Een halfjaartje geleden kwam er een telefoontje: 'hoe snel kunt u hier zijn, Delano moet naar de EHBO'. Hij was van een rekstok ge vallen en had een scheurtje boven zijn oog. Het viel gelukkig mee. Delano heeft ook een quad, die 35 kilometer per uur kan. Maar dan moet hij wel zijn helm op." Nemali (8) wil in een hoge boom klimmen. Mag dat? Vader Manu van Os (39): „Geheel tegen mijn gevoel in, laat ik mijn dochter haar gang gaan. Mijn vrouw is Deens, die vindt het veel normaler om kinderen in de natuur te laten spelen. Zij zegt: 'dan stuiteren ze een keer en anders is er n°9 het ziekenhuis voor wf" hulp'. Ik zie overal geva- riv_ ren, ook in speeltuinen. teL» Kinderen doen alles met factor tien. Laatst zag ik een kind met zijn hoofd tegen de spijlen van een draaimolen botsen." Dan probeert zijn zoontje (4) op een tollend toestel te springen en valt in het zand. „Oef, dat ging net goed." Het speelplein is dichtbij, maar niet te zien vanuit jullie huis. Mag Elijah (4) in zijn uppie? Vader Meivin Brandflu (50): „Ik zou altijd eerst kijken wie er op dat pleintje zijn. Als er oudere kinderen zijn die ik vertrouw, prima. Wanneer het om een afgesloten speelplek gaat, mag hij er ook alleen spelen. Mijn zoon is voorzichtig en doet geen gekke dingen. Soms wordt er zo overdreven bescher mend gedaan. Elijah mag van mij in een hoge boom klimmen, vies thuiskomen en zandhappen. Daar wordt hij groot en sterk van." -n-.trmfttnr*rr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9