O CD O Drive van oudsher verbonden met industrie Een kans op de titel laatje niet 12 ZEELAND Groene Ster 2 stap dichter bij de titel Vitukynas naar Hoek, Embrechts vertrekt snoro Timmerman grijpt koppositie bij NK JUBILARISSEN TC DRIVE EN TC ANIMO Op 1 januari 1917 werd in Sas van Gent tennisvereniging Sport Staalt Spieren opgericht, de voorloper van TC Drive. Twee maanden later, op 1 maart 1917, werd in Terneuzen TC Animo opgericht. De twee tennisclubs staan uitgebreid stil bij hun honderdste verjaardag. De zaalvoetballers van Groene Ster 2 hielden hun kansen op de titel in de topklasse C in ei gen hand. De koploper versloeg FC Eindhoven Ai met 3-2 en verdrong door dat resultaat CFM/Transito van de eerste plaats. Groene Ster 2 heeft nu 37 punten uit zestien duels, CFM/Transito heeft één punt minder. Tegen FC Eindhoven Ai kwam Groene Ster 2 op achterstand, maar nog voor de rust tekende Badr Belhadj voor de gelijkmaker. Nadat de bezoekers na de hervatting op 1-2 waren geko men sloegen Soufian Bousantouh en Belhadj beslissend toe: 3-2. Groene Ster 2 speelt nog te gen Botafogo (5 april thuis, 21.00 uur) en DZS/Soccer For Life (14 april, uit). De technische commissie van hoofdklasser Hoek heeft opnieuw een nieuwe speler vast gelegd. De Litouwer Titas Vitukynas, die de afgelopen twee weken met de selectie van trainer Jannes Tant meetrainde, heeft een overeenkomst voor één seizoen getekend. Gis teren vloog de 22-jarige middenvelder terug naar Litouwen. Met de komst van Vitukynas heeft Hoek voor volgend seizoen nu dertien spelers. Van de huidige selectie vertrekken ne gen spelers. De laatste vertrekker is Alexander Embrechts (foto). Hoek wilde de Belgische verdediger graag langer vastleggen, maar hij heeft besloten niet bij Hoek te blijven. zv Laura Timmerman (23) is de nieuwe koploop- ster bij het NK dammen voor vrouwen. De Nieuwegeinse was gisteren de enige speelster van de grote kopgroep die haar partij won. Te genstandster Jacqueline Schouten moest een schijf offeren en hoewel er volgens de compu ter nog wel remisekansen aanwezig waren bleek het in de praktijk een hopeloze missie. Het topduel tussen Ester van Muijen en Vita- lia Doumesh eindigde gisteren in een gelijk waardige remise. Regerend kampioene Heike Verheul boekte tegen de uit Goes afkomstige Leonie de Graag eindelijk haar eerste zege in dit toernooi en is nog steeds kansrijk. De Bruijn Trainingsrit In 1917 werd 'grastennis' bedre ven op de boerderij van Cyriel Dellaert in Westdorpe. In 1924 is de oversteek naar de andere kant van het kanaal gemaakt, waar in Sas van Gent eerst op een terrein achter de glasfabriek werd geten nist en vervolgens aan de Zwem badstraat. In 1973 werd koers gezet naar de huidige locatie aan de Sportkade. „Uit de notulen van 2929 blijkt dat de contributie tien gulden bedroeg. Dat was toen veel geld, maar tennis was dan ook een sport voor de elite. In die jaren werden de Sasse speel sters Annie en Hilda van Acker een aantal keren kampioen van Zee land", weet voorzitter Piet Pijpe- link van TC Drive. De kunststofba- nen aan de Sportkade maakten in de loop der jaren plaats voor twee gravelcourts. Dat aantal werd later verdubbeld. „In 1972 kreeg de ver eniging er in één klap vijftig nieuwe leden bij dankzij de afde ling tennis van de gezamenlijke personeelsvereniging van Zuidche- mie en de Glasfabriek. Het geeft de binding aan met de industrie, een sector die in de lange historie van TC Drive een belangrijke rol heeft gespeeld", vertelt Pijpelink, die nu vijftien jaar aan het roer staat bij de Sasse tennisvereniging. Dankzij de oude gemeente Sas van Gent heeft TC Drive - dat 135 leden heeft - begin deze eeuw de kantine en de kleedlokalen kunnen uitbrei den en renoveren. In 2008 kreeg de Sasse tennisclub van de gemeente Terneuzen, als afkoop voor de pri vatisering, eveneens een mooi be drag. Daarmee is nieuw hekwerk gerealiseerd. Op zaterdag 22 juli is er ter ere van het 100-jarig jubi leum een receptie, gevolgd door een feestavond. Het is de eerste dag van de Open 100, het voormalige Cerestar/Cargill toernooi. Op za terdag 26 augustus is er een toer nooi, diner en gekostumeerd bal voor alle leden en oud-leden. Ereleden van TC Drive zijn Frank Puylaert, Pieter Bertram, Ben Voer- mans en (de inmiddels overleden) Piet Thans. Oud-wethouder Ber tram was van 1981 tot 1999 voorzit ter van TC Drive. Met zijn bijna 81 jaar is hij het oudste (tennissende) lid van TC Drive. „Pieter Bertram is een gouden kerel voor de club. Hij is nog altijd zeer betrokken bij TC Drive, ook om te helpen klussen. Karakteristiek voor de club is de bijzondere ligging van het tennis park, vlakbij de brug over het ka naal. „Wij zijn er tijdens een ten- nispartij wel aan gewend dat de brug diverse keren wordt openge draaid. Tegenstanders van andere clubs zie je soms wel verbaasd kij ken als er ineens gigantische sche pen voorbij varen", lacht voorzitter Pijpelink. De poule waarin de club uit Sint Laurens zit, is ongemeen spannend. De bovenste drie ploegen, waaron der Ondo, hebben tien punten. Daarachter staan er ook nog eens drie op acht. Coppoolse: „Zes van de acht clubs kunnen nog kampi oen worden. In de komende twee a drie speelrondes zal er een schifting komen. Daarna is duidelijk of wij nog steeds mee kunnen doen." Ondo was, vóór de zaal, de ver rassing in de eerste helft van het buitenseizoen. Als promovendus kwam het team meteen aan kop. De aanval was goed, maar de verdedi ging was nog veel beter. In zeven duels kreeg de ploeg maar 109 goals tegen. Opvallend was dat Ondo er vooral tegen Albatros en Valto, de andere twee koplopers, weinig in casseerde. Coppoolse hoopt dat die lijn doorgetrokken wordt. Jeroen Mesu In de zaal had Ondo wel een dip. De start was wel goed als nieuwbakken eersteklasser - net als op het veld - maar het vervolg ging met horten en stoten. Uiteindelijk finishte de ploeg op de gedeelde vierde plaats. „We hebben in de slotfases van wedstrijden punten verspeeld. Dat is jammer, maar ook wel te begrij pen", zegt Coppoolse. „We hebben vrijdag 31 maart 2017 ZAALVOETBAL VOETBAL Alexander Embrechts (links) vertrekt na één seizoen bij Hoek. fotosjaakvandersalm DAMMEN Met nog drie speeldagen op het programma werd de spanning in de bovenste regionen van poule A van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Terneuzen verder opgevoerd. Omdat de top per tussen Nieuwe Arbeid.nl en Timmer Ser vice in 2-1 eindigde (25-20,17-25 en 20-16) en ZVVV 1 Stevo Beachvolleybal met 3-0 versloeg (25-19, 25-18 en 25-10), hebben ZVVV 1 en Nieuwe Arbeid.nl nu evenveel verliespunten. ZVVV 1 heeft al één duel meer gespeeld en leidt met een totaal van 24 punten uit tien duels. Nieuwe Arbeid volgt met 21 uit negen. Timmer Service is met 21 punten uit tien duels ook nog niet helemaal kansloos. In poule B mocht De Hoop zich al tot kampioen laten kro nen. Tegen Dare to Design werd het 3-0. Het is Jean Paul de Bruijn niet ge lukt door te drin gen tot de achtste finales van de we reldbeker drieban den in Egypte. De Hulstenaar begon zwak aan zijn par tij terwijl zijn te genstander Quyet Chien Tran uit Vietnam als een raket vertrok. Na 7 beurten stond het 1-28. Daarna begon de Zeeuws- Vlaming aan een knappe inhaalrace maar het was niet voldoende. Tran maakte het in de zestiende beurt uit: 30-40. 1 Nog één trainings rit en dan zitten de voorbereidingen van de TMZ-wiel- renners er weer op. Volgende week zaterdag staat de eerste serieuze rit op het programma, de Ster van Nieuw- land. Morgen wordt eerst nog de slotrit van de serie trainingsrit- ten verreden bij Den Inkel bij Krui- ningen. De start is weer om 13.30 uur en alle catego rieën komen aan bod. De inschrij ving is in de bras serie van camping Den Inkel. cl Henk van de Voorde Sas van Gent Wie wordt er kampioen in de eerste klasse E? Het is, met de tweede helft van de veldcompe- titie nog voor de boeg, totaal niet te zeggen. „Er steekt geen enkele ploeg bovenuit", weet Ondo-trainer Edwin Coppoolse. „Ik denk dat het team dat kam pioen wordt het heel moeilijk gaat krijgen in de overgangs klasse. Maar als we de titel kun nen pakken, zullen we dat na tuurlijk niet nalaten. Zo'n kans moetje nooit laten lopen." Roeland van Vliet Sint Laurens Piet Pijpe link is al vijf tien jaar voor zitter van TC Drive, fotocamile SCHELSTRAETE Ondo-coach Edwin Coppoolse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68