De Horst 1 augustus gaan nieuwe contracten in Tholenaren scheiden afval beter 6 Wonen in een Serviceflat: De Oosterscheldegemeenten heb ben al het taxivervoer opnieuw aanbesteed. Op Tholen kwam Revo Taxi als winnaar uit de bus en op Schouwen-Duiveland heeft Taxi de Vlieger de aanbesteding gewon nen. Voor vaste klanten van het leerlingenvervoer, zorgvervoer en de regiotaxi op de Bevelanden ver andert er niet veel. Daar heeft TCR de aanbesteding gewonnen. Dat bedrijf neemt nu nog het wmo- vervoer in de hele Oosterscheldere- gio voor haar rekening. Eind juli lopen alle contracten af. Het Samenwerkingsverband Wel zijnszorg Oosterschelderegio (SWVO) heeft besloten om het over een andere boeg te gooien, ver telt Peter Verburg. „We hebben de regio in drie percelen verdeeld zo dat we met drie bedrijven een con tract kunnen afsluiten." Het SWVO heeft dat gedaan om meer bedrij ven een graantje mee te laten pik ken en om de risico's te sprei den. „De afgelopen jaren zijn veel taxibedrijven omgevallen", zegt Verburg. De resultaten van de Europese De vervoerders konden bonuspunten krijgen als ze groen en sociaal werken aanbesteding zijn enkele weken ge leden bekendgemaakt. Negen be drijven hebben op één of meer per celen ingeschreven. De vervoerders konden bonuspunten krijgen door hun aanbieding extra groen of soci aal te maken. Bijvoorbeeld door het inzetten van personeel dat uit een uitkeringssituatie komt, door mi lieuvriendelijke auto's te gebruiken of busjes in te zetten voor goede doelen als De Zonnebloem. Vol gens Verburg hebben alle bedrijven hieraan gehoor gegeven. Nieuw is ook dat zowel het leer ling-, wmo-, als zorgvervoer in één contract is gestopt. Dat is efficiën ter, zegt Verburg. „Op Tholen zijn er nu drie verschillende bedrijven actief. De nieuwe vervoerder kan een chauffeur nadat hij kinderen naar school heeft gebracht bijvoor beeld inzetten voor het vervoer van mensen naar een dagbestedingslo catie." Geen van de afgevallen onderne mers is in beroep gegaan tegen de voorlopige gunning. De contract besprekingen worden volgende week afgerond. De nieuwe gun ning is voor drie jaar, met een optie voor nog eens dezelfde periode. Door gestegen lonen in de branche valt aanbesteding gemiddeld 7,5 tot 10 procent duurder uit. Voor het SWVO een meevaller. „We hadden gerekend op een stijging van 15 a 20 procent." THOLEN Tholenaren lijken hun afval beter te scheiden sinds de gemeente de grijze container nog maar één keer per maand komt legen. In februari is veel meer papier, kunststof en groenafval opge haald ten opzichte van dezelfde maand in 2016. Dat doet vermoe den dat deze afvalsoorten vorig jaar nog veelvuldig bij het restaf val terechtkwamen. Het aantal opgehaalde kilo's kunststof steeg relatief het hardst: van 12.000 naar 34.000. Maar ook is veel meer gft-afval gescheiden. Er werd 173.000 kilo opgehaald ten opzichte van 101.000 kilo in februari 2016. De stijging bij het oud papier bleef beperkt (van 75.000 naar 85.000 kilo). Dat suggereert dat veel Tholenaren hun oud papier voor heen ook al goed apart hielden. Extra container Dertig inwoners hebben van de gemeente een extra grijze con tainer gekregen, omdat ze veel luiers of ander afval hebben. Zij komen niet toe met één bak die maar eens per maand wordt ge leegd. De gemeente bekijkt nog of het mogelijk is om luiers apart in te zamelen. Vijftig gezinnen hebben zich inmiddels aangemeld voor een project waarbij ze gaan proberen honderd dagen lang restafvalvrij te leven. Meedoen kan nog. Maandag vindt in het gemeente huis een informatieavond plaats. Aanvang is 19.00 uur. IN DE REGIO Theateravond in DeSpinne Kinderkleding- beurs in Jeugdhoeve Mamacafé in bibliotheek Tentoonstelling in Fruitteelt museum MIJN DORP, MIJN STAD Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 8 april tussen 10.30 en 14.00 uur. vrijdag 31 maart 2017 BE Taxivervoer in de regio opgeschud Elke dag met een busje naar school of geregeld met de regio taxi op familiebezoek? Grote kans dat er vanaf 1 augustus een ander busje voorrijdt. Joeri Wisse Goes GOES Toneelvereniging Kunstvrienden ver zorgt morgen een theateravond in wijkcentrum De Spinne in Goes. De avond is getiteld 'Aan tafel' en is ge vuld met humor en muziek. Ook wordt er een loterij ge houden. Om 20.00 uur be gint de voorstelling. Kaarten kosten 9 euro. De zaal gaat om 19.30 uur open. 'S-HEERENHOEK De eerste editie van de Kinderkleding- beurs Zuid-Beve land wordt vandaag en morgen gehou den in de Jeugd hoeve in 's-Heeren- hoek. Tijdens de beurs worden twee dehands zomerkle ding in de maten 86 tot en met 176 en schoenen aangebo den. Vanavond is ieder een tussen 18.30 en 21.00 uur wel kom. Morgen is de beurs van 9.30 tot 13.00 uur. SINT MAARTENS DIJK Bibliotheek Ooster- schelde houdt van daag een boekstar- tochtend voor kin deren van 0 tot 4 jaar in het Mama café in Sint Maar tensdijk. De ochtend is be doeld voor ouder, opa, oma, oppas én kind. Er wordt een verhaal voorgele zen en kinderen kunnen met hun begeleider apps op een tablet uitprobe ren. Tussen 10.00 en 11.00 uur is ie dereen welkom bij OBS de Rieburch. KAPELLE Het Fruitteeltmu seum toont vanaf morgen tot en met 24 februari 2018 een nieuwe wissel tentoonstelling. De Vereniging van Botanisch Kunste naars Nederland heeft speciaal voor het Fruitteeltmu seum fruit gete kend. SONJA BAREND MAAKT INDRUK MIDDELBURG Doodstil en aandachtig luisterde het publiek donderdagmiddag in de Kloveniersdoelen in Middelburg naar Sonja Barend. De koningin van de talkshow, zoals Adri- aan van Dis haar ooit noemde, vertelde over haar onlangs verschenen boek 'Je ziet me nooit weer terug'. Daarin ver telt ze over de zoektocht naar feiten over haar vader die in 1942 naar Auschwitz werd gedeporteerd, toen ze zelf nog maar twee was. In het vraaggesprek voor publiek was Ba rend net zo openhartig als in haar boek. Dat gaat meer over de relatie met haar moeder en haar joodse identiteit dan over haar belevenissen in de televisiewereld, foto dirk jan GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling Charles Linssen; Buurthuis de Pit, 10.00 uur - Weke lijkse wandelactivi teit 'Elke Stap Telt'; Hal Serviceflat De Schakel, overdag - Expositie van aqua rellen door leerlin gen van Henk Bis schop; Kunstuitleen De Bevelanden, Westwal 45,13.00- 17.00 uur - Exposi tie tekeningen Kar- hang Mui; Inloop huis Oase, Roos- eveltlaan 87,13.30- 15.30 uur - Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; De Spinne, 15.30- 18.00 uur - Gratis Streetball&Street- dance voor jonge ren van 12 tot 18 jaar HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur- Biljarten voor senio ren 'S-HEERENHOEK De Jeugdhoeve, 18.30-21.00 uur- Kinderkledingbeurs KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 een 20.00-23.00 uur- Vrij biljarten KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur- Biljarten voor seni oren YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Trefpunt, Moerplein 12d, 13.00-17.00 uur - Biljarten voor se nioren Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59