Elke keer weer verdriet om een ratje 9 Zolder, kelder, schuur of werkkamer: gun een man zijn eigen honk. De mancave van Mark Thelosen (48) uit Terheijden is gevuld met werk van bekende striptekenaars. ja, ruimte is wel een issue", I laat Mark Thelosen weten wanneer hij de deur naar zijn kamer opent. De term bommetjevol is niet misplaatst als we zijn mancave betreden. Het lijkt wel een stripspe ciaalzaak die midden in een verhui zing zit. De witte, vierkante wandkasten ge vuld met comics en stripboeken ver raden bij welke meubelgigant Thelo sen werkzaam is als logistiek manager. Op en onder tafels staan volop dozen met nog meer boeken en mappen vol origineel artwork van internationaal geroemde striptekenaars. Het was niet de bedoeling dat Thelo sen in huis een kamer als mancave zou claimen. „Maar ja, de verzame ling werd wat groot. Ik zit hier graag en regelmatig wat te rotzooien en dingetjes te rangschikken." Hier en daar staan beeldjes van de meest uiteenlopende fantasyfiguren. Batman, Tinkerbell en Gandalf zal bijna iedereen wel herkennen. De (anti)helden uit comics zijn minder bekend bij de meesten. „Aanvankelijk had ik in huis een ruimte die wel twee keer zo groot was. Dat ging prima, tot de kinderen ouder werden. Toen m'n dochter 12 of 13 werd, snapte ik ook wel dat zij liever de grotere kamer als slaapka mer wilde. Die kreeg ze dan ook." Aan de muur hangen zijn meest gekoesterde pronkstukken ingelijst. Pen-, potlood- en aquareltekeningen voorzien van de handtekening van de kunstenaar. „Je bouwt door de jaren heen een netwerk op tijdens bezoe ken aan beurzen en stripevenemen ten. Iedereen die hier aan de muur hangt, heb ik weieens ontmoet en ge sproken." Kroonjuweel Een van de kroonjuwelen is de origi nele tekening van Mike Mignola, de tekenaar van onder andere Hellboy. Als ik een goed verhaal wil lezen, koop ik wel een boek Die is gemaakt ter gelegenheid van de Bredase stripbeurs in 20m. „Ik was medeorganisator. We wilden voor de beurseditie van een Hellboy-album graag een Nederlandse cover. Daar voor tekende Mignola het hoofdper sonage staand voor een molen. Een paar weken na de beurs kreeg ik het origineel per post toegestuurd." Opmerkelijk genoeg is Thelosen geen fervent striplezer. „Ik ben van huis uit graficus. Ik kies en koop vooral dingen die ik grafisch interes sant vind. Als ik een goed verhaal wil lezen, koop ik wel een boek." De ver zameling gaat dan ook verder dan strips alleen. „Als ik een tekenaar volg, dan volg ik alles van hem. Dus ook filmposters, reclamewerk en noem maar op." Kijkend naar de mappen vol teke ningen heeft hij voor wel vier kamers aan kunst verzameld. Als de kinderen straks het huis uit zijn, zullen ze er rekening mee moeten houden dat hun oude tienerkamer vrij snel ge claimd wordt. MANUELA SEM, QUIMBY, MARQUIS EN PEPPER vrijdag 31 maart 2017 Rotzooien met strips Martijn Schraven —Mark Thelosen M Mark Thelo sen heeft een mancave vol strips. „Ik vind ze vanuit gra fisch oogpunt interessant." FOTO KEES BENNEMA Ratten worden niet ouder dan twee jaar. Toch vindt Manuela Kint (31) uit Terneuzen haar vier ratjes te leuk om niet te houden. „Sem (2), Quimby (2), Marquis (1,5) en Pepper (1) komen uit de opvang. Ik heb nu zo'n 24 ratten gehad, over zeventien jaar. Ze zijn verslavend. Ik mocht vroeger nooit huis dieren, maar ik bleef doorzeuren. Uiteindelijk mocht ik er één. Mijn vader kreeg in de dieren winkel het advies om een rat te nemen. Die heeft maar twee nadelen: een slechte naam en hij leeft niet lang. Gemiddeld wor den ze twee jaar. Veel mensen reageren raar als ik vertel dat ik ratten heb. De meesten weten niet wat ze ermee moeten en vinden hun staart eng. Ik vind dat deze dieren worden on derschat. Ze zijn super sociaal, gericht op men sen en slim. Ik leer ze trucjes; zo kunnen deze een rondje draaien. Een vorig ratje kon een pootje geven. Ze komen om aan dacht vragen, net als een hond of kat. Ze laten rondlopen is niet zo han dig, omdat ik te veel ka bels heb. De twee oudste ratjes kan ik wel op schoot nemen, ze zijn aai baar. Als ze het naar hun zin hebben, knarsetanden ze. Het enige minpunt is dus dat ze niet oud wor den. Ik heb getwijfeld of ik moest stoppen, omdat het me telkens weer ver driet doet. Maar je moet dankbaar zijn dat je ze in je leven hebt gehad." Gertie de Boey

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48