Zo blij met m'n sierkas 44 IKK 7 MAISON MARLOUS l ffl «liiüi HWii® r7 Van asbak tot zitzak •O Goed gronden doet hechten Hoogglans, zijde of toch mat? Geduld is een schonezaak ijn moeder gaat lie ver naar een tuin centrum dan naar een kledingwinkel. Dat heeft ze zelf eens gezegd. Toen ze kleding aan het pas sen was in een winkel. Die arme verkoopster die zich van de taak moest kwijten om haar in een sjoen pekske te hijsen (voor mijn bruiloft nota bene) kon direct laten zien uit welk hout ze gesne den was. Ze kon óf huilend weglopen, óf proberen deze horde te nemen. Wie dacht dat werken in een kledingwinkel makke lijk is, heeft nog geen klant als mijn moeder gehad. Mijn moeder is de eindbaas der kledingwinkelklanten. De verkoopster slaagde ove rigens met glans. Mijn moe der kwam niet in haar ge bruikelijke tuiniersoutfit naar de bruiloft. Strapatsen Ik wil maar even schetsen met welke instelling ik ben opgegroeid. Aan strapatsen als dure kleding en andere uiterlijkheden werd bij ons thuis niet gedaan. Aan tui nieren en liefde voor alles wat groeit en bloeit des te meer. Ik ben waarschijnlijk een van de weinige kinderen die op haar tode een eigen moestuin had. Het was dan wel een moestuin waar de sla doorschoot en waar al leen lavatera wilde bloeien (de tuin was gesitueerd op het noorden, maar om een of andere raadselachtige re den had die lavatera het er geweldig naar zijn zin), dat kleine stukje grond heeft het zaadje voor mijn levens lange liefde voor groen ge plant (en sorry voor de woordspeling). Vraag me niet de namen van collega's te onthouden, of waar ik mijn sleutels heb ge laten. Maar de Latijnse na men van mijn planten kan ik één voor één opnoemen. Ik weet hoe ik kornoelje Mijn moeder en ik winkelen niet samen, maar lopen door eikaars tuinen moet snoeien en dat kamer planten niet van tocht hou den. Ik lever elke zomer op nieuw een strijd met klaver zuring (het staat ï-o voor de klaverzuring) en weet op welke plek in huis welke ka merplant het het beste doet. Mijn moeder en ik gaan niet samen winkelen, maar lo pen door onze tuinen en ge ven daarbij, als Statler en Waldorf uit de Muppet AAN DE SLAG Show, onze ongenuanceerde beschouwingen op de staat ervan. Onze conclusies ko men er meestal op neer dat je je tuin maar beter vol kan zetten met vrouwenmantel (net onkruid, maar doet het altijd) en dat je binnen het beste maar cactussen kunt houden (die overleven de vakantie zonder oppas). Want net als kleding moet een tuin ook gewoon prak tisch zijn. U kunt zich voorstellen hoe oneindig passend dit plantenkasje is dat ik bij de kringloop vond. En hoe blij ik ermee ben. Het is niet al leen een pronkstuk, hij kostte amper iets en er is geen stukje van af. De her komst ervan roept, zoals zo veel zaken met een ondui delijke geschiedenis, weer veel vragen bij me op. Is dit kasje oud of relatief nieuw? En heeft het, naast een de coratieve functie en dat het behaaglijkheid biedt aan ka merplanten, nog een andere functie of bijzondere ge schiedenis? Als u het weet, waarde lezer, dan mag u mij weer mailen: binnenenbuiten@ persgroep.nl 4. Takkïe 5. Vos vrijdag 31 maart 2017 GO Als de laatste verf- beurt lang geleden is en je een hele nieuwe laag wilt opzetten, begin je met een grondverf. Deze zorgt voor een goede hechting. Grondverf kun je op kleur laten mengen. Als je met waterbasis gaat aflakken, kies je dus ook een grondverf op water basis. Maak een bewuste keuze voor hoogglans, zijdeglans of mat. Het is een kwestie van smaak. Ga sowieso voor een goede kwaliteit verf. Die verft niet alleen lek kerder, maar blijft ook veel langer mooi. Als je weet hoeveel vierkante meter je moet verven, kun je uitrekenen hoe veel liter verf je moet kopen. Natuurlijk sta je te po pelen om je spullen weer op de venster bank te zetten. Maar de verf moet niet alleen droog zijn, maar ook uitgehard. Anders be schadig je het opper vlak weer. Hanteer de tijden op de verpakking. Let ook op onder welke omstandigheden deze droogtijden gelden, bijvoorbeeld bij welk aantal graden Celsius. Vraag Marlous niet waar ze haar sleutels heeft gelaten of hoe collega's heten. Maar de Latijnse namen van haar kamer planten lepelt ze zo op. Glazen of glimmende objecten geven je huis meteen glamour. Maar glazen objecten uit de kringloop zijn vaak nogal smoezelig. Laat je niet afschrikken: een goede poetsbeurt doet wonderen. Arrangeer oude glazen op een kast of glazen plank. Ze reflecteren niet alleen het daglicht waar door een ruimte groter lijkt, een groep glazen ob jecten is een mooie blik vanger die - door het doorzichtige oppervlak - niet direct rommelig oogt. De weerkaatsing van glazen oppervlakken maakt ook kaarslicht intenser. Gebruik glazen objecten om waxinelicht jes in te branden. Of zet een groepje kandelaars voor een mooie, oude spiegel. ir*z €10, Hema 31, Kikkerland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46