S</> i'i 4 filgt 1 O Adri en Guky van Hoegee verhuisden naar een oud gemeentehuis voor hun zijdemuseum. Het museum moesten ze sluiten om gezondheidsredenen. Nu genieten ze van het wonen in een huis zonder trappen en drempels. Huizenpaspoort un zijdemuseum in Grijpskerke, tevens hun woonhuis, was gevestigd in een voormalige kleu terschool. Het museum werd te klein vanwege de grote toeloop. Adri: „Door de drukte vielen er soms mensen flauw. Daarom sloten we het museum in het hoogseizoen." Guky: „De Telegraaf meldde: 'Zij demuseum dicht wegens succes'. Toen werd het nog drukker en werd duidelijk: we moeten naar een groter pand. In Meliskerke stond het voor malige gemeentehuis van de ge meente Mariekerke te koop, een Drempel- en trapvrij kunnen wonen is voor ons geweldig prachtig gebouw van de hand van ar chitect Piet Dekker. De Zeeuwse Bi bliotheek is ook zijn ontwerp." Adri: „Er is veel grenenhout in ver werkt; puur natuur, net als zijde. We vielen er als een blok voor." Gelijkvloers Guky: „Dit pand bleek ideaal voor het conserveren en exposeren van onze museumcollectie. We kochten het in 2000. We konden er ook een comfortabel woonhuis in maken, al les gelijkvloers en zonder drempels. Dat is belangrijk, want door mijn reuma ben ik slecht ter been en in middels trek ik wegens longfibrose een zuurstoftankje op wielen achter me aan. Ook Adri heeft gewrichts klachten. Drempel- en trapvrij te kunnen wonen is daarom geweldig. Ons hele huis is verrukkelijk, maar de woonkamer is het kloppend hart." Schuifpui Guky: „Door de brede schuifpui kij ken we uit op de tuin. Binnenkort ge nieten we weer van de bloeiende mi mosa, krokussen en narcissen." Adri: „Staat de schuifpui open, dan hebben we geregeld vogels in huis. Laatst zat een specht tegen één van de balken. Hij bracht zijn snavel al in stelling voor een partijtje kloppen en MELISKERKE vrijdag 31 maart 2017 PZ Volop ruimte voor twee Paula Koster 44 —Guky van Hoegee Het voormalige ge meentehuis van de vroegere gemeente Mariekerke staat aan Dorpsstraat 3 in Me liskerke. Woonhuis op de begane grond. De bovenverdieping is bereikbaar via een wenteltrap. Grenzend aan het woonhuis be vinden zich multifunc tionele ruimtes, zoals de voormalige trouw- /raadzaal, de winkel en het restaurant. De tuin rond het gebouw heeft onder andere een zonnig terras. Aan de voorzijde van het gebouw liggen privé-parkeerhavens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43