44 3 INTERIEURS 'In Milaan vieren we dat we de finish weer hebben gehaald' Ik geniet ervan, zeker nu ik alweer een paar jaar meedraai 'Ondanks de drukte ga ik er ontspannen in' NAAR MILAAN? LICHTONTWERP vrijdag 31 maart 2017 GO Wie: Rick Tegelaar Wat: (licht)ontwerper Waar: presentatie bij Moooi Voor de tweede keer op rij presenteert Rick Tegelaar zijn werk bij het Nederlandse merk Moooi, op het hoofdpo dium. De internationale de- signjetset holt in Milaan linea recta naar de imposante ex positie van Moooi om te kij ken hoe de wind waait. „Milaan is voor mij een feestje. Ik geniet ervan, zeker nu ik een paar jaar meedraai en steeds meer mensen ken. We werken allemaal een jaar keihard en in Milaan vieren we dat we de finish hebben ge haald. Toen ik vijf jaar gele den begon, had ik niet kunnen denken dat ik nu bij Moooi zou presenteren. Het is toch Milaan. Alles is hartstikke goed geregeld en je bent ver zekerd van veel publiciteit en goede contacten. De eerste jaren presenteerde ik zelf, in de wijk Ventura Lambrate waar veel beginnende ont werpers exposeren. Dat is hard werken en afwachten of je wordt opgepikt. Ik was al lekker bezig met mijn ontwer pen voor ledlampen, maar mijn doorbraak bij Moooi vorig jaar werkte als een vliegwiel. Mijn Filigree-lamp heeft iets weg van een nos talgische vloerlamp, maar maakt gebruik van innova tieve ledtechnologie. In de kap zorgt een speciaal vel, dat als negatief wordt ge bruikt bij zeefdrukken, ervoor dat de helft van het licht wordt doorgelaten. De andere helft weerkaatst het. Dat zorgt voor een mooie ver spreiding van het licht. Verder is de constructie zichtbaar; als je wilt kun je zelf ontdek ken en zien hoe hij werkt. Een van de producenten van Moooi herkende in Filigree een potentieel succes en legde het contact met Moooi. Ik vind het interessant om be staande materialen op een nieuwe manier te gebruiken. Mijn manier van werken sluit aan bij dit merk: vernuftig maar ook esthetisch. Dit jaar presenteer ik opnieuw een lamp bij Moooi, een kroon luchter met een vleug drama en barok. Dat vind ik wel pas sen bij Moooi." Wie: Edward van Vliet Wat: (interieur)ontwerper Waar: eigen stand bij Masterly, het over zicht van Dutch Design. Daarnaast veel presentaties bij verschillende merken Edward van Vliet timmert al twintig jaar aan de weg als (interieur)ontwerper. Al die jaren was hij present in Milaan. Dit jaar presenteert de kroonprins van het Dutch Design zijn werk op verschillende plekken in de stad, met ook een flinke eigen show. „Dit jaar is een hoogtepunt. Vorig jaar pre senteerde ik voor het eerst onder eigen naam. Dat deed ik bij Masterly, waar de Nederlandse ontwerpers en merken zich presenteren. Dit jaar lanceer ik daar Room of Origins, mijn eigen label en webshop. Dat geeft een overzicht van mijn werk en oeuvre, anders loop je de kans dat je werk te versnipperd bij allerlei merken te zien is. Bij Masterly, dat dit jaar neerstrijkt in een prachtig paleis, richt ik mijn eigen 'sfeer' in, ook samen met het Nederlandse zit- meubelmerk Leolux waarvan ik sinds kort strategisch creative director ben. De binnenplaats van het paleis tover ik om tot ontmoetingsruimte met een overkap ping van zonnezeilen met mijn dessins voor het Nederlandse merk Ten Cate. Zo kunnen bezoekers en ontwerpers el kaar ontmoeten en lunchen op de binnen plaats. Ik vind het belangrijk om zo bij te dragen aan de uitstraling van de Neder landse creatieve industrie. Milaan is hét onbetwiste internationale platform voor design en meubels. Voor mij betekent het vooral veel pr-werk en inter views geven. Ik verdeel mijn tijd tussen mijn eigen pre sentaties en de afspraken bij merken als Moroso, Bisazza en Moooi waar ook werk van mijn hand te zien is. Ik ga er heel ont spannen in, ondanks mijn overvolle agenda." De Salone del Mo bile is dit jaar van 4 tot en met 9 april. In het weekeinde zijn ook consumen ten welkom in de ruim twintig hallen vol design. Leuker zijn de expo's door de hele stad. Mi laan is dan een mekka voor design liefhebbers die tij dens de vele ope ningen en feestjes hun favoriete ont werpers tegen het lijf kunnen lopen. Let op: hotels zijn schreeuwend duur. Boeken voor 2018? Doe dat in januari. salonemilano.it fuorisalone.it

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42