WIM HOFMAN Rijkswaterstaat Geen onderzoek naar ontpoldering Hedwige Brandje kerncentrale 119, 11 mwm Rijkswaterstaat zorgde voor een zeer groot verdedigings werk tegen de zee: de Deltawerken: vier stormvloedke ringen, drie sluizen en zes dammen. Iets waarop men te recht trots mag zijn. In het boek Het oog van de dichter, dat gisteren in Den Haag is gepresenteerd, worden 25 schilderijgedichten door dichter en poëziekenner Anton Korteweg van commentaar voorzien. Zo bespreekt hij het gedicht 'Meisje met dood vogeltje' van de in Middelburg geboren P.C. Boutens. Hij besteedt aandacht aan Adriaen Coorte, die ook al uit Middelburg kwam en aan de ge dichten die Hans Favery bij een aantal stillevens maakte, om er maar een paar te noemen. En hij heeft het over een gedicht van Ed Leeflang. Ooit kwam deze met de dichtbundel De Veren en daarin bevond zich: 'Als Paulus'. Het werd gemaakt bij het zelf portret van Rembrandt waarin hij zich voordoet als Paulus. Het commentaar van Korteweg begint met de Zeeuwse ban den van Leeflang en zijn werk als leraar in Zierikzee (van 1962 tot 1974) en de opzienbarende publicatie van de bundel De ha zen. Hij staat echter ook stil bij het tweeregelige gedicht dat Leeflang heeft gemaakt bij de Oosterscheldekering: 'Hier gaan over het tij De maan, de wind en wij.' Korteweg schrijft: '(de tekst) is nog steeds, gehakt in een lig gend prisma van graniet te lezen naast het fietspad ter hoogte van het voormalige werkeiland Neeltje Jans. Rijkswaterstaat heeft niet de moeite genomen de naam van de dichter te ver melden.' Dat laatste is wel jammer. Maar het kan altijd nog! Er komt vast nog wel een jubileumviering. Maar misschien kunnen we ook eerst allemaal die prachtige regel van Leeflang van buiten leren. Zeker de ambtenaren van Rijkswaterstaat zouden dat moeten doen, want het woordje 'wij' slaat zeker ook op hen. Het boek Het oog van de dichter met gedichten van 25 verschil lende dichters, afbeeldingen van schilderijen en commentaar van Korteweg is uitgegeven door Ons Erfdeel vzw. Het Slibdeel- tje nr. 25: De veren is allang uitverkocht, maar De Slibreeks be staat nog steeds! Demissionair-minister Melanie Schultz (VVD, Infrastructuur en Milieu) antwoordt dat op vragen van voormalig Kamerlid Jacques Monasch. Oud-Statenlid Johan Robesin suggereerde onlangs in zijn boek Staart van de walvis dat Karla Peijs een alternatief voor de ontpoldering van de Hedwigepol der heeft laten verdwijnen. De voormalig commissaris van de koningin noemde die suggestie in een reactie een onzinverhaal. Schultz kent het rapport niet. „Uit navraag bij de provincie is mij gebleken dat er bij de provincie geen rapport bekend is", schrijft ze aan de Kamer. Volgens Schultz hebben de commissaris van de koningin en Rijkswaterstaat elkaar destijds ge sproken over de nautische veilig heid van de huidige vaarroute. Toen is ook de Walvischstaart be sproken. Maar het verleggen van de vaarroute van Oostgat naar Walvischstaart was volgens Rijks waterstaat voor de veiligheid van het scheepvaartverkeer niet no dig, schrijft Schultz. Bovendien kan zo'n grote ingreep in de mon ding van de Westerschelde grote gevolgen hebben voor de bodem van de rivier en kunnen er ook grote risico's ontstaan. Ook zou de ingreep in beschermd Na- tura2000-gebied plaatsvinden (de vlakte van de Raan). BORSSELE In een ruimte bij de kerncentrale in Borssele heeft gis teren brand gewoed. De brand ontstond tijdens laswerkzaamhe- den. Een verflaag vatte daarbij vlam. De brand zorgde voor rookont wikkeling. De bedrijfsbrandweer heeft de brand geblust en de ruimte geventileerd. De brand weer van Borssele werd opgeroe pen, maar hoefde niet meer te worden ingezet. De brand werd om 16.45 uur ge meld en was een kwartier later ge blust. Exclusieve Lezersreis 4 dagen Nationaal Park Eifel, Duitsland Slechts Duitsland vakantieland Goedverblijf.nl Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc/GV1713 reiskatern.nl vrijdag 31 maart 2017 PC De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Er komt geen onderzoek naar het vermeende verdwenen al ternatief voor de ontpoldering van de Hedwigepolder. Jeffrey Kutterink Den Haag Vertrek: tot 22 december 2017 Half-pension arrangement Gelegen in prachtig natuurgebied Gratis WiFi parkeren Vrij gebruik van zwembad en sauna Dit prachtige 4-sterren Natur Hotel Eifelgold biedt ontspanning en rust en ligt in het hart van Nationaal Park Eifel. Het park is gelegen tegen de Belgische grens en telt vele wan del- en fietsroutes. Bijna iedere dag is er ook een georganiseerde wandel tocht in aangrenzende dorpjes onder begeleiding van een ranger. Bezoek het historische stadje Monschau en neem een kijkje in de oude stadskern Duitsland is al jarenlang een populaire vakantiebestemming dankzij de rijke natuur en culturele bezienswaardigheden. In Nationaal Park Eifel kunt u heerlijk tot rust komen. Maak prachtige wandelingen door het park of ontdek de gezellige kleine plaatsen zoals Monschau en Bad Münstereifel. Ook voor een actief verblijf zijn er vele mogelijkheden. Inbegrepen: 3 x overnachting in een comfortabele tweepersoonskamer 3 x uitgebreid 'sekt'ontbijt 3 x heerlijk 3-gangen diner Vrij gebruik van zwembad en sauna Gratis WiFi parkeren Extra informatie: Extra nacht incl. ontbijt: 35,00 p.p. Geen eenpersoonstoeslag Prijzen zijn o.b.v. een 2-persoons- kamer, exclusief reserveringskosten a 7,50 per boeking. In dit hotel wordt geen verblijfsbelasting berekend. Kijk voor de voorwaarden op www.goedverblijf.nl/GV1713. met de vele vakwerkershuizen. Op korte afstand van het hotel ligt de Rurstausee, een prachtig groot meer. De hotelkamers zijn van alle gemak ken voorzien. In het restaurant geniet u dagelijks van een heerlijk ontbijt en diner. Kortom: Na een dag in de prachtige buitenlucht is het bij terug komst in het hotel culinair genieten geblazen. Meer informatie en boeken Ga naar onze website reiskatern.nl/pzc/GV1713 of bel met Goedverblijf.nl 085-4899019 o.v.v. reisnummer GV1713

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38