De Horst Met Kringloopwinkel stopt een tijdperk Oorkonde Arnemuiden in Museum 6 Wonen in een Serviceflat: De Kringloopwinkel aan de Poor- tersweg in Vlissingen sluit per 1 juni, werd deze week bekend. Er worden nu al geen 'nieuwe' twee dehands goederen meer aangeno men. Wat er gebeurt met de voor raad is nog niet bekend. De verkoop gaat door tot de sluitingsdag. De 31 medewerkers, sw'ers en be geleiders, moeten binnen de werk bedrijven van Orionis een andere loopbaan zoeken. Niemand wordt ontslagen. Het besluit is het gevolg van het Plan van Aanpak waarmee Orionis meer werklozen uit de ww en de bij stand naar werk wil helpen en de drie Walcherse gemeenten het werkbedrijf minder fors hoeven bij te spijkeren met extra geld. Daarbij hoort dat Orionis de ver schillende soorten werk die het aanbiedt doorlicht op winstge vendheid of verlies. Er moest veel geld bij de Kringloopwinkel bij, stelt Feenstra. Het weinige dat de laaggeprijsde goederen opbrengen weegt niet op tegen de huur van het pand, de loonkosten van de werk- begeleiders en het materieel in de hal. „Daarbij hebben we steeds Bedrijven moeten onsgaan beschouwen als het arbeidsbureau minder mensen met een sociale werkvoorzieningsindicatie nu die in 2015 gestopt is. We hebben veel meer mensen met een bijstands uitkering die we via de werkbedrij ven naar een baan willen helpen. De Kringloopwinkel biedt niet de werkervaring waar bedrijven op zitten te wachten." Vanwege de kosten stopt de wasserij van Orio nis binnenkort ook met de com merciële opdrachten van derden, zegt Feenstra. De wasserij verzorgt enkel nog de 'Wmo-was' voor Vlis singen. Middelburg en Veere laten die gemeentelijke verzorgingstaak nog elders doen. Dat laatste is het voornaamste criterium waar de werksoorten bij Orionis aan getoetst worden: zitten werkgevers op zulke mensen te wachten. Dat is wel het geval bij de schildersopleiding, de metaalbe werking en de afdeling hout/bouw. Die zitten in hetzelfde huurpand als de Kringloopwinkel en die blij ven daar ook, stelt Feenstra. „Bij die werkbedrijven kunnen we mensen vrijwel een baangarantie er bij be loven", stelt Feenstra. „Dat geldt ook voor de horeca. Bedrijven moe ten ons gaan beschouwen als het arbeidsbureau. Niet als de 'sociale dienst'." Museum Arnemuiden laat het roemrijke verleden van de stad Arnemuiden herleven. De oor konde met de stadsrechten is vanaf volgende week in replica- vorm in het museum te zien. Prins Willem van Oranje ver leende Arnemuiden het stads recht in 1574. Dat is afgebeeld op een schilderij van Daniël van Queborn. Het schilderij heeft een prominente plek in het museum. „Die werken hangen in de voormalige raad- annex trouw zaal van het stadhuis. Want ons museum is gehuisvest in het stadhuis. De oorkonde is op het schilderij van Willem van Oranje te zien. Maar het document valt nauwelijks op. Prachtig dat we die nu op een tafeltje bij het schilderij kunnen laten zien", be toogt voorzitter Leen Schouls van het museum. De originele oorkonde blijft in het Zeeuws Archief. Schouls vindt dat niet erg. „Een replica geeft ons de ge legenheid het open en bloot te la ten zien." Het museumbestuur haalt de oorkonde woensdag 5 april binnen. Bijna 4,5 eeuw na dato komt daarvoor nog eens een heraut van de prins te paard naar Arnemuiden. Tijdens die bijeenkomst, vanaf 16.00 uur in het museum, vertel len archivaris Peter Blom en pro fessor Peter Henderikx nog wat over oorkonde en bijbehorende zegel. IN DE REGIO Koffiedrinken enbloemstukje maken SP combineert film en discussie Oscar Prinsen draait 'guilty pleasures' MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 8 april tussen 10.30 en 14.00 uur. vrijdag 31 maart 2017 WA Orionis kiest voor een andere koers De sluiting van de Kringloopwin kel is het teken dat Orionis af scheid neemt van de traditio nele sociale werkvoorziening. De werkbedrijven mogen geen geld meer kosten maar moeten zichzelf terug verdienen. Dat zegt directeur Hans Feenstra. Claudia Sondervan Vlissingen -Hans Feenstra, Orionis René Hoonhorst Arnemuiden MIDDELBURG Koffiehuis de Ont moeting in Middel burg houdt vandaag een inloopochtend, ledereen is tussen 9.30 en 11.30 uur welkom om een kopje koffie of thee drinken en een bloemstukje maken in het koffiehuis aan Oosterschelde- straat 1. MIDDELBURG De SP in Middel burg houdt van avond, vrijdag, een filmavond met een aansluitende dis cussie. De film die wordt getoond is Re quiem For The American Dream. De film wordt om 19.30 uur gedraaid. Na afloop is er een discussie met het publiek en twee aanwezige gasten. Aanmelden kan via middelburg@sp.nl. VLISSINGEN Kunstenaar en per former Oscar Prin sen (foto) laat za terdag 1 april in Vlissingen zijn 'ver boden vruchten' uit de popmuziek horen. In het kader van de Boekenweek met het thema Verbo den Vruchten draait Prinsen vanaf 15.00 uur zijn 'guilty plea sures' uit de pop muziek in boekhan del 't Spui aan Oude Markt 5 in Vlissingen. SONJA BAREND MAAKT INDRUK MIDDELBURG Doodstil en aandachtig luisterde het publiek donderdagmiddag in de Kloveniersdoelen in Middelburg naar Sonja Barend. De koningin van de talkshow, zoals Adri- aan van Dis haar ooit noemde, vertelde over haar onlangs verschenen boek Je ziet me nooit meer terug. Daarin vertelt ze over de zoektocht naar feiten over haar vader die in 1942 naar Auschwitz werd gedeporteerd, toen ze zelf nog maar twee was. In het vraaggesprek voor publiek was Barend net zo openhartig als in haar boek. Dat gaat meer over de relatie met haar moeder en haar joodse identiteit dan over haar be levenissen in de televisiewereld, foto dirk-jan gjeltema ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur - Week markt KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten MIDDELBURG Galerie Stoom, Sta tionsrestauratie, 08.00-20.00 uur - Expositie; Het kof fiehuis, Ooster- scheldestraat 1, 09.30-11.30 uur- Inloopmoment met koffie en thee; ZB, Kousteensedijk, 13.00-17.00 Activi teit Boekenweek thema 'Verboden vruchten'; 19.30- 21.00 uur - Bier- proeverij; Middel- burgsminitheater, 20.00 uur - Toneel uitvoering 'De Pas sievrucht'; De Spot, 21.30 uur - Optre den Donnerwetter en Charades NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwij zer, 20.30 uur - op treden Jan Stips 'RJSolo 2016-17' OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+; Kasteel Westhove, 10.00- 17.00 uur - Exposi tie 'De mens en om geving' door Ron Kalle; 13.00-17.00 Terra Maris, 13.30- 15.30 uur - Op pad met de Imker RITTHEM Fort Rammekens, 20.30 uur - Mediale performance SEROOSKERKE Wolatelier The Dutch Cottage, Schoolstraat 14, 13.30 uur - Work shop Domino- breien; De Zandput, Zandput 5,19.30 uur - Toneeluitvoe ring CNV SINT LAURENS Van Serooskerke- laan 9,13.00-16.00 uur - Workshop 'Van Spetter tot Aquarel' VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur- Peutergym; Sint Ja- cobskerk, 20.00 uur - Concert Baro- kensemble Com- battimento Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33