I Hondenverbod Goudplaat Eis 14 maanden voor seksueel misbruik 5 DOCENT VAN HET JAAR ALEXEI KARAS Alexei Karas, economiedocent van University College Roosevelt in Middelburg, won onlangs de docentenprijs van de Universiteit Utrecht. Studenten prijzen hem alom. Achteroverleunen is onmogelijk tijdens een college econo mie van Alexei Karas (36). De UCR-stu denten worden donderdagmid dag meteen na binnenkomst om gedoopt tot kopers en verkopers. „We gaan een markt nabootsen", vertelt de docent. Even later staat iedereen. De groep is in tweeën gesplitst. Elke student heeft een kaartje dat hij voor een zo hoog mogelijke prijs moet verkopen, óf voor een zo laag mogelijke prijs moet kopen. En dat zorgt meteen voor fana tieke onderhandelingen. 'Drie, ie mand?', roept de één. '6,50, laatste bod', zegt de ander. De volgende student probeert het onderste uit de kan te halen. 'Ik kan écht niet lager gaan dan zes.' De verkoopprijzen worden ge toond op een groot digitaal scherm. „Wat je ermee wilt doen, is aan jullie", zegt Karas. Na drie rondes handelen, voert Karas 'be lastingen' in. Hij wil de studenten laten zien wat dat met de prijzen van de 'goederen' doet. Aan de hand van de uitkomsten van het marktspel legt Karas even later de theorie van vraag en aanbod uit. De vernieuwende en afwisse lende manier van lesgeven, die bewezen effectief is, is één van de redenen waarom Karas de docen tenprijs gewonnen heeft. „Uit on derzoek is gebleken dat studenten de meeste informatie vergaren door een rijke leeromgeving. Als je alleen luistert, sla je maar wei nig op. Maar hoe meer zintuigen je gebruikt, des te beter de stof blijft hangen", legt Karas uit. „Het doel van het spel om zo veel mo gelijk winst te maken. Daardoor zijn de studenten betrokken en gaan ze serieus over de stof na denken. Zo'n spel maakt de ab stracte theorie bovendien beter toepasbaar op wat er in de echte wereld gebeurt." Een quiz is vast onderdeel van de colleges van Karas. Hij be vraagt de studenten deze middag over prijselasticiteit, waarover ze vooraf gelezen hebben. „Aan de hand van de antwoorden van de studenten pas ik mijn colleges aan." De studenten blijken nog niet alles te begrijpen. Nog geen zestig procent weet wat prijselas ticiteit precies inhoudt. Karas geeft ze een paar minuten om met elkaar te discussiëren. Dat werkt: in tweede instantie geeft iedereen het juiste antwoord op de meer keuzevraag. Karas: „Ik ben een expert. Daar door vergeet ik soms tegen welke problemen de studenten aanlo- Maar hoe meer zintuigen je gebruikt, des te beter de stof blijft hangen pen. Uit onderzoek is gebleken dat het helpt als ze met elkaar over het onderwerp praten. De studenten spreken eikaars taal: door uitleg van een medestudent begrijpen ze de stof beter. Als ik alleen maar praat, dan kunnen ze tijdens het college slapen met hun ogen open. Ik wil ze stimule ren om actief over economie na te denken." 'HIJ NEEMT ELKE VRAAG SERIEUS' 'HIJ BRENGT ECONOMIE TOT LEVEN' KAMPERLAND Natuurgebied De Goudplaat bij Kamperland is vanaf 15 april verboden terrein voor honden. Het gaat dan om het begrazingsgebied. Volgens Staats bosbeheer zorgen zowel aange lijnde als niet-aangelijnde hon den voor 'een hoop onrust en zo nu en dan zelfs paniek' bij Gallo- way-runderen en Konik-paarden die het gebied begrazen. Zij fun geren als een soort natuurlijke grasmaaiers en houden de afwis seling tussen duin, bos en stru weel in stand. Rust in de kudden is daarvoor van groot belang, al dus boswachter Karei Leeftink. Het hondenverbod geldt alleen voor het begraasde gebied, in het overige gedeelte van de Goudplaat zijn honden nog wel welkom, mits aangelijnd. Voor het hebben van seksuele ge meenschap met een minderjarig meisje is gisteren in Middelburg te gen de 49-jarige A. V. uit Sluiskil een celstraf van veertien maanden geëist. Ook vindt de officier van justitie dat hij een schadevergoe ding van 2.391 euro moet betalen. Volgens de verklaringen van V. had het meisje begin 2014 warme gevoelens voor hem. Meer niet. En nooit had hij haar met een vinger aangeraakt. Nou even dan, want hij had een keer met zijn hand haar tranen gedroogd en hoe haar DNA op zijn penis kwam was dan ook duidelijk: hij had na het tranenve- gen geplast. De duizenden Face- book-chatberichten met vrijwel al leen maar seksueel getinte teksten die op zijn computer stonden wa ren niet van hem en het meisje. Die waren van haar vriend R. die bij niemand (ook het meisje niet) be kend was en ondanks speurwerk van de politie spoorloos was. Het relaas van het meisje was duidelijk, ze was diverse keren sek sueel door hem misbruikt. Daar kwam ze later achter toen haar ver liefdheid veranderde in boosheid en ze via haar moeder aangifte deed. Uitspraak over twee weken. vrijdag 31 maart 2017 PC Hij houdt iedereen bij de les Cornelleke Blok - Alexei Karas, docent Economiedocent Alexei Karas geeft vernieuwend en afwisselend les. fotos dirk jan gjeltema Steven van de Graaf (20), student „Alexei Karas brengt energie, passie en enthousiasme in de les. Als hij praat, is iedereen gefocust op hem. Hij neemt elke vraag serieus en zorgt ervoor dat iedereen de stof aan het eind van de les snapt. Als uit de antwoorden van zijn quiz blijkt dat we iets moeilijk vin den, dan gaat hij er verder op in tijdens het college." Mary Weaver (23), student „Ik studeer politicologie. Daardoor vind ik cijfers moeilijk. Maar Alexei Karas weet economie tot leven te brengen en toegankelijk te maken. Zijn colleges zijn geen herhaling van wat je in de boeken hebt gelezen. Hij focust op de dingen die zijn studenten moeilijk vin den. Dat zorgt ervoor dat je het echt begrijpt." Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32