Goese waterstraat' weer toegankelijk Ifc 4 Bewonersavond als nazorg voor brand bij fruitteeltbedrijf Zijn we nog wel veilig, vroegen veel inwoners van Overtieringe zich woensdag avond af tijdens de bewonersavond over de brand in Kapelle. Ook kwam er kritiek naar voren, net als een heleboel lof voor de instanties. Aan de Oostambachtweg brandde vorige week een fruitteeltbedrijf af. Enorme rook- en roetwolken trok ken over en door de Kapelse wijk Overtieringe. Bewoners van bijna vijftig huizen moesten in verband met te hoge koolmonoxideconcen- traties de nacht ergens anders door brengen. Om de omwonenden de kans te geven vragen te stellen en na te praten hield de gemeente Ka pelle woensdag een inloopavond. Een van de grote zorgen bleek de aanwezigheid van brandresten in de wijk. Volgens Mat Weststrate, geneeskundig adviseur gevaarlijke stoffen van de GGD, is de kans 'zeer, zeer onwaarschijnlijk dat er gevaarlijke concentraties van een bepaalde stof in de tuin liggen'. Op twee plekken is over langere tijd een hele lijst aan gevaarlijke stoffen gemeten. „Op geen enkel moment is de meting, van welke gevaarlijke stof dan ook, hoger ge weest dan één procent van de kri tieke waarde", aldus Weststrate. Een andere zorg is het veilig heidsgevoel bij wederopbouw van het bedrijf. „In elke omgeving be staan risico's", aldus Jeroen Brussé, leider van het Commando Plaats Incident. De als buurtbewoner aan wezige wethouder Evert Damen voegde daar aan toe dat er wel met de teler wordt gekeken of een an dere inrichting misschien mogelijk is. Zeer onwaarschijnlijk dat er gevaarlijke concentraties van een stof liggen Kritiek was er ook. Een bewoner met 30.000 euro schade dacht dat er helemaal niemand bij hem langs was geweest. Dat klopte niet, vol gens Brussé. Er waren wel mensen aan de deur geweest maar er was niemand thuis. Een ander had maar één brief ontvangen in plaats van twee. Sommigen hadden het lucht alarm niet gehoord en een enkeling negeerde het bewust om zijn wo ning buiten nat te houden, 'want daar had de brandweer geen tijd voor'. Genoeg dus voor de Veilig heidsregio om mee te nemen in de evaluatie. Brief Desondanks overheerste de waar dering voor alle instanties. Zowel de gemeente als de brandweer kre gen veel complimenten. Als afslui ting las burgemeester Anton Sta pelkamp een emotionele brief voor van de familie De Jonge, de slacht offers van de brand. Zij noemden de brand een nachtmerrie, een groot drama, maar dankten alle mensen voor de reacties en hulp. „Die zijn hartverwarmend." In de straat is dan niets meer te zien van de 'mini- watersnood', maar bewo ners zitten voorlopig nog even met de gevolgen. „Die droogmachines moeten minimaal drie weken bin nen blijven staan", zegt Rino Gelok, een van de ge dupeerden. Ook nat gewor den spullen worden ge droogd. „Maar met foto's en de verzameling stripboe ken gaat dat niet goed ko men", zegt hij. Gelok had zijn huis net verkocht. „De De bewoners zitten nog met de gevolgen van de 'mini- watersnood' kopers willen natuurlijk ook weten hoe en wat, want vochtschade kan zich ook na lange tijd nog openba ren. Heel vervelend, ik ben er nog chagrijnig van." De gemeente Goes had een speciaal nummer opengesteld voor mensen met vragen. Volgens een woordvoerster is daar am per gebruik van gemaakt. Door de breuk in de leiding kwam niet alleen in de straat, maar ook in tien wo ningen tot soms tientallen centimeters water te staan. Dat zorgde voor veel schade aan vloeren, meubilair en andere spullen. De brand weer heeft de straat en de woningen leeggepompt. Er zijn droogmachines ingezet om het vocht te verdrijven. Het is niet bekend hoe groot de schade precies is, maar die zal in de vele tien- Maar met foto's en stripboeken gaat dat niet goed komen duizenden euro's lopen. De verzekering is gisteren be gonnen met het opnemen en afhandelen van de schade. 112 NIEUWS Heftruck vat vlam in haven Verdachten inbraak gepakt Boete negeren gebiedsverbod vrijdag 31 maart 2017 Zorgen, kritiek en veel lof onder Kapellenaren Willem Adriaansens Kapelle - Mat Weststrate, GGD Graafwerkzaamheden in de 's-Heer Hendrikskin- derenstraat in Goes na de lekkage van woensdag middag. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Goes - Rino Gelok, gedupeerde De 's-Heer Hendrikskin- derenstraat in Goes, die woensdagmiddag deels onder water kwam te staan door een breuk in de waterleiding, is giste ren weer opengesteld voor het verkeer. De lei ding en het wegdek zijn hersteld. Maar de bewo ners zullen de gevolgen nog een poosje merken. Luc Oggel VLISSINGEN Op de kade van de Scaldiahaven in Vlissingen heeft gisteroch tend een heftruck in brand gestaan. Dit heeft voor veel rookontwikkeling gezorgd. De dikke rook was tot ver in de omgeving te zien. Het vuur ontstond rond 08.30 uur. De brandweer kwam ter plaatse, zij hadden de vlammen binnen een half uur onder controle. Het vuur kon daarna snel wor den geblust. Er raakte nie mand gewond. Hoe het voertuig vlam kon vatten is niet bekend. OOST-SOUBURG De politie heeft gisterochtend twee 20-jarige mannen uit Den Haag en een 19-jarige Sou burger aangehouden bij het treinstation in Oost- Souburg. Het trio wordt verdacht van betrokken heid bij een woninginbraak in de Burchtstraat. Een bewoner alarmeerde de politie rond 04.45 uur, er was bij hem ingebroken. Agenten begonnen een zoektocht en zetten daarbij een hondengeleider in. Drie jonge mannen trokken de aandacht bij het station. Ze waren in het bezit van ver moedelijk gestolen spullen. De mannen zijn naar Toren- tijd gebracht en werden later op de dag gehoord. VLISSINGEN Een 42-jarige Vlissinger is woensdag aangehouden omdat hij zich niet had gehouden aan een gebiedsverbod. Politie en gemeente doen er alles aan om personen die over last geven in de binnenstad van Vlissingen te weren. Het gaat daarbij om geval len van drugshandel en openbare dronkenschap. Omwonenden klagen daar heel vaak over. Eén van de maatregelen om de over last terug te dringen, is het uitdelen van een gebieds verbod. Boa's hielden de man rond 17.45 uur aan. Zij kregen assistentie van de politie. De man is overge bracht naar een politiecel, kreeg een proces-verbaal en is daarna vrijgelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31