Dumoulin droomt van de kasseien iTB Redder van FC Utrecht overleden 24 Een heerlijke maand vol topvoetbal ligt in het verschiet. Een blik op de speelkalender leert dat er na het komend weekeinde, met in eigen land de kraker Ajax - Feyenoord, ook over de grenzen veel te genieten valt. j Het aprilfeest eindigt A met de bekerfinale tussen AZ en Vitesse in de Kuip. „Het lijkt mij heel gaaf eens een Vlaams voorjaar te doen." De 26-ja- rige kopman van Sunweb zag niet alle kasseienkoersen, maar zat wel voor de televisie bij Dwars door Vlaanderen, E3 Harelbeke en Gent- Wevelgem. 'De Panne' sloeg hij over, maar zondag staat absoluut de Ronde van Vlaanderen op. Zelf meedoen is dit jaar geen op tie. „We hebben nu gekozen voor de Giro, maar kiezen is soms lastig. Ik ben een liefhebber, maar als je voor het één gaat, kun je het ander niet doen. Het is keuzes maken." A tWF Het één sluit het ander in de toe komst niet uit. Dumoulin kan zich voorstellen dat hij piekt in het Vlaamse voorjaar én een grote ronde. „Je kunt het ook combine ren, zoals Geraint Thomas deed." Lachend: „Als het drie keer niet lukt als ronderenner, wil ik vijf kilo aan komen en meedoen aan Parijs- Roubaix." Slechts één deelname aan de Ronde van Vlaanderen staat er op zijn naam; in 2012 haalde hij niet de finish. Toch is het niet de vraag of hij de kasseienkoersen aankan. In 2014 had Dumoulin in de Eneco Tour alleen Greg Van Avermaet voor zich op de Muur van Geraards- bergen. Hij hield die dag onder an deren Lars Boom, Niki Terpstra en Fabian Cancellara achter zich. Vermogen Zelf heeft de renner van Sunweb wel een idee welk monument het best past bij zijn mogelijkheden. „'Vlaanderen' zou mij beter moeten liggen dan 'Roubaix'. Voor Roubaix moet je echt een dikke kont heb ben. Hoe lichter je bent, hoe meer je over de stenen stuitert. Je moet contact houden met de stenen, an ders gaat het vermogen weg naar het luchtledige." Over hoeveel jaar we Dumoulin op de kasseien kunnen verwach ten? „Geen idee. Laten we eerst maar eens de Giro doen." UTRECHT Theo Aalbers is niet meer. De meest roem ruchte voorzitter die FC Utrecht ooit kende, is plotse ling overleden. Hij werd 79 jaar. Aalbers wordt dinsdag begraven. Utrecht staat morgenavond rond het duel tegen Willem II stil bij het overlijden van Aalbers, die van 1984 tot 1993 de voorzitters hamer hanteerde en tien jaar la ter terugkeerde in een bestuurs functie. Als directeur van de Utrechtse vestiging van de Nederlandsche middenstandbank (NMB) kreeg hij in 1984 de ondankbare taak FC Utrecht te redden van de on dergang. Ondanks enkele zware jaren slaagde Aalbers er uitein delijk in om de eredivisionist overeind te houden. vrijdag 31 maart 2017 Water inde mond Na de maand april staan er in de eredivisie nog twee speelrondes gepland. Feyenoord gaat op bezoek bij Excelsior en ontvangt Heracles, Ajax sluit af tegen Go Ahead (thuis) en Willem II (uit). 4ptil De bekerfinale tussen AZ en Vitesse sluit de voetbalmaand af. AZ won deze trofee in het verleden al vier keer. Voor Vitesse is het de vierde finale. De vorige drie (1912,1927,1990) verloren de Arnhemmers allemaal. Tom Dumoulin begint aan zijn voorbereiding op de Giro, zijn eerste grote test als ronderen ner, maar kijkt met een schuin oog naar de kasseienklassie- kers. Pim Bijl Daan Hakkenberg Maastricht 4 Tijdens de Eneco Tour van vorig seizoen liet Tom Du moulin zien dat hij ook bij kas seienkoersen met de besten mee kan. FOTO COR VOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23