i i*/ Feyenoord kan beroepscommissie niet overtuigen: Vilhena mist Ajax 22 VOETBAL AJAX-FEYENOORD Ze gelden als de ideale teamspelers, zijn intelligent bovendien. Enkele stellingen over Ajacied Davy Klaassen (24) en Feyenoorder Jens Toornstra (27), die zondag in actie komen tijdens de beslissende Klassieker. Kort WK 2026 Vincent Janssen twijfelgeval Vincent Janssen (foto) is nog niet fit. De aanvaller van Tottenham Hotspur moest de duels van Oranje met Bulgarije en Italië vanwege ziekte aan zich voorbij laten gaan. Zijn club meldde gisteren dat Janssen wel herstelt, maar nog steeds last heeft van een infectie aan zijn borst. Pas morgen wordt beslist of hij die dag in de selectie voor het duel met Burnley zit. Bosvelt weg bij FC Twente Paul Bosvelt moet na dit seizoen vertrekken bij FC Twente. De oud-international is mo menteel hoofdtrainer van Jong Twente. „De mededeling om niet door te gaan kwam als een verrassing", zei hij. „Ik kan me niet vin den in een deel van de argumentatie." Ook scout André Paus verlaat Twente. Hij tekent binnen enkele dagen een contract voor an derhalf seizoen bij het Griekse Larissa. Virgil van Dijk gaat vooruit Southampton hoopt dat Virgil van Dijk (foto) dit seizoen nog in actie komt voor de Engelse club uit de Premier League. De Ne derlandse verdediger is herstellende van een zware enkelblessure. Hij kwam in januari voor het laatst in actie. Finnbogason keert terug Na lang blessureleed hoopt Alfred Finnbo gason morgen tegen Bayern München voor FC Augsburg zijn rentree te maken. De IJs lander, in het verleden actief bij Heeren veen, speelde sinds september niet meer door een ontsteking aan het schaambeen. Zege Barney en Van Gerwen Raymond van Barneveld en Michael van Gerwen hebben indruk gemaakt in de Pre mier League. Barney won met liefst 7-2 van James Wade, Van Gerwen stond zelfs maar één leg af aan Dave Chisnall: 7-1. Jelle Klaa- sen verloor zijn laatste partij met 7-5 van Phil Taylor. De Alphenaar is uitgeschakeld. Verdacht Neuer In de Kuip klonk gisterochtend ge vloek. De KNVB liet de Rotter damse club weten wat het oordeel van de beroepscommissie was in de zaak Tonny Vilhena. En die uit spraak viel rauw op het dak bij de Rotterdamse koploper. Vilhena mist twee wedstrijden. Die straf is minder zwaar dan de eis van de aanklager, maar dat bete kende niet dat de top van Feyen oord kon glimlachen. Er was door huisjurist Joris van Benthem vol in gezet op vrijspraak, waar de aankla- ger vier duels schorsing eiste. Van Benthem hekelde meerdere punten in de aanklacht, maar vond vooral dat het aanvullen van de tenlaste legging - Vilhena werd plots ook verdacht van het slaan van de Fransman - niet door de beugel kon. De Rotterdamse delegatie wilde de champagne al ontkurken toen arbiter Danny Makkelie zich meldde in Zeist. De scheidsrechter verklaarde, nadat hij wel vijftien keer de beelden had moeten bekij ken, dat het incident tussen Vil hena en Pogba niet meer waard was dan een gele kaart. Bovendien voegde hij daar aan toe dat de waar nemer hetzelfde idee had. „Die zei tegen mij dat ik een gele kaart had gemist en zeker geen rode kaart", aldus Makkelie. Feyenoord dacht met die opval lende uitspraken de commissie van beroep te overtuigen om de 22-ja- rige speler vrij te pleiten. Maar toen Van Benthem vanochtend het von nis onder ogen kreeg, bleek daar geen sprake van. De commissie van beroep oordeelt, net als de tucht- commissie, dat er sprake was van voorwaardelijke opzet. Dat bete kent dat Vilhena bij het zwaaien van zijn elleboog had kunnen we ten dat hij een speler van Sparta hard in het gezicht zou raken. Davy Klaassen werd drie keer kampi oen van Nederland, waarvan één keer als onbetwiste basisspeler. En dus nog nooit als aanvoerder van het elf tal. Na die dramatische middag vorig jaar tegen De Graafschap, toen een zeker lijkend kampioenschap werd verspeeld, stelde Klaassen voor zich zelf een nieuw doel: alsnog als aan voerder de landstitel grijpen. Het zou een stap naar het buitenland net weer een tikje gemakkelijker maken. Met een gerust gevoel vertrekken, dat werk. De kans op die titel is op dit mo ment niet al te groot. Wat te doen? Klaassen zelf zal voor het einde van de competitie geen knoop doorhak ken. Maar straks wordt de lokroep van bijvoorbeeld Napoli, zoals elke transferperiode, weer actueel. De middenvelder is toe aan een omge ving waar hij écht beter kan worden. Hij heeft lang genoeg gewacht op het juiste moment. Klaassen is rijp voor een nieuwe stap. Met of zonder titel. Dat werd gezegd over de speler Jens Quote van de dag „Ik sprak tegen de lucht en daarvoor bied ik mijn excuses aan" vrijdag 31 maart 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL DARTS I In het tot 48 deelnemers uitgebreide WK voetbal van 2026 kan Europa op 16 startbewijzen rekenen. Dat blijkt uit de officiële voor stellen van de FIFA. Nu mag Europa nog 13 deelnemers naar het WK afvaardigen. H Toulouse-spe- ler Odsonne Edouard is opgepakt. De voetballer (19) wordt verdacht van betrokken heid bij een schietpartij in februari. Een passant liep daarbij gehoor- schade op. l Manuel Neuer mist de ko mende twee competitiedu els van Bayern München. De keeper is ge blesseerd aan zijn linkervoet. Flij heeft zelfs een kleine ope ratie gehad. O a <0 Tonny Vilhena moet drie duels, waarvan één voorwaardelijk, toekijken. Dat betekent dat de Feyenoorder zondag tegen Ajax ontbreekt. Bovendien mist hij ook de midweekse thuiswed strijd tegen Go Ahead Eagles. Mikos Gouka Zeist A Tonny Vilhena. fotoanp De slimste Tekst Daniël Dwarswaard Mikos Gouka Klaassen moet pas weg bij Ajax met een titel als aanvoerder Als het niveau omhoog gaat, haakt Toornstra als een van de eersten af Voor Davy Klaassen ver trekt bij Ajax, wil hij als aanvoerder kampioen wor den. FOTO PIM RAS —Lionel Messi ontkent tegen Chili grensrechter te hebben beledigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21