OVV gaat veiligheid oud-en-nieuwviering onderzoeken Ivo kan niet zonder zijn dorp De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) gaat grootschalig onderzoek doen naar vuurwerk. Volgens de raad is de veiligheid tijdens oud en nieuw 'in het geding'. IBinnen Buiten Neerlands trots op lp. de meubel- pl beurs in rp Milaan Ondanks verdwijnende voorzieningen, zijn dorpelingen behoorlijk gelukkig zeeland2 De burgemeesters van de vier grote steden hebben, naar nu blijkt, eind februari bij de OW om een onder zoek gevraagd. Het onderzoeksor gaan gaat de veiligheid tijdens de jaarwisseling onder de loep nemen, met speciale aandacht voor het vuurwerk. De uitkomsten zijn cru ciaal voor de toekomst van het con sumentenvuurwerk. De Onderzoeksraad geldt als zeer gezaghebbend en doet onderzoek naar grote rampen (zoals die met vlucht MH17) en andere veilig heidsvraagstukken, zoals de gas winning in Groningen. De raad is onafhankelijk en beslist zelf welke onderzoeken hij uitvoert. Wel kun nen ministers of burgemeesters een verzoek neerleggen bij de OW. De OVV laat weten het onder zoek naar oud en nieuw te starten omdat de veiligheid hierbij jaarlijks 'in het geding' is. De aanbevelingen van de OVV moeten het verloop van de jaarwisseling voortaan min der onveilig maken. Helderheid De burgemeesters van de vier grote steden hopen van de Onderzoeks raad helderheid te krijgen over be tere beheersing van zwaar illegaal vuurwerk, het beleid rond knalvrije zones en 'de omgang met consu mentenvuurwerk'. Ook geweld te gen hulpverleners en de openbare ordehandhaving zouden onderdeel van het onderzoek moeten zijn, als het aan de G4 ligt. „De precieze on derzoeksvraag en aanpak worden nog bepaald", laat een woordvoer der van de OVV weten. Er waren bijna 500 slachtoffers van vuurwerk tijdens de laatste jaarwisseling, schade was 13 miljoen Met het onderzoek van de be langrijkste veiligheidsexperts laait het debat over de jaarwisseling en het vuurwerk weer flink op. De af gelopen jaren is het knallen met oud en nieuw al steeds verder aan banden gelegd. Toch blijft het aan tal slachtoffers te hoog en de schade te groot, menen critici. Af gelopen jaarwisseling telde bijna 500 vuurwerkslachtoffers, de ver zekeraars raamden de schade aan auto's en woningen op 13 miljoen euro. Een manifest voor een verbod op consumentenvuurwerk werd al meer dan 43.000 keer onderte kend, ook prominenten scharen zich achter die oproep. Oud-voor zitter Pieter van Vollenhoven van de OW pleitte voor een debat over een totaalverbod op vuurwerk. 21°C Nieuwsmedia P*JL - WESTDORPE Frank van de Ven geniet van het zonnetje op het Badstrand bij Vlissingen. Warm- terecords in Zeeland sneuvelden gisteren door het prachtige len teweer. Het werd de warmste maart dag ooit gemeten in Westdorpe. Het kwik reikte er tot 22 graden, meldt Weeronline. Het oude re cord voor een maartse dag was 21,5 graden, gemeten op 31 maart 2014. Ook in Vlissingen sneuvelde gisteren een record. Daar werd het 19,2 graden. Daarmee is het de warmste 30 maart ooit. Het vorige record stamde uit 1911 en stond op 18,5 graden. Vandaag wordt het in Zeeland koeler, omdat de wind vanuit zee gaat waaien. ZEELAND8 FOTO LEX DE MEESTER Gevaar vuurwerk onder de loep Niels Klaassen Den Haag Maart sluit pzc.nl warm af Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1