20 media a ruiTinrn^^ Emotionele Voice Battle voor jonge vluchteling Jean VINCENT LUISTERT RADIO aarten Bouwhuis, presentator van BNR Gangmakers, voor en door onderne mers, zit er bovenop. Dat moet ook wel, want iedereen praat dwars door elkaar heen. Dat kun je niet hebben op de radio, dan begrijpt de luisteraar er niets meer van. Het gaat deze maandagavond over de A27 bij Utrecht. Minister Schultz wil hem verbreden. Daar is veel verzet tegen. De Kerngroep Ring Utrecht, bestaande uit bezorgde bewoners, kwam deze week met een door crowdfunding gefinan cierd onderzoek, waaruit blijkt dat de minister de kosten-batenanalyse niet goed heeft gemaakt. Woordvoerder van de groep John Buitink, zit of staat, volgens mij staan ze in dit programma, zo verhit klinkt het wel, hij staat aan tafel bij Bouwhuis, samen met Anton Verbunt van de Utrechtse werkgevers en twee leden van Provin ciale Staten Utrecht, Huib van Essen van Groen- Links en Willem Joustra van de VVD. Het wordt weer een mannendebat, denk ik. Nee, toch niet, Pauline Versteegh is er ook, Utrechts onderne mer. Voor het publiek dat wil meepraten, is er een interruptiemicrofoon. Katy Perry op festival Bernal en Verhoeven bij Gabbers Steeds meer mensen bezoeken deze weken voor Pasen een uitvoering van de Matthaus-Passion. Wat is toch die magie achter Bach's magnum opus? Kenner Jos van Veldhoven vertelt over de wereld van Bach'. Jos van Veldhoven vroeg kunstenares Marte Röling twee jaar geleden een por tret te schilderen van Jo- hann Sebastian Bach (1685-1750), de componist aan wie de artistiek leider van de Nederlandse Bachvereniging inmiddels zijn halve leven wijdt.„Het hangt in mijn stu deerkamer. En aldus kijkt Bach mij dagelijks streng op de vingers", zegt Van Veldhoven (64). Voor velen is het muziek die hoop, troost, vrede of rust brengt Het zijn, zoals altijd voor Pasen, hectische tijden voor de Nederlandse Bachvereniging. De paasviering in ons land is niet compleet zonder de uitvoering van de Matthaus-Passion, het magnum opus van de Duitse componist. De laatste jaren is er zelfs sprake van een heuse hausse als het om het monumentale werk van de Duitse toonkunstenaar gaat. De Bachvereni ging, anno 1921, voerde de Matthaus in 1922 voor de eerste keer uit, traditi oneel in de Grote Kerk van Naarden. „Je hebt ongelooflijk veel progressie gemaakt", aldus coach Marco Borsato na de performance van de jonge Jean Gharibian. Hij bedankt vervolgens de aanwezige medewerkers van het Cen traal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). „Ongeacht uit welk land je ook bent gevlucht waardoor je in een op vangcentrum terechtkwam, is het mooi dat kinderen in staat worden gesteld hun dromen na te jagen. Zij hebben je daar ongelooflijk goed bij begeleid, dat vind ik echt een ap plaus waard." Een hevig geëmotio neerde Jean, die slechts gebrekkig Nederlands spreekt, laat zijn tranen de vrije loop in de uitzending die reeds online te zien is op RTL XL en NL Ziet. Stem Nederland sloot Jean na zijn optre den eind vorige maand in The Voice Kids direct in het hart. Niet alleen om zijn stem - hij kreeg alle stoelen om gedraaid met zijn versie van Rihan- na's Diamonds - maar ook vanwege zijn aangrijpende levensverhaal. Jean was gevlucht uit Syrië, zijn vader was dood, zijn huis verwoest en naar school gaan was te gevaarlijk. Een paar dagen later bleek dit verhaal te mooi om waar te zijn. Zijn vader leeft nog en Jean zat niet in Syrië, maar in Libanon op school. Deze nieuwe werkelijkheid was vervolgens dagenlang onderwerp van discussie. Het ging niet alleen over de ernst en het waarom van de leugen, ook over de vraag of RTL 4 en producent Talpa de zaak onvol doende hadden onderzocht en of ze zich schuldig maakten aan 'goedkoop effectbejag'. Vader De afgelopen weken werd steeds meer bekend over Jeans werkelijke verhaal. Moeder Sevan Tavik Mada- rian bevestigde haar zoon te hebben voorgehouden dat zijn vader, die zeer dreigend schijnt te zijn, was omgeko men. De jongen zou niet beter hebben ge weten. Moeder en kinderen (Jean heeft nog een zus) zijn niet voor de oorlog in Syrië, maar voor de oorlog binnen de familie naar Nederland ge vlucht. Jean bleek dus het lijdende voorwerp te zijn van een heftige vechtscheiding. Niemand wil zeggen waar het zangtalent momenteel verblijft, hoe het hem vergaat en wat zijn lot is. Een woordvoerster van de familie verwijst naar advocaat Wil Eikel boom, die het gezin bijstaat in hun asielprocedure. Hij laat weten dat er op dit moment nog geen verdere me dedelingen over de zaak worden ge daan. Gangmakers duurt maar 25 minuten, maar als je uitgeluisterd bent, tuiten je oren. Ik hou van dat soort radio. Het is levendig, je moet je als luisteraar enorm goed concentreren om de klu wen aan stemmen en argumenten te ontwarren. Bouwhuis leidt het debat kordaat en zeer betrok ken. Hij hoort elk woord dat iedereen zegt en hij onthoudt het ook nog. Er zijn niet veel radiopre sentatoren die dat klaarspelen. Zo'n hakketak kend wellesnietesclubje is heel moeilijk strak te houden. De voorstanders van verbreding, WD en de werkgevers, reageren enigszins geïrriteerd op al les wat tegen de verbreding wordt ingebracht. Voor de WD is het duidelijk: De A27 moet wor den verbreed omdat we anders de sociale zeker heid en de zorg niet meer kunnen betalen. Want als het blijft zoals nu staat men maar in de file en groeit de economie niet, klaar, dat is gewoon zo. Ze is opgegroeid met de wereld in haar handpalm en wil geen 9 tot 5-baan, de digitale snelweg is breed genoeg dus van haar hoeft het niet zo no dig, verbreding. De voorstanders van verbreding zetten het op een brullen. Wie denkt dit meisje wel dat ze is? Pauline Versteegh maakt de beste opmerking van de avond: we denken altijd in hokjes, we hakketakken tegen elkaar, we moeten het met elkaar oplossen. Quote van de dag Ik vind het hilarisch als ik er aan denk dat iemand toekijkt en medelijden heeft Verhit vrijdag 31 maart 2017 GO GLASTONBURY Katy Perry is een van de nieuwe namen op Glastonbury. Naast de al eer der bekendge maakte head- liners Radio- head, Foo Fighters en Ed Sheeran maken onder meer Major Lazer en Lorde hun op wachting. TV-SHOW Jody Bernal, Rico Verhoeven en The Ashton Brothers zijn in juni te gast bij Gabbers. Jan- dino Asporaat, Guido Weijers, Philippe Geu- bels en Roué 'De Matthaus- Passion raakt veel emoties' Arno Gelder 44 De veelbesproken Voice Kids-deel- nemer Jean Gharibian (13) begint vanavond aan de Battles in de po pulaire RTL 4 talentenjacht. Wan neer zijn coach Marco Borsato de jonge asielzoeker toespreekt, lopen de emoties hoog op. Gudo Tienhooven Jean Gharibian barstte na zijn optre den in tranen uit en werd daarna opgevan gen door coach Marco Borsato. Verveer gaan op vakantie en de gasten moeten helpen. Ah, een jongere aan de interruptiemicrofoon. Reageren? vincent@persgroep.nl Michael J. Fox over 'zijn' ziekte van Parkinson.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19