0) O O lil ■1 16 EasyJet-topvrouw Carolyn McCall weet beurs. Nederland. Ondanks die vermaledijde Brexit. Arcelor Mittal DSM INTERVIEW CAROLYN MCCALL Unibail- Rodamco Sif Kort Lloyd's of London waagt de overstap naar Brussel Lloyd's of London opent in 2019 een kantoor in Brussel. Het wordt de eerste vestiging van het meer dan 300 jaar oude bedrijf op het vasteland. Directe aanleiding is de Brexit. Lloyd's of London biedt zelf geen verzeke ringen aan, maar is een besloten marktplaats waar verzekeraars en klanten elkaar treffen. Ook andere financiële instellingen lopen met verhuisplannen rond. Volgens persbu reau Bloomberg wil de Amerikaanse bank JPMorgan Chase een kantoorpand bouwen in de Ierse hoofdstad Dublin. Veel minder online fraude De fraude in het betalingsverkeer is vorig jaar met meer dan 40 procent afgenomen tot 10,2 miljoen euro. Dat melden Betaalvereni- ging Nederland en de Nederlandse Vereni ging van Banken. Vooral bij internetbankie- ren kwam fraude minder voor. Met 822.000 euro lag de schade daar bijna 80 procent la ger dan in 2015. Fraude met betaalpassen kostte met 5,6 miljoen euro bijna een derde minder dan een jaar eerder. VanHaren boert uitstekend VanHaren heeft een recordjaar achter de rug. Het bedrijf wist 6,8 miljoen paar schoe nen te slijten, goed voor een recordomzet van 179 miljoen euro. Met een groei van bijna 12 procent deed VanHaren het op nieuw stukken beter dan de concurrentie. De totale omzet in de branche steeg vorig jaar met slechts zo'n 2 procent, weet de marktleider te melden op basis van cijfers van INretail en marktonderzoeker GfK. Het gaat goed in de bouw De bouw zit duidelijk in de lift en de ver wachting is dat de sector de komende tijd goed blijft draaien, voorspellen economen van ABN AMRO. De bouw groeit in 2017 en 2018 hoogstwaarschijnlijk met zo'n 4,5 pro cent, verwacht de bank. Flitsen en 'no-brainer' noemt Carolyn McCall (55) het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de EU. „Een luchtvaartmaatschappij die vrij kan vliegen in 28 landen kan daar natuurlijk niet vóór zijn." Maar ja, dat is een gepasseerd sta tion. De Britse uittredingswens is inmiddels geformali seerd, de postbode heeft de Artikel 50-brief van Theresa May woensdag in Brussel op de mat gegooid, dus ook easyjet moet verder. En inmiddels bekijkt McCall de Brexit met een haar kenmerkende nuchterheid. „Als de EU uit 27 landen blijft bestaan en er is maar één afhaker, dan is het verschil met de bestaande situatie niet zo groot. Er zijn nu ook landen die niet bij het Schengenge- bied horen (onder meer het VK, Ierland en Roemenië, red.), dus als luchtvaartmaatschappij moeten we al reke ning houden met verschillende regels." McCall ontvangt haar bezoek in een onaanzienlijk ver gaderzaaltje in de vliegtuighangar die easyjet heeft om gebouwd tot hoofdkantoor. Geloof het of niet: de Britse heeft, hoewel haar salaris in sommige jaren boven de 8 miljoen euro uitsteeg, geen directiekamer. Ze doet haar werk op een drukke kantoorvloer. Naast de afdeling mar keting, vlakbij de planners. Tijdens het interview over schrijdt de temperatuur op deze warme dag ruimschoots de 20 graden. Airco kapot, of vergeten aan te zetten. Het deert haar niet. Wie prijs stelt op luxe kan beter een an dere werkgever zoeken. Elke willekeurige schoolkantine kan zich meten met het bedrijfsrestaurant van easyjet. Een tafelvoetbalspel, dat is het wel qua franje. Nog even over de Brexit: de oranje vloot lobbyt volop voor minimale schade. „De beste uitkomst is dat er een luchtvaartakkoord komt dat er precies zo uitziet als de huidige situatie. Of dat mogelijk is? Geen idee." Om er voor te zorgen dat easyjet ongehinderd door Eu ropa mag blijven vliegen, past de maatschappij haar structuur aan. Het bedrijf gaat een zogenoemd Europees 'air operator certificate' aanvragen. Met zo'n vergunning blijft het voor de piloten van McCall mogelijk om vluch ten binnen Europa uit te voeren. Het hoofdkwartier blijft gewoon op luchthaven Luton in Londen Met die piloten van McCall - in het Indiaase Bangalore geboren als enig kind van een Schotse vader en een Ierse moeder - is iets bijzonders aan de hand. Nog steeds is meer dan 90 procent van de gezagvoerders man. „Wij moedigen daarom onze vrouwelijke piloten aan om in hun land van herkomst scholen te bezoeken. Zodat meis jes zien dat het heel normaal is om zo'n functie te heb ben. Ze moeten rolmodellen hebben. Net zoals zij zelf een rolmodel is - tegen wil en dank. Als vrouwelijke ceo van een megabedrijf is ze nog steeds een uitzondering. „Ik weet dat ik een rolmodel ben, maar zie mezelf niet zo. Ik zie mezelf als een ceo en een zaken mens." „Ja, dat bedoel ik. Ik krijg de vraag vaak. Hoe doe je het toch, met je familie? Ik vraag dan: vraag je dat ook aan BREXIT INTERNETBANKIEREN SCHOENENBRANCHE GROEIVERWACHTINGEN Het Nederlandse mestbeleid schiet ern stig tekort. Dat stelt het Planbureau voor de Leefomgeving. Volgens het PBL worden de milieunormen nog altijd overschreden door de boeren, met name in Limburg en Brabant. De Amerikaanse economie is in het vierde kwartaal van 2016 sterker gegroeid dan voorspeld, 's Werelds grootste economie groeide vorig kwartaal met 2,1 procent op jaarbasis, in plaats van 1,9 procent zoals eer der gemeld. Vooral de consumentenbeste dingen lagen hoger. O vrijdag 31 maart 2017 In de AEX was de staalgigant de sterkste stijger. Het chemie bedrijf deed het Brexit.. een ramp' ueuriii uetju nei 7 1 gisteren niet niet van ophouden. Ze wil verder groeien, ook in verkeerd op de Sander van Mersbergen Het vastgoedbe drijf was de grootste daler in de hoofdindex. m De funderings bouwer is op nieuw de gebe ten hond na een negatief analis tenrapport. Londen Het is vreemd dat uw vrouw-zijn een factor is, anno 2017. Carolyn McCall: „Ik weet dat ik een rolmodel ben, maar zie mezelf niet zo." FOTO GETTY IMAGES E o c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16