Patrijzen wil volgend seizoen al overstappen snelle 'praktische fusie' met GPC niet zitten 13 Stéphane Cépèro. archieffoto lex de meester Heinkenszandse fusie nog niet rond: tweede stemronde is nog nodig schouwers hem een staande ovatie gaven. Hij nam in 1994 op 53-jarige leeftijd afscheid met een NK-titel bij de Masters. „Ik was zijn coach", zegt Orson met trots. Zijn vader kreeg de ziekte van Parkinson en overleed acht jaar geleden. Orson Harms traint nog steeds met zijn toestellen op een speciaal ingerichte kamer. Hij richt zich specifiek op het bankdrukken, be haalde bij de jeugd Zeeuwse titels en een tweede plaats op het natio naal kampioenschap. Er zit nog steeds progressie in zijn prestaties. Hij grossierde in topklasseringen op het NK en andere internatio nale wedstrijden en werd met het team van Spartacus Nederlands kampioen. 180 kilo Zijn mooiste sportmoment be leefde hij in 2007 door 180 kilo (met een lichaamsgewicht van 108 kg) in Nijmegen te drukken. De beloning van twintig jaar trainen, thuis en op sportschool Bodyline. „Ik schreeuwde van blijdschap al les bij elkaar. Ik belde mijn vader, maar hij kon van emotie geen woord uitbrengen, zo trots was hij." In 2012 stopte Harms, nadat hij op de NK in Nijmegen derde werd met een persoonlijk record van 192,5 kilogram. „Ik merkte aan mijn lichaam dat ik aan mijn top zat. Ik kreeg signalen dat ik moest stoppen. Door een zwaar auto-on geluk zit er ook speling op mijn nekwervel. Deze sport is niet te vergelijken met een potje voetbal." „Na één wedstrijd bankdrukken ben ik versleten. Ik doe gemiddeld vijf wedstrijden per jaar." Hij bouwde af met lichte oefeningen. Eind 2014 ging hij trainen in de sportschool Fitline, met een groep jonge sporters. Het ging hem zo gemakkelijk af, dat hij besloot om weer aan wedstrijden mee te doen. Doping Hij benadrukt zijn sport zuiver te beoefenen. „Ik verwacht een do pingcontrole op het WK. Ik juich dat toe. We hadden een keer een dopingcontrole na een wedstrijd. In de kleedkamer liepen anderen nerveus rond. Ze snapten niet dat ik zo rustig bleef. Ik kan in de spie gel kijken. Alles wat ik doe is puur natuur." Hij bezit een Nederlands lid maatschap, maar is ook lid van de Belgische bond. „Dat dank ik aan Gilbert Hamerlinck, een goede vriend van mijn vader." Harms won vorig jaar het Open Belgisch kampioenschap en werd tweede op het EK. Het WK Masters 1, in juni in Antwerpen, moet een nieuw hoogtepunt worden. Hij gaat voor een topklassering. „Ik wil de adrenaline voelen die mijn vader heeft gevoeld." Eind vorig jaar werd bekend dat een werkgroep zou onderzoeken of een overstap 'mogelijk beter zou zijn voor de toekomst van de voetbalvereniging', maar nu is al duidelijk dat het over de nabije toekomst gaat. Tijdens een leden vergadering wordt besloten over het verder te volgen traject. De spelers van de eerste selectie zouden al overstag zijn. De hui dige hoofdcoach is dat zeker. Sté- phane Cépèro kondigde in de cember zijn vertrek aan om één reden: „Het twaalf keer voetballen in Zeeuws-Vlaanderen. Ik kan er niet aan wennen en vind er niets aan", liet hij destijds optekenen. Nu de kans aanwezig is dat hij voor uitwedstrijden met Patrijzen volgend seizoen amper nog door de Westerscheldetunnel hoeft, staat hij ook open voor een langer verblijf. „Ik vind de vereniging en de club fantastisch, dat heb ik ook gezegd toen ik mijn vertrek aan kondigde", reageert hij nu. „Zij hebben mij toen lang laten twijfelen, maar ik vind dat je als trainer ook eerlijk en open moet zijn. Ik heb destijds bewust ver teld waarom ik wilde vertrekken. Als de leden kiezen voor deze stap, sta ik open voor nog een sei zoen, als het bestuur dat ook wil." Bij de club uit 's-Heerenhoek zien ze ook in dat met het waar- Als de leden kiezen voor deze stap, sta ik open voor nog een seizoen schijnlijke verdwijnen van Luc- tor'88 er nog weinig clubs van bo ven de Westerschelde overblijven op zondag. Mocht Luctor'88 fuse ren en Patrijzen overstappen naar de zaterdag, blijven enkel Vlissin- gen (hoofdklasse), Goes (eerste klasse) en Zeelandia Middelburg (tweede klasse) over. doorgaan met de gesprekken over een fusie vanaf 1 juli 2018 óf stoppen met de gesprekken. „Die laatste op tie kreeg precies nul stemmen", verklapte Alewijnse. „28 mensen waren voor uitstel en 23 voor een snelle fusie." De meningen waren dus ver deeld, maar tot onvrede of spannin gen tussen beide kampen leidde dat volgens Alewijnse niet. „Er was geen slaande ruzie, hoor", verzekert hij. „We hebben daarna nog naar Nederland-Italië gekeken. Niels Slager is wel uit de fusiecommissie gestapt, maar dat is ook vanwege zijn veranderende rol. Hij is nu al leen nog maar lid van Zeeland Sport, maar vanaf komend seizoen ook hoofdcoach van GPC 1." Bij die club werden ze gister avond geïnformeerd over het be sluit van Zeeland Sport, de beweeg redenen en het totale fusieplan, waarin wordt gesproken over een 'praktische fusie'. Dat houdt in dat In theorie zou het kunnen, maar dan zou je erg veel vragen van de besturen het eerste elftal van de fusieclub verder mag op de licentie van het hoogst spelende team, in dit geval zaterdag-derdeklasser GPC. Over een kleine drie weken - 19 april - mogen ook de leden van die ver- eninging stemmen over het te vol gen traject. „Maar wij willen eerst om tafel met het bestuur van Zee land Sport, want er is nu plots een optie bij gekomen", laat Peter Huser namens GPC weten. Overgangsdatum „Wij hebben onze leden nu het hele plan voorgelegd, maar wij heb ben het steeds over de overgangs datum 1 juli 2017 gehad. Het lijkt me verstandig om eerst nog even te overleggen, voor we weer terug naar de leden gaan." De opties waar de leden van GPC komende maand uit kunnen gaan kiezen, zijn dan ook nog niet bekend. Huser: „Ofwij nog gaan stemmen voor een fusie per 1 juli dit jaar? Dat zou zomaar kunnen. We willen dit echt eerst nog even bespreken met de bestu ren van de twee clubs." LUCTOR HEINKENSZAND donderdag 30 maart 2017 ZEÏ zij n vader voelde Het WK Masters in Antwerpen moet voor Orson Harms in juni dit jaar een nieuw hoogtepunt worden, foto peter nicolai De kans dat het eerste elftal van Patrijzen vanaf volgend seizoen niet meer op zondag maar op zaterdag actief is, wordt steeds groter. Op 20 april moeten de leden beslis sen over de overstap. Mitchell Minnaard 's-Heerenhoek - Stéphane Cépèro - Willem Alewijnse De fusie tussen de voetbalclubs Hein- kenszand en Luc tor'88 is nog niet helemaal rond. Tij dens de eerste stemronde werd af gelopen vrijdag bij beide clubs het mini mum aantal aanwe zigen - tweederde van het totaal aantal leden, inclusief machtigingen - niet gehaald. Daarom wordt er op 7 april nogmaals gestemd. Hoewel de eerste stemronde niet gel dig kon worden ver klaard wegens een te lage opkomst, is de kans groot dat de fusie er wél komt. Tijdens de tweede stemronde geldt na melijk geen quotum. Wel moet minimaal tweederde van de uitgebrachte stem men vóór een fusie zijn. Gezien een eer dere stemming eind vorig jaar - over het feit of het fusietra ject überhaupt wel gestart moest wor den - wordt dat niet zo'n groot probleem. Een overduidelijke meerderheid gaf destijds, bij beide dorpsclubs, aan voor een samensmelting te zijn. De fusiecom missie van de club die vanaf volgend jaar in het zaterdag voetbal uit wil komen onder de naam Luc- tor Heinkenszand heeft de statuten al aangeboden bij de KNVB en de Kamer van Koophandel. Die zijn inmiddels goed gekeurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78