CD Leden Zeeland Sport zien een O \g c ftl 12 ZEELANI Middelburg strikt vervanger Wissel Van Goethem kan niet stunten in sprint De Bruijn naar hoofdtoernooi Krachtsporter Orson Harms denkt nog vaak aan zijn vader Albert, zijn 'leermeester en grote voorbeeld'. WK BANKDRUKKEN De selectie van Zeelandia Middelburg voor het komende seizoen krijgt gestalte. De zon dag-tweedeklasser heeft een vervanger ge vonden voor de naar Goes vertrekkende spits Daniël Wissel. Levi Mombarg bewandelt de omgekeerde route. Naast Mombarg heeft Zee landia zich versterkt met Thomas de Rijke (RCS). Nigel Lord komt over van Dauwen- daele. In een eerder stadium werd al bekend dat doelman Kariem Amer overkomt van Goes. Volgens bestuurslid technische zaken Erik Malcorps heeft zowat de gehele selectie aangegeven te blijven. Behalve Wissel verla ten ook Mahboeb Rahimi (per direct) en Ro bin de Pagter (geblesseerd) de club. Brian van Goethem heeft zich in de tweede etappe van de Driedaagse De Panne gisteren goed laten zien. De wielrenner uit Sluiskil deed zijn bijnaam 'Brian Breakaway' weer eens eer aan, zat vanaf de eerste waaier mee in de ontsnapping en bleef tot de finish in die kopgroep. In de sprint kon de Team Roompot rijder geen vuist meer maken. Van Goethem zag Alexander Kristoff er met de dagzege van door gaan, net voor Edward Theuns en Marcel Kittel. Coen Vermeltfoort, ploegmaat van Van Goethem, finishte als achtste en werd de beste Nederlander. De Zeeuw kwam als achttiende over de meet. Marathon Sluitingsprijs Jean Paul de Bruijn heeft zich in het wereld bekertoernooi driebanden in Egypte geplaatst voor het hoofdtoernooi. De Bruijn legde de basis in zijn eerste partij tegen de Koreaan Chi Yeon Cho met een prima overwinning: 40-28 in 27 beurten. De Bruijn kon zich in zijn tweede partij tegen de Spanjaard Javier Pala- zon zelfs verlies permitteren, als het verschil maar klein bleef. Dat lukte. Het werd 36-40 in 29 beurten, maar de Zeeuws Vlaming hield een beter algemeen gemiddelde over (1.357 om 1.200). Het is voor de Bruijn precies een jaar geleden dat hij nog eens in een hoofdtoernooi stond, toevallig ook in het Egyptische Luxor. „Als we komend seizoen al hadden willen fuseren, hadden we de pa pieren voor 1 juli bij de KNVB moe ten hebben", schetst Zeeland Sport-voorzitter Willem Ale- wijnse. „In theorie zou dat kunnen. Maar dat zou betekenen dat we voor die tijd een ledenvergadering uit hadden moeten schrijven en daar had dan weer tweederde van het totaal aantal leden bij aanwezig moeten zijn. Haal je dat niet, moet je twee weken later op herhaling. Dan zou je al over half mei spreken en dan vraag je in een korte tijd wel erg veel van de besturen om dat nog allemaal voor elkaar te krijgen." Kortom: praktisch zou het alle maal erg lastig worden. Alewijnse: „Daar komt ook nog eens bij dat je als club vast zit aan bepaalde con tracten en verplichtingen. Wij kun nen Delta nu niet bellen met de vraag of ze alles vanaf 1 juli af willen sluiten, want stel dat er een meer derheid tijdens zo'n ledenvergade ring alsnog tegen de fusie zou stemmen. Dan kan ik weer kunnen bellen naar Delta: 'Laat alles toch maar hangen!'." Drie opties Tijdens de redenlaadpleging kwa- Wij hebben het steeds over 1 juli 2017 gehad. Er komt nu ineens een optie bij - Peter Huser men er dinsdag drie opties ter sprake: doorgaan met de gesprek ken over een fusie vanaf 1 juli 2017, Ik kreeg Is Orson Harms de top drie haalt op de .wereldkam pioenschappen bank- drukken zal hij de presta tie opdragen aan zijn vader. „Alles wat ik tot nu toe heb bereikt, heb ik aan hem te danken. Hij was mijn leermeester en grote voor beeld", vertelt hij in zijn woning. Albert Harms behoorde in de ja ren '70 en '80 tot de beste power- lifters van Nederland. Hij pakte negen nationale titels en verbe terde 39 keer het Nederlands re cord. Zover is zoon Orson nog niet, maar hij verkeert in topvorm. „Mijn doel is een topgewicht van 200 kilo te drukken. Het is me een keer gelukt op de training." De 42-jarige Terneuzenaar kwa lificeerde zich dit jaar voor de eer ste keer voor het WK in de klasse tot 125 kilogram. Een eerste seri euze test heeft hij net achter de rug met het Nederlandse kampi oenschap bankdrukken met pak (outfit) in Amsterdam, getuige zijn tweede plaats met 187,5 kilo gram. Het wedstrijdpak heeft hij speciaal laten maken in Orlando (USA). „Daarmee kun je 25 tot 30 kilo meer drukken dan zonder. Het is kleine haltertjes. Hij heeft me nooit gepusht. Ik had ook voor andere sporten kunnen kiezen, maar die stang stimu leerde mij. Ik was twaalf jaar toen ik veertig kilo drukte op het Zeeuws kam pioenschap voor de jeugd en met zeventien jaar haalde ik 100 kilo." Albert heeft zijn zoon altijd beschermd. „'Doe het niet voor mij', 'denk aan je lichaam, het winnen van bekers weegt daar niet tegenop', zei hij dan. Ik was enthousiast, ik zag zoveel emotie bij hem. Zou ik dat later ook kun nen?, vroeg ik me af." Gezond leven (geen alcohol, niet roken) net als zijn vader was een eerste vereiste. „Ik leerde van hem de basistechnieken en hoe je een goede warming-up opbouwt. De spieren goed los maken. Daar nam hij de tijd voor." Een powerlifter moet drie on derdelen - kniebuigen, bankdruk ken, deadlift - beheersen. Knie- Ik zag zoveel emotie bij hem. Zou ik dat later ook kunnen?, vroeg ik me af buigen was de specialiteit van Al- bert Harms. Dat het powerliften in die tijd populair was, bleek tijdens het NK in 1980 toen duizend toe- wel lastig om het pak aan te trekken. Het lijkt alsof je in een dwangbuis zit. Het is preventief voor de borst spieren en schouders. Bij het uittrekken zie je wel bloeduitstortin gen, maar die trekken gelukkig snel weg." Haltertjes Orson Harms was ne gen jaar toen hij met zijn vader meeging naar de wedstrijden. „Hij trainde in donderdag 30 maart 2017 ZE VOETBAL WIELRENNEN De Marathon Zeeuws-Vlaande- ren is in trek. De negende editie van de atletiek wedstrijd, die dit jaar op 15 april ge pland staat, zit al bijna op 600 voor inschrijvingen. Voorinschrijven is nog mogelijk tot en met morgen en dat kan via de website www.ma- rahonzvl.nl. Be halve de marathon staat er ook een wedstrijd over 10 en 5 kilometer, twee Kika Kids- runs en een esta fettemarathon op het programma. DRIEBANDEN In het Nederlands damkampioenschap voor vrouwen zijn vier van de zeven ronden achter de rug, maar het is nog vrijwel onmoge lijk om te voorspellen wie er zaterdag in Zoute- lande met de titel naar huis gaat. Het klasse ment wordt aangevoerd door vier speelsters, die allemaal vijf punten hebben verzameld. Aron van Lare uit Terneuzen gaat met de se lectie van Nederland onder 14 jaar op stage in Tsjechië. De keeper van NAC Breda 014 ver blijft tussen 3 en 6 april met de nationale jeugdselectie in het land. De Vlissingse zaalvoetballer Saïd Bouzam- bou is door bondscoach Max Tjaden opgeno men in de definitieve selectie voor het EK-kwa- lificatietoernooi in Georgië. Na een lang sei zoen komt er za terdag een einde aan de strijd om het Zeeuws- Vlaamse Runners criterium. In West- dorpe wordt dan de SSP Sluitings loop gehouden en daar kan er nog iets aan het klas sement worden gedaan. Cathy Poppe uit Terneu zen is zo goed als zeker winnares op de middenafstand bij de vrouwen. Bij de mannen zijn er nog meerdere kandidaten. De wedstrijden begin nen om 15.00 uur met als afstanden 14,3, 8.4 en 4,8 km. O a CO Harms wil voelen wat Een fusie tussen GPC Vlissingen en Zeeland Sport komt er niet vóór de start van het komende seizoen als het aan de leden van laatstgenoemde vereniging ligt. Zij spraken zich daar dinsdag over uit tijdens een ledenraad pleging; gisteren werden de leden van GPC daar weer over geïnformeerd. Bij Zeeland Sport staan ze nog wel open voor een samensmelting in 2018. Bij GPC willen ze eerst om tafel met het bestuur van de kleinere buurt vereniging. Mitchell Minnaard Vlissingen VLISSINGEN Brian van Goethem. fotocamiileschelstraete Aector Doorns Terneuzen A - Orson Harms

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77