Bermmonument van Björn gestolen cees Kloet houdt mBl wel van een uitdaging Terneuzense gemeenteraad staat voor duivels dilemma PSP mÊÊ w 3* wm, Olivier Boeder gaat voor de zilveren troffel De toekomst van de vijf openluchtbaden in de gemeente Terneuzen is ongewis. Dé vraag is of de gemeenteraad voor de verkiezingen van volgend jaar durft te besluiten om er één of meer dicht te doen. IIlSp VOOR DE VERNIELING laauiv Zeeuwse buitendienstmedewerkers volgen opleiding afval, milieu en beheer openbare ruimte HULST De ouders en vrienden van de in 2013 op 21-jarige leeftijd overleden Björn van Loon zijn er ontdaan van; dieven hebben het bermmonumentje, wat is opgericht aan de Hontenisse- straat op de plaats waar Björn door een auto-ongeval om het leven kwam, gestolen. Niet één gemeente in Nederland telt zoveel openluchtbaden als de gemeente Terneuzen. Die 'over daad' is voor de Terneuzense poli tiek dé reden om te onderzoeken of er wel zoveel nodig zijn. Dat heeft met de kosten te maken, waarbij ook wordt gekeken naar de bezoekersaantallen per zwembad. De belangstelling voor de open luchtbaden in de gemeente Ter neuzen is nog altijd groot. Terneu zen scoorde vorig jaar 25.332 bezoe kers (iets meer dan in 2015), Axel zat op 21.576 (aanzienlijk meer dan in 2015), Sas van Gent trok 18.500 zwemliefhebbers (een daling ten opzichte van 2015), Koewacht 13.301 (een lichte daling) en Zaam- slag 5.057 (een stijging). Hoeveel de openluchtbaden de gemeente jaarlijks kosten, is niet zo gemakkelijk te achterhalen. Terneu zen heeft ook een binnenbad en de kosten van het binnen- en buiten bad zijn niet te splitsen. De andere vier openluchtbaden kostten vorig jaar al met al ruim 750.000 euro, bleek dinsdagavond op een infor matiebijeenkomst voor de gemeen teraad. Die exploitatiekosten blijven tot 2025 bijna gelijk, is uitgerekend, maar dan moeten er geen extra in vesteringen nodig zijn. Die lijken ook niet nodig. In 2011 is nog 2,2 mil joen euro in de openluchtbaden ge stoken. Wel zit er één addertje onder het gras: de twee baden van de accom modatie in Koewacht kunnen zo maar uit elkaar vallen. Het beton van de zwembadbakken was zo slecht dat er ooit polyester kuipen in zijn gemaakt. Bij het schoonmaken van de baden, als het zwemwater De twee baden van de accommodatie in Koewacht kunnen zomaar uit elkaar vallen eruit is, bestaat de kans dat die kui pen openbarsten door de opwaartse druk van het grondwater. Elk jaar is het spannend of dat gaat gebeuren. Mochten de bakken ooit breken, dan is een forse investering nodig. In het geval van Koewacht en van Sas van Gent speelt er nog iets. Ruim driekwart van de bezoekers in Koewacht is Belg en in Sas van Gent is dat zo'n 60 procent. De twee Vlaamse gemeenten Stekene en Moerbeke betalen 11.000 euro per jaar mee aan de exploitatie van het openluchtbad in Koewacht, maar dat staat niet in verhouding tot wat Terneuzen eraan kwijt is (125.000 euro in 2016). Tijdens de informatiebijeen komst liet dinsdagavond niet één raadslid het achterste van zijn tong zien. De één na de ander vroeg om nog meer informatie. Alleen D66- raadslid Charles ten Hengel pleitte (opnieuw) voor verzelfstandiging van baden. Wethouder Jack Begijn komt in mei met een voorstel naar de ge meenteraad, waarna die er 1 juni over kan beslissen. It donderdag 30 maart 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 4 ZEELAND 5 ZEELAND 2 Toekomst zwembaden onzeker Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71