NYNKE DE JONG Politie wil zelf ook af van grootverdieners Ontdek nu zelf het mooiste eiland van Italië corendon 6 Column Het aantal grootverdieners bij de politie groeit en groeit, blijkt uit nieuwe cijfers. Vorig jaar kregen 24 politiemedewerkers een salaris dat hoger was dan 179.000 euro, tegen zeven in 2015.179.000 euro is het salaris van een minister. Het is ook meer dan de 148.000 euro die korpschef Erik Akerboom vo rig jaar opstreek. Hij trad in maart 2016 aan als hoogste politiebaas. De politietop laat nu - voor het eerst - weten niet blij te zijn met de vorstelijke salarissen. De korpsleiding houdt zich keurig aan de Wet Normering Topinko mens (WNT), laat ze weten. Maar die wet geldt dan ook alleen voor leden van de korpsleiding. Andere politiemensen, onder wie advi seur Bernard Weiten (267.000 euro), vallen buiten de WNT. De groep grootverdieners 'dreigt de komende jaren te groeien', meldt de politie. „Daar heeft het korps geen grip op. Het lijkt het korps verstandig om eens grondig naar dit vraagstuk te kijken en ver dere scheefgroei te voorkomen." De enorme toename van het aantal grootverdieners komt on der meer door een loonsverho ging in de cao 2015-2017. Ook be taalde de politie vorig jaar een ho gere werkgeversbijdrage voor pensioenen. Verder kregen som mige medewerkers een eenma lige uitkering, vanwege een post traumatische stressstoornis. Oud-korpschef Gerard Bouman streek vorig jaar een riant salaris op: 194.000 euro. Hij is nu in dienst als adviseur, maar is ook onderwerp van onderzoek. Een commissie onderzoekt of hij de voormalige ondernemingsraad in de watten legde, in ruil voor steun bij lastige besluiten. Op dit mo ment is een wet in de maak die alle topsalarissen bij de overheid aan banden moet leggen (WNT- 3). De Raad van State moet nog advies geven over dit voorstel. lingsactie mee hebt gedaan. Die hebben niks aan jouw opmerkin gen over geld dat aan de strijkstok blijft hangen, of over corrupte lei ders die hun eigen volk laten ver hongeren. Die Buseruka's gaan dood. Dus zetten wij ons over onze belpanel- vermoeidheid heen, en geven we. de 8-jarige zoon van een kennis, zijn spaargeld aan Giro 555 do neerde en zijn familieleden som meerde hetzelfde te doen. Hij is ook al naar de directeur van zijn school gegaan om een actie op touw te zetten. Hup Willems van deze wereld. Heitjekarweitje jezelf een slag in rondte. Je zult het in je leven nog veel vaker moeten doen. Maar dat betekent niet dat het niks helpt. We leverden lege flessen in voor de kindjes in Rwanda Ik was 8 jaar oud en op vakantie in het Brabantse Asten, 's Avonds keken we in onze krappe stacaravan met het hele ge zin naar de Actie Rwanda. Ivo Niehe die ons op beschaafde wijze door een avond vol Wibi Soerjadi, Jaap van Zweden en Simone Kleinsma leidde. Wat ik me nog het beste herinner is Ruth Jacott, die Kleine Buseruka zong. Dat lied heeft zo'n indruk op mij gemaakt dat ik nu nog al tijd als pavlovreactie bij het zien van Ruth Ja cott denk dat ik een heitje voor een karwei tje moet doen voor het goede doel. Kleine Buseruka, waar zijn nu je beide ouders? We leverden lege flessen in voor de kindjes in Rwanda. We wasten auto's voor ze. En we dachten zo het onrecht de wereld uit te doneren. Maar sinds 1994 hebben we zo veel inzamelingsacties meege maakt dat ik de tel kwijt ben. Voor mensen in een hongersnood, mensen die een orkaan over zich heen hadden gekregen, of een tsu nami. Allemaal kleine Buseruka's, al woonden ze nu in Haïti of in Thailand, in Kosovo of Nepal. Een cynisch mens zou zeggen: daar gaan we weer. Met zo'n belpanel en met BN'ers die met een serieus gezicht in de ca mera kijken en ons oproepen geld te geven. Maar de Buseruka's die jtu in Zuid-Soedan of Je- vmen doodgaan van de ^honger, hebben geen boodschap aan Vjtet feit dat jij al zo vaak aan zo'n inzame- Waanzinnige natuur Een unieke cultuur Dé zon-, zee- en strandbestemming Proef het authentieke Italië Heerlijketen 8 DAGEN VANAF 4* All Inclusive President Sea Palace 4* Hopps Hotel 4* Hotel Baia d'Oro 4* Waanzinnige introductieprijs! Kiest u moofu't— U vliegt met donderdag 30 maart 2017 GO @Nynke Buseruka De korpsleiding van de Natio nale Politie zegt er niets aan te kunnen doen dat steeds meer politiemedewerkers meer ver dienen dan de minister. De po litietop wil dat de wet wordt veranderd om 'verdere scheef groei te voorkomen'. Peter Winterman Den Haag politiemedewerkers verdienden vorig jaar meer dan het salaris van een minister (179.000 euro) Op Facebook zag ik dat Willem, Dat was 1994, een mensenleven geleden. Bella Sicilië Lido di Nolo Ml Mazara de Vallo Licata jM Op korte loopafstand van het privéstrand In de sfeervolle plaats Mazara del Vallo Nederlandstalig entertainment Pizzeria a-la-carterestaurant In de winter gerenoveerd Incl. retourvlucht naar Trapani transfer Direct aan het strand Zwembad met ligweide aan het strand Nabij het stadje Noto (UNESCO) a-la-carterestaurant Op 800 m van een minimarkt en terrasjes In cl. retourvlucht naar Catania transfer Direct aan een breed zandstrand Centrum Licata op slechts 10 km Op 100 m diverse restaurants bars Zwembad met uitzicht op zee Pizzeria a-la-carterestaurant Incl. retourvlucht naar Catania transfer Palermo Cefalu *>rTrapani Marsala %_Mazara del Vallo Taormina Catania Agrigento Syracuse Noto Licata Corendon Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief corendon.nl ©023 75106 06 Calamiteitenfonds van €2,50 per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6