Raad heeft nu haast met burgemeester 'Minibibliotheken blijven bij Ter Weel' Leger des Heils leent sportpakket uit 6 Naam nieuwe burgemeester in juli bekend Museum moet financiën op orde brengen Onenigheid over de samenstelling van deze vertrouwenscommissie deed eind 2015 nog een bom bar sten. Een aantal fracties stond er op dat een compleet nieuwe commis sie zou worden samengesteld. Daarmee zou Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal, die in 2005 lekte wegens geroddel over één van de kandidaten, buiten de boot worden gehouden. Vanwege de ruzie stelde com missaris van de koning Han Pol man Geert Jansen aan als bemidde laar. Jansen adviseerde om een waarnemer aan te stellen die de onderlinge verhoudingen moest verbeteren. In zijn rapport maakte hij ook duidelijk dat raadsleden niet op voorhand kunnen worden Op 7 april blijkt of de raad een commissie kan benoemen waar alle zes fracties in zijn vertegenwoordigd uitgesloten voor de vertrouwens commissie. Onder leiding van waarnemend burgemeester Piet Zoon zijn de raadsleden twee keer bijeenge weest op een 'heisessie'. Op de vraag of dit een logisch moment is om de procedure weer op te star ten, wil Zoon geen antwoord ge ven. Raadsgriffier Tycho Jansen te kent aan dat in de profielschets staat dat de nieuwe burgemeester verder vervolg aan het ingezette verbetertraject zal moeten geven. Of de raad in staat is een com missie te benoemen waar alle zes fracties in zijn vertegenwoordigd, zal 7 april blijken. Weststrate laat desgevraagd weten dat hij nog steeds kandidaat is namens zijn partij. Tijdens de vergadering ma ken ook de andere fracties bekend wie hun kandidaat is. De leden be palen vervolgens via een geheime schriftelijke stemming bekend wie in commissie mag zitten. Op die avond wisselt de raad ook van ge dachten met Polman over de eigen schappen van de ideale kandidaat. Uiterlijk begin juli wordt de naam van de nieuwe burgemeester bekend. Hij of zij zal waarschijnlijk in september beginnen. Tijdens het debat over het voorstel om de mini-bibliotheek in Hans- weert te verplaatsen van Maria- Oord naar brede school De Kolk, speculeerden raadsleden dinsdag over mogelijke gevolgen voor an dere dorpen met zo'n bieb. „Schept dit geen precedentwer king", vroeg Carla Hoogerland (CDA) zich af. „Ik weet dat in Yer seke het Kompas en Parelmoer ook graag de bibliotheek in de brede school willen onderbrengen." Huib Bouwman, het Christen- Unie-raadslid uit Rilland, trok de locatie van de 'Bieb in de Buurt' in de Nieuwe Vliedberg in zijn woonplaats in twijfel. „Sinds de verhuizing weten mensen de bi bliotheek minder goed te vinden." Ook werd Vogelaar geconfron teerd met het nieuws dat twee scholen een eigen bibliotheek voorziening beginnen sinds de openbare bieb is verhuisd. De Schuttevaer in Hansweert heeft een kinderzwerfboekstation geopend en de Zevensprong (Krabbendijke) wil een schoolbi bliotheek oprichten. Vogelaar herinnerde de raad eraan dat ze in 2015 niet voor niets Ter Weel als partner had gekozen. „Zorgcentra zijn in vakanties open. En sommige mensen hebben moeite om een bepaalde school te bezoeken." In Hansweert, waar Vogelaar een proef wil toestaan, ligt dat volgens hem anders. In te genstelling tot andere dorpen, zit ten daar de scholen onder één dak. GOES Historisch Museum De Be- velanden in Goes moet vóór 1 juli dit jaar zichtbare stappen zetten om de financiële situatie te verbeteren. Dat schrijven burgemeester en wethouders in een brief aan het museumbestuur. Goes stelt nog wel een subsidie van 219.000 euro beschikbaar, al is de aanvraag wel iets te laat inge diend. Dat ziet het college door de vingers vanwege de langdurige ziekte van de directeur. „Maar er ligt voor dit jaar wel een negatieve begroting, we willen weten wat het museum daar aan gaat doen", zegt burgemeester René Verhulst. Afgelopen najaar wist het mu seum met een sterke lobby te be werkstelligen dat een voorgeno men bezuiniging van 75.000 euro van tafel verdween. Sluiting zou volgens het bestuur onvermijdelijk zijn geweest als die was doorge voerd. Een lagere subsidie is voor de toekomst overigens niet uitgeslo ten. Het Leger des Heils gaat in Sint- Maartensdijk fungeren als uitgifte punt voor de uitleen van de sport en spelartikelen voor de jeugd. Jeugd- en jongerenwerk Tholen is daarvoor een samenwerking aange gaan met het Leger des Heils. Wethouder Kees van Dis geeft tijdens de voorjaarsmarkt op 8 april om 9.45 uur het startsein voor het uitgiftepunt. Vanaf die da tum kunnen inwoners, verenigin gen en scholen gebruik maken van het sportpakket. Daarin zitten allerlei materialen waarmee sportactiviteiten kunnen worden georganiseerd, zoals voet ballen, basketballen, tennisrackets, hockeysticks, ringen, lintjes en hes jes. Uitleg Tijdens de jaarmarkt van het Leger des Heils, op zaterdag 8 april, is het mogelijk om kennis te maken met de spelartikelen. Jongerenwer kers zijn dan 's ochtends van 10.30 uur tot 11.30 uur aanwezig om de verschillende spellen uit te leggen. Beweging Kinderen en hun ouders of verzor gers kunnen die dag meedoen. Ook de oudere jeugd is van harte wel kom. De gemeente Tholen hoopt door middel van de pilot de beweging en sportontwikkeling van jongeren te stimuleren. IN DE REGIO Tentoon stelling bij Covra Vrijwilligers- café in Goes MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 30 maart 2017 BE Over een paar weken staat hij online: de vacature voor burge meester van Reimerswaal. Vol gende week vrijdag stelt de ge meenteraad een profielschets vast en bepalen de raadsleden wie van hen de vertrouwelijke gesprekken met sollicitanten gaat voeren. Joeri Wisse Kruiningen In Yerseke, Rilland en Krabben- dijke blijft de 'Bieb in de buurt' in het plaatselijke zorgcentrum van Ter Weel. Wethouder Izak Vogelaar voelt er niets voor om in navolging van Hansweert ook in andere dorpen de mini-bieb onder te brengen bij één van de scholen. Joeri Wisse Kruiningen Willem Adriaansens Sint-Maartensdijk NIEUWDORP De Centrale Orga nisatie Voor Radio actief Afval (Covra) in Nieuwdorp stelt vanaf vrijdag 31 maart de expositie 'Stralingswarmte door kunst' ten toon. In totaal zijn er twintig beelden en 33 schilderijen te bewonderen. Betty de Munck en Joke Schreijenberg zijn lid van de beeld- houwgroep 'Beeld in Balans' in Bigge- kerke en maken ab- stract-figuratieve beelden in verschil lende steensoorten. Dick van de Velde stopt sinds 2002 al zijn energie in het schilderen. De ver nissage vindt vrij dag plaats om 15.00 uur. De expo sitie is tot 28 juni te bezichtigen op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur. GOES Het Vrijwilligerspunt Goes houdt vrijdag een Vrijwilligers- café. Het vrijwilligerscafé is een plek waar (potentiële) vrijwilli gers vrijblijvend bin nen kunnen lopen. De organisatie wil vrijwilligers de gele genheid bieden el kaar te ontmoeten, ervaringen te delen en elkaar te inspire ren in een onge dwongen en gezel lige sfeer. Vanuit SMWO is er iemand aanwezig om vra gen over vrijwilli gerswerk te beant woorden, ledereen is tussen 12.00 en 13.30 uur welkom aan de 's- Heer Elsdorpweg 12. Aanmelden kan via info@vrijwilli- gerspuntgoes.nl. WILHELMINADORP Vorige week was het Boomfeestdag en werden er op verschillende plekken in Zeeland boompjes geplant. Een week later is er bij Wilhelminapolder in Wilhel- minadorp ook nieuwe aanwas aangebracht. Niek van Mourik en Martijn Hoondert van praktijkschool De Wissel in Goes (foto) plantten gisterochtend wilgen samen met andere klasgenoten waardoor het gebied er nog groener uit moet gaan zien. fotomarcelledavidse GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Stadskantoor, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling Charles Linssen; Vredeskerk, 09.30- 11.30 uur - Inloop- ochtend in kerk met koffie of thee; Buurthuis de Pit, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; Eras- muspark, 10.00- 11.00 uur - Inloop spreekuur van wijk verpleging; Westha- vendijk 1,10.00- 12.00 uur-Open dag Goese roeiver eniging; 14.00 uur - Wandeling in groepsverband en scootmobieltocht; Kunstuitleen De Be- velanden, Westwal 45,13.00-17.00 uur - Expositie tekenin gen Karhang Mui; Bibliotheek Goes, 14.00-16.00 uur- Tabletcursus iPad; Historisch Museum de Bevelanden, Sin gelstraat 13,14.00- 16.00 uur - Lezing 'Luthers Bijbelverta ling en haar invloed in Nederland'; Spinne, 16.00- 20.00 uur - Inloop steunpunt voor mensen met een beperking; Theater de Mythe, 20.00 uur - Dansvoorstel ling Holland Le Chat Noir door Scapino Ballet HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur - Week markt; 09.30 uur - Wandelen in groepsverband; Hoefbladstraat 1, 11.00-12.00 uur- Gratis sporten in de Beweegtuin KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekeweg 74, 13.30 uur - Bingo KRABBENDIJKE Ter Weel, 14.00- 16.00 uur-Ont moetingsmiddag oud chauffeurs SINT ANNALAND Bibliotheek, 16.00- 17.00 uur - E-book spreekuur YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.50 uur- Allevo lessen 'Be wegen voor 65+' WILGEN IN WILHELMINAPOLDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68