Lavinia Meijer begeleidt Lyra's zoektocht naar leven op Mars 9 CHECK DIT! Wilfred Vreeke (49) zet zich met zijn vriendin Karla in voor kinderen uit kansarme gezinnen op de Molukken. Zaterdag draait hij als Hitmeister Dump op de Molukse avond in De Spot. Rit en Rock „Ik speel sinds 1988 bij een Molukse voetbalvereniging in Middelburg, Jong Ambon. Zo ben ik terechtgeko men in de Molukse wereld. In 2006 richtte ik Rit en Rock voor de Moluk ken op. Samen met mijn vriendin Karla Taniwel en andere vrijwilligers zet ik mij in voor kinderen uit kans arme gezinnen op de Molukken. We organiseren onder andere motorrit ten waarmee we geld inzamelen. Eigenlijk zijn die ritten uitgegroeid tot een festival met diverse optredens en eetkraampjes. Steeds meer men sen zijn op de hoogte van wat wij doen, dankzij onze website rit-rockvoordemolukken.com. We krijgen steeds meer donaties." Dj „Toen ik vijftien jaar was, draaide ik vaak op de camping. Twee jaar gele den besloot ik mijn hobby weer op te pakken. Muziek is altijd belangrijk voor mij geweest. Naast het draaien van muziek, zit ik in twee bandjes als zanger en drummer. Als dj sta ik af en toe in cafés of op verjaardagen. Ik draai vooral oude shit, muziek uit de jaren zeventig en tachtig." Pink Floyd „Ik heb een erg brede muzieksmaak. land, maar Middelburg is en blijft na tuurlijk mijn geboorteplaats. Het is een mooie stad, met leuke winkeltjes en terrasjes. Bij café De Zaak kom ik soms voor een bakkie en daar draai ik ook af en toe. Daar ben ik eigenlijk begonnen als dj. De Herberg is een fijne plek om te eten. Het heeft de uitstraling van de jaren zeventig, er hangt een relaxte sfeer en het eten is lekker. Ik kom ook graag bij De Mug, waar je ook lekker kunt eten en waar ik ook af en toe draai." De Spot „Ik ben nog niet zo vaak in De Spot geweest, maar ik moet dit podium beter in de gaten gaan houden. Ze or ganiseren er namelijk verrassende dingen de laatste tijd. Onlangs trad zanger Waylon er op. Ik vind hem heel goed, maar ik was te laat voor tickets. Het geluid is er ook erg goed. Toen ik zestien was, stond er op de plaats van De Spot een andere tent. Dat was toen the place to be in het weekend. Ze draaiden er muziek van U2 en The Cure en de sfeer was er al tijd goed. Een geweldige plek om uit te gaan, maar helaas is het afgebrand. Ik weet nog dat ik er toen altijd wilde draaien. Op zaterdag 1 april sta ik er echt. Dat is toch wel bijzonder." Oorspronkelijk hield ik van rock, daar is het allemaal mee begonnen. Maar ik kan soul ook waarderen en een goede discoplaat af en toe is ook leuk. Echt fan ben ik van de bands Pink Floyd en Thin Lizzy." Bospop „Ik bezoek een keer in het jaar een festival en meestal is dat Bospop in Weert. Ik ga dan één dag. Bospop is leuk, omdat er vooral bands uit mijn tijd optreden. Bovendien is het een festival voor een wat ouder publiek. Ik draai vooral oude shit, muziek uit de jaren 70 en 80 Ik vind Pinkpop ook leuk, maar dat kan ik meestal niet combineren met mijn werk." Motorrijden „Zeeland is een prachtige plek om met de motor te rijden. Als het mooi weer is, rij ik graag met vrienden naar Veere of Domburg. Dat zijn leuke plekjes om even te stoppen en een terrasje te doen." Middelburg „Er zijn veel mooie plekken in Zee- donderdag 30 maart 2017 Pt 'Toen ik 15 was draaide ik vaak op de camping' Gertie de Boey Wilfred Vreeke: „Als het mooi weer is, rij ik graag met vrienden naar Veere of Domburg." FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Tijdens de Molukse avond op za terdag 1 april in De Spot in Middel burg, treedt de band Bersama op. De avond is de aftrap van een reeks van zeven optredens op diverse poppodia in Nederland. Naast Ber sama treden ook de Molukse forma tie Starlight, Hitmeister Dump en dansgroep Bunga Cengkeh op. De avond begint om 20.30 uur, de deuren zijn geopend vanaf 20.00 uur. —Wilfred Vreeke Naam voorstelling: Behind the telescopes Wie: Lavinia Meijer en Aimée de Jongh Genre: animatie met livemuziek Leeftijd: vanaf 6 jaar Waar: CCXL Vlissingen Wanneer: zondag 2 april, 16.00 uur Geïnspireerd door de vluchtelin- gencrisis en be richten dat er leven op Mars is gevonden, cre ëerden animator Aimée de Jongh, harpist Lavi nia Meijer en soundde signer Arthur Antoine de animatiefilm Behind The Telescopes. Dit multimediale concert vertelt het verhaal van Lyra, een meisje dat ervan droomt om astro naut te worden. Op een zekere dag komt haar droom uit; ze mag de ruimte in en reist af naar dezelfde planeet die haar vader een aan tal jaar geleden het leven heeft gekost. Op de afgelegen planeet hoopt het jonge meisje leven te vinden, zodat ze een nieuwe, betere wereld kan creëren. Dat blijkt alleen geen ge makkelijke opgave te zijn. De ontroerende muziek, die Meijer live tijdens de voorstelling speelt, sluit naadloos aan op de meeslepende, handge- tekende animatiebeel den van De Jongh. De Lyra's droom om astronaut te worden, komt uit. Het meisje wil leven vinden op Mars. FOTO AIMÉE DE JONGH bijzondere combinatie van de verschillende elementen trekken het publiek in de zoektocht van Lyra. Animatiekunstenaar De Jongh en harpist Meijer werkten eerder samen in een uitzending van De Wereld Draait Door. Die samenwerking be viel zo goed, dat ze be sloten samen deze pro ductie te maken. Lavinia Meijer speelt tij dens de film onder an dere muziek van com ponist Philip Glass, Nils Frahm en Ólafur Ar- nalds. Speciaal voor de voor stelling van Behind The Telescopes heeft Meijer samen met soundde signer Arthur Antoine ook nieuwe muziek ge componeerd. Bij deze akoestische en elektronische muziek stukken staan Antoine en Meijer samen op het podium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48