(A Iedere passagier is een prooi in opwindende actiefilm 6 Emma Watson speelt rol van Belle Eigenlijk was Emma Watson de eerste kandidate om de vrouwelijke hoofdrol in de musical La La LandXe spelen. Maar de actrice uit de Harry Potterfilms gaf de voorkeur aan Beauty and the Beast. Als je op een filmset moet zingen, dan wil je wel heel goed voorbereid zijn Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Waldstille Het Verlangen Life, Animated Schrijver 'GoT' begint filmstudio Tweede film Fifty Shades opdvd Train to Busan De treinen mogen in Zuid-Korea vrijwel altijd op tijd rijden, maar niet als er een uitdijende horde zombies aan boord is. Zombies die de passa giers als makkelijke prooien be schouwen. Op dit gegeven stoelt een van de opwindendste actiefilms van het jaar: Train to Busan. Achter deze saaie titel gaat een simpel verhaal schuil dat heel effec tief in beeld is gebracht. De film volgt enkele willekeurige reizigers, onder wie een fondshandelaar die zijn schattige dochtertje naar zijn ex brengt. Gezeten in een hogesnel heidstrein krijgen zij te maken met een invasie van zombies die wagon na wagon terrein winnen. Een klein gezelschap lijkt de dans te ontspringen, maar het onderlinge wantrouwen staat een probate strate gie in de weg. Los van de bloedige scènes kraakt de film enkele harde noten richting autoriteiten en het za kenleven, zoals een directeur die al leen zijn eigen huid probeert te red den. Train to Busan zit vol met inventief gedraaide geweldsscènes die af en toe ook geestig zijn. Een absolute aanra der voor de liefhebbers. Doodnerveus was Emma Watson (26) toen zij op de set stond van Beauty and the Beast, waarin zij de rol van Belle moest spelen en zingen. „Ik had nog nooit voor de ca mera's gezongen. Het is het engste dat ik ooit als actrice heb gedaan", zegt de Engelse die al op haar 9de op trad in haar eerste Harry Potterfilm. Maandenlang oefende Watson voor haar zangdebuut. Regisseur Bill Condon wilde haar per se voor de rol hebben. „Emma heeft de uitstraling van een prinses. Maar ze kan ook ei genzinnig en moedig overkomen. Dergelijke kwaliteiten zocht ik in de Belle die ik in deze film wilde voor stellen. De vraag was alleen: kon zij ook de zangpartijen aan?" Na hun eerste contact ging Watson maandenlang met een zangleraar aan de slag. Condon hoorde al die tijd niets van zijn beoogde hoofdrol speelster. Totdat hij rond kerst bij de post een opnameband kreeg waarop Emma een aantal liedjes had inge zongen. „Ik was meteen overtuigd", zegt Condon in Londen, een dag na de Europese première van Beaty and the Beast. „Het was mijn mooiste kerstca deau van dat jaar." Emma Watson investeerde zoveel tijd en energie in haar voorbereiding voor Beauty and the Beast dat zij een ander aanlokkelijk voorstel moest afwijzen. De actrice was de eerste keuze voor de hoofdrol in de musi cal La La Land (bekroond met zes Oscars, waaronder de prijs voor Beste Actrice voor Emma Stone). Watson: „Die films kon ik niet met elkaar combine ren. Het waren in beide gevallen veeleisende vertolkingen. Als je op een filmset voor de ogen van 200 mensen moet zingen, dan wil je wel heel goed voorbereid zijn. Voor mij donderdag 30 maart 2017 GO jyt M Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Kong: Skull Island €433.000 2 (-) Life €289.000 3 (-) Het Verlangen €204.000 4 (2) Logan €196.000 5 (-) Chips €156.000 DRAMA Dit heftige familiedrama volgt een vader die verantwoordelijk is voor de dood van zijn vrouw na rijden onder invloed. In de kleine plattelands gemeenschap wordt hij jaren later nog met de nek aangekeken. Zelfs zijn dochtertje wordt van hem weg gehouden. ROMANTISCHE KOMEDIE Chantal Janzen speelt een schoenen verkoopster die zich uitgeeft voor de schrijfster van een literair meester werk. Het bedrog werkt, totdat de echte auteur zich bekend wil maken. Romantische komedie met een ver rassende draai. DOCUMENTAIRE In deze documentaire wordt een Amerikaanse jongen met autisme ge volgd die door middel van de anima tiefilms van Disney leert communice ren. Het geeft hem de mogelijkheid om een min of meer zelfstandig leven te leiden. SANTA FE George R. R. Martin, schrijver van de Game of ThronesboeWen opent een film studio in zijn woonplaats Santa Fe in New Mexico. De Sta gecoach Foun dation wordt een non-profit studio voor zowel gevestigd talent uit Holly wood als jonge, opkomende filmmakers. De schrijver wil zo de filmindu strie in Santa Fe steunen. SUCCES Voorlopig is Fifty Shades Darker de best bezochte film in Nederland van 2017. Ruim 650.000 lief hebbers koch ten een kaartje voor deze ver volgfilm. Op 7 juni verschijnt de dvd Fifty Shades Darker Unrated Edition. Deze uitgave bevat onge bruikte scènes en een vooruit blik op het laat ste deel, Fifty Shades Freed. E 1 'Zingen is het engste dat ik ooit heb gedaan' ACTIEFILM Regie: Yeon Sang-ho. Hoofdrollen: Gong Yoo, Kim Su-an en Jung Yu-mi A Zombies richten een slachting aan in de trein op weg naar Busan. -A.Z. AbZagt 44 Emma Watson

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45