Tranen van plezier en verdriet 4 Theater Wat kan duizendpoot Jeroen van der Boom niet? Hij zingt, acteert, imiteert en presenteert. In 2017 is hij een nieuwe uitdaging aangegaan met een eigen theatershow. Op zaterdag 1 april doet hij CCXL in Vlissingen aan. Combattimento en Johanette Zomer in concert vol smart Covers en eigen songs op Zwaanfest I ien jaar geleden brak I Jeroen van der Boom door met zijn hits Jij bent zo, Eén wereld en Het is over. In de jaren die volgden stapelde succes na succes zich voor hem op. Hij speelde in een uit verkochte Heineken Music Hall, stond in het voorprogramma van Li onel Richie in het Gelredome en werd gevraagd onderdeel te worden van de Toppers. Met die groep speelde hij niet alleen in de Amster dam ArenA, maar deed hij ook mee aan het songfestival in Moskou. Een gekkenhuis voor Van der Boom. „Maar het was een te grote uitdaging om het niet te doen," zegt hij daar over in de biografie op zijn website. Vervolgens maakte hij een nieuw al bum in 2009 dat zo goed aansloeg dat hij één van de meest geboekte arties ten van dat jaar werd. Naast zijn vaste rol bij de jaarlijkse concerten van de Toppers ging Van der Boom ook meer met televisie doen. Dat idee werd aangewakkerd door het TROS-programma De beste Mijn droom was zanger worden op bruiloften en partijen zangers van Nederland, waar hij in 2010 aan meedeed. Programma's als The Voice of Holland, Lotto Weekend Miljonairs en Bloed, Zweet en Tranen volgden. In 2025 zag het publiek nog een an dere kant van hem. Samen met zijn vrouw Dany deed hij mee aan het programma Dance Dance Dance. Dat hakte er nogal in. In de ochtendshow van Lex Gaarthuis gaf hij toe het on derschat te hebben. „Ik deed tijdens de trainingen en opnames van Dance Dance Dance ook nog even Holland zingt Hazes, De Beste Liedjes en De Toppers. Dat had ik nooit moeten doen." Maar Jeroen van der Boom zou Jeroen van der Boom niet zijn als hij er niets positiefs over zou zeggen. Hoewel het tegenviel, raadde hij ie dereen aan mee te doen als ze ge vraagd worden. Hoe leuk al die uit stapjes naar televisie ook zijn, zijn hart ligt boven alles bij de muziek. Het jaar 2026 sloot hij ook weer heel succesvol af met een nummer 1 hit op iTunes van het nummer Werd de tijd maar teruggedraaid, dat hij zes jaar eerder al eens uitbracht. In 2027 is Van der Boom voor het eerst te zien in de theaters in Neder- 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Klassiek Rock donderdag 30 maart 2017 pi Van feestzaal naar ArenA Mariska Den Hartog 44 —Jeroen van der Boom Cabaretier Paulien Cornelisse hoopt haar publiek een hilarische avond te bezorgen in Ritthem. Ze probeert daar haar nieuwe show uit. Verdriet staat centraal in de twee passieconcerten, waarin de bedroefde moeder en de kruisi ging van Christus worden bezon gen. Giovanni Battista Pergolesi schreef enkele dagen voor zijn dood zijn Stabat Mater. Dit werk bezingt de emotie van een bedroefde moeder die bij het kruis staat en haar zoon ziet sterven. Een Franciscaan schreef de tekst in coupletten van drie regels (terzinen) in de 13de eeuw. Het leed en het ver driet drupt van de tekst af en Pergolesi heeft met schrij nende dissonanten, abrupte stiltes en zuchtende tonen die smart muzikaal prachtig ver taald. Dit werk wordt uitge voerd in de St. Jacobskerk in Vlissingen. Sopraan Johanette Zomer, alt Cécile van Sant en barokensemble Combatti mento staan garant voor een ontroerende uitvoering van het bekende werk. Van Pergolesi's minder bekende stuk De Kruis woorden worden vier delen ver tolkt. Deze passiewerken wor den gecombineerd met twee Concerti a quattro voor vier stemmig strijkersensemble van tijdgenoot Francesco Durante, die qua sfeer uitstekend pas sen in de periode rond Pasen. Een barokuitvoering vol dyna miek en transparantie. Morgen, St. Jacobskerk Vlis singen, 20.00 uur In café res taurant De Zwaan in ka- pelle wordt voor de tiende keer het rockfestival Zwaanfest gehou den. Vier bands betreden zaterdag avond het podium. De lokale groep Stockholm Syndrome speelt eigen nummers; In Absentia brengt pro gressieve rockcovers, Fire Within symfonische rock en Hot Fuzz sluit af met classic rockcovers. Zat 1 april, HFC De Zwaan, Ka- pelle, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43