WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 1 11 Inmiddels heeft Vincent Calon (48) uit I Jzendijke een goed lopend ingenieursbureau, maar in zijn jonge jaren droomde hij ervan F16-piloot te worden. Toen ik jong was, droomde ik ervan in een F16 te vliegen. Je bent jong, dus ik denk dat het vooral de kick was. De adrenaline, de snel heid; het moet een machtig gevoel geven om zo'n machine te mogen besturen. De kans dat jij uitgekozen wordt, is heel klein. Zelfs wanneer je alle tests - vijftien dagen lang - goed uitvoert, kunnen ze nog twijfelen en je afkeuren. Maar ook wanneer je wel wordt goedgekeurd, ben je er nog niet. Dan moet je nog naar Amerika voor andere tests en daar worden er van de hon derd slechts één tot tien uitgekozen. Als jonge jongen ben ik naar de keu ring geweest, in Gilze-Rijen volgens mij. Op een zondagavond kwam ik daar, na het voet bal. En de dag erna waren er nog meer tests, dat weet ik nog goed. Je moest er verschil lende doen en 'toevallig' werd er in het naastgelegen gebouw geboord. Ik denk dat ze herrie maakten om te kijken hoe je pres teerde onder druk. Toen was dat wel pijnlijk, ja. Maar ach teraf denk ik dat ik het ook nooit had gered. Lichamelijk was ik in orde, maar ik had veel last van verkoudheid. Mijn holtes zaten vaak verstopt en met die G-krachten op je li chaam lijkt me dat niet goed. Door alle drukte heb ik helemaal geen tijd om daar aan te denken, haha... Ik heb een eigen advies- en ingenieurs bureau, VAC Engineering in Schoon- dijke. We zijn werkzaam in zowel de indu strie, de bouw, als in de infrastructuur. In een proces zijn wij eigenlijk de volgende stap na de architect. Absoluut. Ik ben eigen baas en heb per soneel in dienst. Al moet ik zeggen dat dit wel voor een ander soort stress zorgt. Maar ik zou niet zo snel terug in loondienst willen. Als een project geslaagd is en de klant tevreden. De klant is natuurlijk ko ning. De kans dat ik op mijn 48ste nog Fi6-piloot wordt, lijkt me erg klein. Maar mocht iemand dit lezen en zeggen: „Vin cent, je mag wel eens meevliegen", zou ik dat meteen doen! donderdag 30 maart 2017 PC 'De kick van de adrenaline' Daniel Vervelde Wat had u graag willen worden? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwezenlijken? 5 Vindt u het jammer dat de droom baan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droom baan? 7Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoe ning? "n f I Hebt u uw droom helemaal opge geven? Vincent Calon zou zo meevliegen in een F16. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39