Acties Vlaamse loodsen duren voort rme band met gemeenteraden zeelandtheaters.nl 9 „Ik krijg stilaan de indruk dat zij misbruik beginnen te maken van hun monopoliepositie", aldus Alfa- port-directeur Stephan Vanfraechem gisteren in De Gazet van Antwerpen. Volgens hem is minstens één schip vanwege de al enkele dagen durende acties uitge weken naar Rotterdam. De zeeloodsen houden zich strikt aan de rusttijden, met als gevolg dat er tientallen schepen in de haven van Antwerpen en op zee - voor de Vlaamse én Schouwse kust - langer op een loods moeten wachten. De zeeloodsen zijn het oneens met de beslissing van Vlaams minister Ben Weyts om de invoering van één Scheldeloods voor het hele traject zee-Antwerpen op te schorten. Hij kwam daarmee tegemoet aan Vlaamse rivierloodsen. Het Vlaamse conflict krijgt stilaan ook gevolgen voor de Nederlandse loodsen die 27,5 procent van de schepen voor Antwerpen en Gent begeleiden. „Schepen die op onze rol staan, kunnen soms niet doorva ren, omdat een schip voor een Vlaamse loods de haven niet uit kan", verklaart voorzitter Fred Kui pers van het Nederlands Loodswe zen. „Hoe langer de acties duren, des te vaker dreigt dit te gebeuren." Alfaport-directeur Vanfraechem vreest dat de acties 'de toekomst van de Antwerpse haven op het spel zet ten.' De haven van Gent ondervindt nauwelijks hinder. Tot gisteren liep één schip voor Gent vertraging op. Morgen is er overleg tussen de vakbonden van de zeeloodsen met minister Weyts. bekomen te zijn en stoom te heb ben afgeblazen had, op Middel burg na, geen enkele raad de be hoefte voorzitter Jan Lonink per direct de deur te wijzen. Ze wachten geduldig de voorstellen af waarmee het VRZ-bestuur zal komen. De VRZ omvat de brandweer, de meldkamer, de bevolkingszorg, de Geneeskundige Hulpverle ningsorganisatie in de Regio (GHOR) en risico- en crisisbe heersing. Plaatsvervangend VRZ- directeur Elie van Strien heeft veel geïnvesteerd in contacten met de gemeenteraden. Hij wil dat de lokale bestuurders en de veiligheidsregio nader tot elkaar komen. Raadsleden moeten hun rol van tegenstribbelende dona teurs, voor wie elke euro er een te veel is, inwisselen voor die van betrokken meedenkers, die meer doen dan jaarlijks tekenen bij het kruisje. Afgelopen maandag kwam een aantal raadsleden uit verschil lende gemeenten bijeen in een 'klankbordgroep'. Alle gemeente raden waren uitgenodigd om vrijblijvend van gedachten te wisselen over het plan van aan pak. Het woord 'klankbordgroep' deed de afgelopen maand in ge meenteraden de wenkbrauwen fronsen. De angst is dat een klankbordgroep uitgroeit tot een extra bestuurslaag tussen de ra den en het bestuur van de VRZ. De raad van Reimerswaal bijvoorbeeld zei dinsdag, in meerderheid, op voorhand geen behoefte te hebben aan een klankbordgroep. Of een klankbordgroep de oplos sing wordt voor de spagaat tussen lokale bestuurders die beslissen over een provincie-breed wer kende organisatie is de vraag. Het is een elk geval een broodnodige poging om de kloof tussen raden en de Veiligheidsregio te over bruggen. donderdag 30 maart 2017 Antwerpse havenbedrijven, ver enigd in Alfaport, zijn de acties van Vlaamse loodsen beu. Harmen van der Werf Antwerpen snood' A Het complete parket moet uit de woning van de familie De Jong gehaald worden. M Het water stroomt de woning van de fa milie De Jong binnen, fotoadriënnedejong A Rianne de Jong veegt het water uit haar woonkamer. VR31 maart cabaret Jandino «U MytM Scheldetheater Terneuzen 0H5 695555 Schouwburg Middelburg Oil8 659666 Theater de Mythe Goes 0113 213213 dans et Rotterdam DO 30 maart Scapino Bal ZA l april musical regio Titanic - Muziektheater Zeeland Dl 4 april muziektheater Powervrouwen ZA 8 april musical regio Titanic - Muziektheater Zeeland WO 12 april cabaret Daniël Arends

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37