VRZ zoekt wa 8 Gesprongen hoofdleiding zet tien Goese huizen blank FOX j Tien woningen in de 's-Heer Hendrikskinderen- straat in Goes kwamen gistermid dag blank te staan nadat bij werkzaam heden de hoofd waterleiding was geraakt. Analyse se PZC ONLINE Gehoord tijdens bekeurings- gesprek: "ik had de 90 euro beter aan #giro555 kunnen schenken"! Goed idee! #ipvbekeuring #zokanhetook De 's-Heer Hendrikskinderen- straat in Goes veranderde gister middag rond half vier in een mum van tijd in een kolkende rivier na dat bij werkzaamheden de hoofd waterleiding in de straat werd ge raakt. Bewoner Rino Gelok zag het gebeuren. „Een van de werk mannen was bezig in de straat. Hij werd omhoog geblazen door het water." De benedenverdieping van de woning van Gelok stond binnen de kortste keren vol water, net als die van negen andere huizen in de straat. „Het leek wel een waters nood", zegt de Goesenaar, die zijn huis net heeft verkocht. Op de be gane grond stonden al veel spul len klaar voor de verhuizing, waaronder een piano en verzame lingen stripalbums. Allemaal doorweekt. „Er stond veertig cen timeter water in huis. Ik sta nog te trillen, ik kan wel janken", aldus een aangeslagen Gelok. Ook Jan en Rianne de Jong van een paar huizen verderop zijn zwaar gedupeerd. „Het water stroomde zo via de voordeur naar achter", vertelt dochter Adriënne die in allerijl is komen aansnellen na een telefoontje van haar moe der. „Het was een fontein, niet normaal", zegt ze, nog vol onge loof. De foto's op haar telefoon be wijzen dat ze niet overdrijft. Haar ouders huren de woning van een particulier. De woonkamer is een natte bedoening, ook na twee uur dweilen. „Ik was boven en hoorde ineens het geluid van heel veel wa ter", zegt Rianne. Zij en haar doch ter hebben geprobeerd zoveel mo gelijk spullen buiten te zetten, maar met de zware meubels lukte dat niet. En die waren antiek. On der meer een eettafel, stoelen en Chinese bruidskast stonden in het water. „Hartstikke zonde", zegt Adriënne. Ook de laminaatvloer is afgeschreven. Die moet er hele maal uit, taxeren medewerkers van calamiteitenbedrijf Dolmans. On danks de grote schade kunnen de getroffen bewoners in principe wel thuis blijven. Er stond veertig centimeter water in huis. Ik sta nog te trillen De leiding werd geraakt bij werkzaamheden ten behoeve van de verbouwing van het nabijgele gen voormalige zorgcomplex Huize den Berg. Omdat het om de hoofdwaterleiding ging, kwam direct een enorme hoeveelheid water vrij. De brandweer rukte uit om het water weg te pompen en ook andere instanties zoals Delta en woningbouwvereniging RWS waren snel ter plaatse. Met man en macht werd gewerkt om de ka potte leiding te repareren en zo goed en zo kwaad als het ging de ergste troep op te ruimen. Dat duurde tot in de avond. De 's-Heer Hendrikskinderenstraat, Nieuw- straat en ook de Kade waren afge sloten voor verkeer. De getroffen straat blijft tot vrijdagochtend dicht, want ook het wegdek heeft veel schade opgelopen. Dinsdagavond besprak de raad van Reimerswaal, als laatste, het rapport van Twynstra Gudde waarin de tekortkomingen binnen de organisatie zijn blootgelegd. Geen vrolijk stemmend leesvoer, maar het algemeen bestuur - onder leiding van Jan Lonink - is niet van plan te blij ven hangen in nabeschouwingen. Bij het rapport voegde het bestuur een visie op het zo snel mogelijk weer op de rails krijgen van de ontspoorde organisatie. Eind mei, begin juni gaat een plan van aanpak naar de raden. De gemeenteraden volgen in grote lij nen het bestuur. Na van de eerste schrik DELTA donderdag 30 maart 2017 UW REACTIE De in Kortgene woonach tige Gary Yanover strijdt tegen afschaffing van de blaftaks. Het interview met de initiatiefnemer van de landelijke Actie Tegen de Hondenbelasting levert tientallen Facebook-reac- ties op. 'Katten van een ander die in mijn tuin, op mijn gras schijten...en er lopen heel wat katten rond...laat ze daar ook maar voor beta len', schrijft Wilma van den Bosse. Anja Merrelaar ziet het zo: 'Dat ik moet betalen vindt ik niet erg, maar dan wil ik er wel poepzakjes voor terug, of korting als ik ze bij de gemeente ophaal!' TWITTER Werner van Beers @Pol_Beers Gisteren vond de landelijke actiedag van Giro555 voor ruim 20 miljoen mensen in Nigeria, Zuid-Sudan, Soma lië en Jemen met een voedseltekort plaats. ONLINE TOP-5 Meest gelezen artikelen op pzc.nl: 1. Hondenbelasting is ge woon een melkkoe' 2. Bewapende mariniers strijken neer in Vlissingen 3. Helft Zeeuwse jongvol wassenen drinkt te veel 4. Trouwambtenaar Ste- phan van Belzen 5. Brand Kapelle zet voor jaarsschoonmaak in gang Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc (si @pzcredactie 'Het leek wel een water Luc Oggel Goes -Rino Gelok Over een kleine twee maanden staat de toekomst van de Veiligheids regio Zeeland op nieuw op de agenda van de dertien gemeente raden. Theo Giele A René Schoep van Nutswerk wijst de scheur aan in de buis die ontstaan is door het maken van een booraansiuiting eerder die dag. fotosjohanvanderheupen verbindt KIJK OP DELTA.NL/FOXSPORTS EN MELD JE VANDAAG NOG AAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36