Onderdak Nepalese activist in Middelburg Uitbreiding De Sprong is nodig voor kwaliteit van de sportvelden 7 Vlissinger begint mobiele muziektent In Zeeland Vakantieland past een Muziekcaravan. Voor tussen de foodtrucks of in de achtertuin. Hans Croon heeft 'm. De eerste keer dat de versgespoten Mu ziekcaravan de loods uit kwam, botsten er al twee fietsers op el kaar. Van verbazing. De Vlissingse dj Hans Croon wil verder geen on gevallen maar geniet wel na van de bekijks die zijn nieuwste creatie afgelopen weekeinde trok bij een eerste rondje boulevards en Wal cheren. De bont beschilderde cara van, een oudje dat Croon toch niet meer gebruikte, begint dit seizoen een nieuw leven als mobiele dj- set, gespecialiseerd in vinyl. Croon hoopt er een fiks deel van zijn col lectie van 20.000 platen uit te laten klinken. Echte dj's draaien platen, vindt hij. „Tegenwoordig komen ze aan met een usb-tje, dat plug gen ze in en dan staan ze de hele avond met de vingers in de lucht. Maar loopt dat usb-tje vast, dan is het feest over. Geef mij maar vi nyl!" Het idee kreeg hij tijdens zijn ei gen vakantie. „Ik stond op een cam ping waar ook wel van die drive-in shows komen. Dat moet op een camping toch ook vanuit een cara van kunnen, dacht ik, dat is wel zo toepasselijk. In Spanje heb ik ze wel gezien, zulke caravans, maar nog niet hier." Zeeland Grafitti gaf de sleurhut een passend kleurrijk huidje. Via de luiken in de wanden Ik kan tachtig vierkante meter verlichte dansvloer leggen bespeelt de dj het publiek. Dat kan verzoeknummers kenbaar maken op het krijtbord en door aan het koord te trekken gaat een gloeilamp branden als teken dat er een speci aal liedje gewenst is. Croon past de Muziek-caravan aan bij elk gewenst feestthema. „Ik heb platen van de jaren dertig tot de laatste house en dance. Willen mensen nostalgie, dan rol ik perzi- sche tapijtjes uit en zet ik staande schemerlampen neer. In de caravan liggen dan oude tijdschriften om relaxed door te bladeren. Willen mensen disco, dan leg ik de Hit krant en de Popfoto neer, leg een verlichte dansvloer voor de deur en zet een bellenblaasmachines op het dak. Of rookmachines. Of een laser show. Ik kan tachtig vierkante me ter verlichte dansvloer leggen." De Vlissinger, bekend geworden als een van de dj's van de oude dis cotheek Cosmo en de succesvolle Cosmo-reunies, bemant de caravan niet alleen. Net als voor zijn brui loften en partijen schakelt hij di verse dj's in: Marcel van Heteren, Virgil Luchtmeijer, Maarten Buij tenhek en Ruud Noordenbos doen ook mee. „Zo kan ik binnenkort dj's verzorgen op één dag bij bruiloften in Moergestel, Woudrichem, Re- nesse en een vierde aanvraag is in de pijplijn. Samen met Bennie Scheers sta ik in de caravan bij de nieuwe Boerenoorlogtent als het Duo BH. Ik zet overal de juiste mensen neer." De creatie trekt de aandacht van organisatoren: de caravan staat bij de Vierdaagse in Nijmegen en over vier weken op de Kleine Markt bij café 't Archief in Vlissingen. Een rendez-vous in Amsterdam is in de maak. „Maar we komen ook naar een braderie, een straatfeest, een foodtruckfestival of in een achter tuin - als de oprit breed genoeg is." Middelburg biedt weer drie maan den onderdak aan een mensen- rechtenverdediger: Janak Bahadur Raut (44) uit Nepal. Hij is oprichter en voorzitter van Conflict Victims' Society for Justice-Nepal. Raut helpt en beschermt Nepalezen van wie de mensenrechten zijn ge schonden. Bovendien probeert hij de verzoening in de maatschappij te stimuleren. Conflict Victims' So ciety for Justice-Nepal bestaat sinds 2008. University College Roosevelt en mensenrechtenorganisatie Justice and Peace bieden Raut een werk plek en een programma aan. Hij krijgt in Middelburg drie maanden de tijd om in rust en veiligheid te werken aan verbreding van zijn kennis en uitbreiding van zijn we reldwijde contacten. De gemeente biedt hem die kans in samenwerking met het ministe rie van Buitenlandse Zaken. Dat heeft het project Shelter City opge zet, waarin steden bescherming bieden aan mensenrechtenverdedi- gers. Middelburg bood drie keer eerder onderdak: James Ninrew Dong uit Zuid-Soedan (2014), Hena Gul uit Pakistan (2015) en Svitlana Valko uit Oekraïne (2016). De Sprong wordt behalve door Oe moemenoe gebruikt door voetbal club Jong Ambon en korfbalclub Swift. Ook scholen sporten er. Sinds de ingebruikname van De Sprong in 2012 is het gebruik flink toegenomen. Jong Ambon heeft er veel leden bij gekregen en meer leerlingen krijgen buiten sportles. Het gevolg is dat het ondanks groot onderhoud niet lukt de kwa liteit van de velden op peil te hou den. De aanleg van een kunstgrasveld voor Jong Ambon zou een oplos sing zijn. Het hoofdveld van de club wordt ook gebruikt door de scholen. Maar de gemeente heeft hier het geld niet voor. Een extra sportveld ten noorden van de stadscamping, zoals de scholen willen, is ook te duur. Aan de zij kant van het complex liggen nu twee loze stukken gras, maar die driehoeken mogen niet worden gebruikt. Bewoners van de Micha- ëlsdreef klagen nu al over overlast. Die zou alleen maar toenemen als op die stukken ook wordt gesport. Daarom kiest de gemeente er voor een groene bufferzone aan de noordkant van De Sprong groten deels te veranderen in een sport veld. Dat geeft de clubs 1.400 vier kante meter extra ruimte en dus de mogelijkheid trainingen meer te spreiden over de beschikbare ruimte en sportvelden te ontlas ten. donderdag 30 maart 2017 WA Dj's Hans Croon, Maarten Buijtenhek, Marcel van Heteren en Virgil Luchtmeijer (vlnr). foto dirk-jan gjeltema Muziekcaravan aan de haak Claudia Sondervan Vlissingen -Hans Croon, mobiele dj Maurits Sep Middelburg De sportvelden op complex De Sprong in Middelburg hebben veel te lijden onder het inten sieve gebruik door voetballers, korfballers, rugbyers en scho lieren. De gemeente gaat het complex daarom uitbreiden met een sportveld op een groenstrook aan de noordzijde van het clubhuis van rugbyclub Oemoemenoe. Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35