Smaaklessen op alle aé basisscholen in Middelburg 6 In het groen dichtbij stedelijke voorzieningen De Vlissingse wethouders Sem Stroosnijder en John de Jonge ga ven gisteren het startsein voor aan leg van de nieuwe wijk Claverveld met de onthulling van een bouw- bord. Bij de overgang van de Weyevlietweg in de Jacoba van Beijerenweg laat het bord belang stellenden zien dat ze aan de rand van Vlissingen binnenkort een huis kunnen laten bouwen. Op de lap grond tussen West- Souburg en Vrijburg, afgescheiden door de Vrijburgstraat en grenzend aan De Tuinderij, verrijzen de ko mende tien jaar zo'n honderdvijftig woningen. Dat het huizen op stand worden, staat in de groene, met bosjes gelardeerde omgeving, vast. Maar Claverveld is niet alleen be reikbaar voor de happy few. Naast kastelen op eigen kavels is er ook ruimte voor twee-onder-één-kap- pers en een klein aantal rijtjeshui zen, verwacht het dagelijks ge meentebestuur. Bang voor concurrentie van de nieuwe Middelburgse wijk Ritten- burg zijn B en W niet. Niet alleen, omdat 'Rittenburg al bijna vol is'. Maar ook, omdat toekomstige be woners meer keus hebben in Cla- renveld. Stroosnijder: „Je kunt hier op grotere kavels bouwen dan in Tientallen mensen lieten direct weten belangstelling te hebben Rittenburg. Bovendien is de com binatie van de ruimte in het groene buitengebied en de nabijheid van stedelijke voorzieningen echt fan tastisch." Voor het college met projectont wikkelaars en makelaars in zee gaat, inventariseert het eerst de wensen van de omwonenden. Na een bij eenkomst waarin omwonenden kunnen laten horen wat zij van de nieuwe wijk vinden, kunnen mo gelijke toekomstige bewoners en andere belangstellenden vrijdag 7 oktober tijdens twee inloopbijeen komsten meedenken over invulling van Claverveld. Zo kunnen mensen nog laten weten wat voor soort wo ningen zij graag in de groene rand zouden zien. Tussen 16.00 en 18.00 uur en tussen 19.00 en 21.00 uur is er gelegenheid om met bestuurders en ambtenaren over de toekomst van de nieuwe wijk in gesprek te gaan. Claverveld heeft haar naam te danken aan het voormalige kasteel van Marnix van Sint Aldegonde, heer van West-Souburg, dat ergens in de buurt moet hebben gestaan. De burcht stond volgens de overle vering in een klaverveld. Om aan te geven hoe chic en exclusief wonen in de wijk straks is, heeft het klaver veld een C als beginletter gekregen, bevestigde Stroosnijder. IN DE REGIO Concerten Theater, projecties en muziek Voor de smaaklessen is een 'smaak- kist' gemaakt. Elke school in de ge meente - dus ook die in Arnemui- den, Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens - krijgt zo'n kist. Wet houder Saskia Szarafinski reikte de eerste smaakkist uit aan Jasmijn, een leerlinge van de Leeuwen- burch. De kisten worden beschik baar gesteld door de gemeente en de Rotary. Kok Pierre Wind, bekend van di verse tv-programma's, was op de Kinderconferentie aanwezig en hield een enthousiast pleidooi voor voedingsonderwijs op alle scholen. Wat gezond eten is, dat is niet zo gemakkelijk in een definitie uit te leggen, vertelde Wind. Hij bena drukte vooral het belang van 'geva rieerd' eten. „Want als je elke dag patat eet, word je een skippybal op pootjes." En met een simpel reken sommetje wist hij de kinderen en zeker ook de volwassenen ervan te overtuigen hoe ongezond lekkere dingen kunnen zijn: „Wie eet er wel eens een hele zak chips? Nou, dat is net zo veel als 72 suikerklont jes." De ooh's en bah's galmden door de Burgerzaal in het stadhuis, waar de Kinderconferentie plaatsvond. De conferentie was een onderdeel van het jubileumjaar Middelburg 800. Onder leiding van tv-presen- tator Klaas van Kruistum gingen kinderen in gesprek over het thema 'gezonde en eerlijke voeding'. Op zijn vraag wie gezond eet, gingen alle vingers omhoog. Maar op de volgende vraag wie ook wel eens ongezond eet, gingen ook weer alle vingers de lucht in. Wat ze dan eten? „Friet." „Poffertjes." „Pannenkoeken." „Pizza's." Soms een frietje met een hamburger mag natuurlijk best. Chef-koks Edwin Vinke en Hans Everse lieten proe ven dat dat lekker, gezond én eerlijk kan zijn. Vinke: „Dit hamburgertje is gemaakt van vis en vlees. Van ka- beljauwbuik en varkensvlees van de nek, poten en buik. Dat is gezond en zo gooien we geen voedsel weg." Dat is mooi, dat de kinderen al die kennis nu hebben. Maar sport- ambassadeur Anita de Ridder uit Arnemuiden liet de kinderen die belangrijke volgende stap zetten. De Ridder legde als topkorfbalster uit hoe belangrijk goed en gezond eten is voor je lichaam, zeker als je ook sport. „Wie gaat vanaf nu beter op zijn eten letten?", vroeg ze de kinderen. En ja hoor, bijna alle vin gers omhoog. En die paar kinderen die dat niet doen? Die hadden ei genlijk het allerbeste antwoord: „Ik let al goed op mijn voeding." MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 30 maart 2017 WA Startsein voor wijk Claverveld Vlissingen bouwt het komende decennium niet alleen in de ste delijke omgeving van het Schel- dekwartier, maar ook in de groene buitenrand tussen West- Souburg en Vrijburg. Daar komt de wijk Claverveld. René Hoonhorst Vlissingen -Sem Stroosnijder, wethouder Inloopbijeenkomsten: vrijdag 7 oktober: 16.00-18.00 uur en 19.00-21.00 uur. VLISSINGEN MuziekPodium Zee land houdt twee concerten op vrij dag 31 maart en za terdag 22 april in Vlissingen. Combat- timento, bestaande uit sopraan Johan- nette Zomer en alt Cécile van de San, brengen het Stabat Mater van Pergolesi en werk van Du rante ten gehore. Het optreden van vrijdag begint om 20.00 uur en vindt plaats in de St. Ja- cobskerk. Het duo Raphael Wallfisch op de cello en John York op de piano treden zaterdag 22 april op met werk van Beethoven, Schumann, Franck en Bach. Dat con cert begint ook om 20.00 uur en vindt plaats in de St. Ja- cobskerk. RITTHEM Kunstenaars, per formers en musici geven vrijdag en zaterdag een multi mediale perfor mance bij Fort Rammekens in Ritt- hem. De productie Chrononaut - Into the Core bevat theater, laser, licht, projecties, animatie en muziek en neemt aanwezigen mee op een reis door het universum. De ver toning is geschikt voor bezoekers vanaf 15 jaar en be gint beide dagen om 20.30 uur aan de poorten van het fort in Ritthem. Aanmelden is ver plicht en kan via staatsbosbeheer.nl/ activiteiten/walche- ren/theater-op-fort- rammekens. Alle basisscholen in Middelburg geven vanaf dit najaar smaak lessen. Dat is gisteren bekend gemaakt tijdens de Kindercon ferentie over gezonde en eer lijke voeding. Maurits Sep Middelburg Gezonde smullers bij de Kinderconferentie, foto dirk-jan gjeltema VLISSINGEN Een bijzondere ploeg jutters staat zaterdag om 13.30 uur op het Nollestrand voor een schoonmaakactie. Mensen met een licht verstandelijke beperking of psychi sche aandoening en mensen die via de Participatiewet wer ken met ondersteuning kunnen meedoen met de landelijke actie Juttersgeluk. Maandag is etappe Zoutelande-Veere (10.00 uur) en Banjaardstrand (13.30 uur), archieffotojaapgeluk AAGTEKERKE Gymzaal, Agatha- straat, 09.15-10.15 uur - Bewegen voor 55+; 17.30-18.30 uur - Pilates BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur - Inloopochtend met koffie of thee en mogelijkheid om boeken te lenen DOMBURG Schuttershof, 13.30- 17.00 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaar ten en sjoelen GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30- 11.30 uur - Hand- werkclub KOUDEKERKE Pien Bso, Tram straat 31, 09.00- 11.00 uur - Mama café voor (aan staande) moeders met hun kinderen (0-4 jaar) MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur - Koersbal MIDDELBURG 't Zwin 1,10.00- 12.30 uur-Gratis inloopspreekuur Budgetcoach Zee land; Buitenruststraat 21, 14.00-15.30 uur- Bijeenkomst Parkin son Café Zeeland; Porthos, St. Sebas- tiaanstraat 12, 19.30-21.45 uur- Workshop 'Knel punt..? Opgelost' voor werkende mantelzorgers; Cultuurhuis, Kui perspoort, 19.30- 22.00 uur-Cursus Edelsmeden; Nieuwe Kerk, 20.00 uur - Concert Groot Koor Zeeland o.l.v. Etty van der Meien en Nan van Groeningen; De Spot, Bedde- wijkstraat 15, 20.30 uur - Optreden Mister Mississippi en Pitou OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolia laan 33,13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km WESTKAPELLE Museumcafé Het Polderhuis, Zuid straat 154-156, 13.30 uur - Donder dag Doedag STRANDJUTTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34