Deze mariniers sporen een bende op Cees Kloet houdt wel van een uitdaging 'Windmolenparken brengen Vlissingen veel werkgelegenheid' Olivier Boeder gaat voor de zilveren troffel Aan de Eerste Binnenhaven vestigt zich Gould Windpark Services, een bedrijf dat zich bezighoudt met con structie en onderhoud van windmolens. Zeeuwse buitendienstmedewerkers volgen opleiding afval, milieu en beheer openbare ruimte De al aan Eerste en Tweede Binnen haven gevestigde bedrijven Van de Gruiter en Oceanwide hebben uit breidingsplannen en uitzendbu reau Delta Marine Crewing, gespe cialiseerd in levering van tijdelijke scheepsbemanning, verhuist van de Edisonweg naar de Eerste Bin nenhaven. Het dagelijks bestuur van Vlissingen verwacht de ko mende jaren meer bedrijven bin nen te halen, die zich op scheep vaart richten. Vooral de windpar- ken in de Noordzee kunnen Vlis singen bedrijvigheid en werkgele genheid opleveren, betoogde wet houder John de Jonge gisteren. Woordvoerder Mark Roelse be vestigde dat Gould begonnen is met de voorbereidingen om voorjaar 2or8 vol uit de startblokken te kun nen schieten met het nieuwe be drijf in Vlissingen. Gould Wind- park Services bouwt loodsen voor opslag, reparatie en onderhoud van windmolens. Daarnaast komt er een logeergebouw waar het off- shorebedrijf onderhoudsmonteurs kan onderbrengen. „De ligging van de Vlissingse haven - aan diep wa ter, op nog geen twintig kilometer van een aantal windmolenparken - is ideaal. Onderhoudsmensen kun nen binnen korte tijd naar en van het werk worden gebracht en ge haald." Roelse wil zich er niet op vast la ten leggen, maar bevestigt dat Gould binnen een aantal jaren en kele tientallen mensen werk kan bieden. Hij verwacht dat het bedrijf nog meer werknemers van andere bedrijven naar Vlissingen haalt. „In ons hotel moeten al zo'n too werk nemers van andere bedrijven kun nen verblijven." B en W van Vlis singen hopen sterk te kunnen pro fiteren van de nieuwe windmolen parken op zee. Oostende is de concurrentiestrijd stevig ingegaan door bouwgrond voor bedrijven 'bijna gratis' weg te geven. Desondanks houdt Vlissin gen, stelt De Jonge, de beste papie ren, omdat de haven veel gunstiger Met de gunstige ligging van de haven hebben we goud in handen voor het binnenhalen van bedrijven in de windmolenindustrie is gelegen. „Vanuit Vlissingen vaar je direct via diep water de zee op. Dat scheelt stukken met andere ha vens, ook uit Engeland. In de off shore-industrie is tijd nog meer geld dan elders, dus wat dat betreft hebben wij goud in handen." Dat goud zit hem volgens De Jonge ook in 'hoogwaardige, langdurige werkgelegenheid'. „De contracten voor levering van windenergie gel den twintig, dertig jaar. Zo lang zijn de werknemers zeker nodig." Oceanwide Expeditions en Ma rine Services, een uitzendbureau voor scheeps- en offshorepersoneel en poolexpedities, en uitzendbu reau Delta Marine Crewing hopen beiden hun nieuwe kantoor aan de binnenhaven in september te be trekken. Van de Gruiter onderhan delt nog met de gemeente over uit breiding van het bedrijfsverzamel gebouw aan de Eerste Binnenha ven, maar hoopt tegen die tijd ook een eind op streek te zijn. It donderdag 30 maart 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 4 ZEELAND 5 *wk -"SN Claudia Sondervan Vlissingen De 7-jarige Boen wil later bij de marine. En dan is poseren met de mannen van het 22ste Raiding Squadron van het Korps Mariniers natuurlijk wel erg stoer. De mili tairen oefenen tot en met zaterdag in de Vlissingse havens en binnenstad. De een heid werkt aan het opsnorren van drugs- en wapensmokkelaars. Er worden heli copters, snelle boten en landingsvaartui gen ingezet. Zaterdag brengt transport schip ZM Rotterdam de mariniers naar de plek waar de operatie wordt afgerond. UQULl Nieuwe bedrijven Binnenhaven René Hoonhorst Vlissingen - John de Jonge, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29