Ziyech heeft nog wat recht te zetten in Klassieker El Ahmadi komt voor kroon op zijn seizoen Ziyech vs El Ahmadi 8 5 11 1 80,8 67,8 4,7 0,8 3,9 0,7 49,7 53 38,2 47,1 76,9% 88,9% 1,3 2,8 0,9 2,1 25 Ajacied Hakim Ziyech en Feyenoorder Karim el Ahmadi zouden zij aan zij kunnen strijden voor Marokko. Maar de werkelijkheid is compleet anders en ook zondag lopen de belangen van de twee in de Klassieker volkomen uiteen. Kelderman op tijd fit voor Giro Kristoff tankt vertrouwen Federer door, Wawrinka eruit AMSTERDAM De eerste clash tussen Hakim Ziyech en Karim El Ahmadi eerder dit seizoen in de Kuip (ï-i) was een fascine rend gevecht, gewonnen - over de hele wedstrijd bezien en dus niet alleen in de persoonlijke duels - door de Feyenoorder die zijn vriend en landgenoot aar dig in de tang had. Zondag volgt een nieuwe kans voor Ziyech. In een volle Arena vecht Ajax voor de laatste kans om de titelhoop levend te houden. Ziyech kampte vorige maand met vermoeid heidsverschijnselen, maar kan nu uitgerust aan Ajax - Feyen- oord beginnen. De afgelopen interlandperiode werd hij weer niet opgeroepen door bonds coach Hervé Renard van Ma rokko. De Fransman passeerde Ziyech in januari ook al voor de Afrika Cup. Pijnlijk, omdat Ziy ech het Marokkaanse elftal juist verkoos boven Oranje. Zolang Renard bondscoach is, hoeft hij geen uitnodiging te verwach ten. Want het is geen voetbal- technische of tactische reden, zei Ziyech eerder. Volgens hem is het een persoonlijke kwestie. Voordeel voor Ajax is dat de creatieve middenvelder zich volledig heeft kunnen concen treren op de Klassieker. Ziyech werd door Ajax voor twaalf mil joen euro weggehaald bij FC Twente. Vooral om na twee ma gere jaren weer eens landskampioen te wor den. Precies dat staat er zondag op het spel. ROTTERDAM Ook Hervé Re nard is het niet ontgaan dat één van zijn internationals op het punt staat om een prachtig sei zoen te gaan bekronen met een hoofdprijs. Dat was de reden dat de Franse bondscoach van Marokko deze week Karim El Ahmadi in het Grand Stade de Marrakech op de bank hield in de beladen oefenpartij tegen Tunesië. El Ahmadi, die gisteren op Schiphol landde en vandaag voluit zal meetrainen met de koploper op Varkenoord, kwam wel bij de eerste oefeninterland tegen Burkina Faso in actie. Marokko won die wedstrijd op vrijdagavond met 2-0, maar dat zal de supporters in Rotterdam een zorg zijn. Voor de aanhang van Feyenoord telt nog maar één wedstrijd en dat is de con frontatie zondag met aartsri vaal Ajax in de Arena. „Ja, zon dag moet het gebeuren", zegt El Ahmadi, die zonder pijntjes terugkeerde uit Marrakech. De vraag is wie de midden velder zondag naast zich heeft staan. Is dat Tonny Vilhena, omdat huisjurist Joris van Benthem weer een glanspres tatie heeft behaald in Zeist bij de beroepszaak? Of is dat de Zeeuw Bart Nieuwkoop, die zo nadrukke lijk op de deur klopt? Of toch 'gewoon' international Jens Toornstra? Hij speelde eerder dit seizoen tegen ADO Den Haag, toen Feyenoord moei zaam draaide zonder Vilhena. goals assists balcontacten* doelpogingen* kansen gecreëerd* passes* succesvolle passes* passzuiverheid succesvolle tackles* donderdag 30 maart 2017 PC Vrienden voor het leven, maar deze week niet Tekst Daniël Dwarswaard Mikos Gouka WIELRENNEN Wilco Kel derman kan de training weer volledig hervatten, nadat hij begin deze maand zijn linkerwijsvinger had ge broken door een val in de Italiaanse koers Strade Bi- anche. De renner van Team Sunweb moest een opera tie ondergaan. „De metalen pin die in zijn vinger was gezet tijdens de operatie, is er maandag uitgehaald", aldus teamarts Anko Boe lens. „Wilco gaat nu naar een handtherapeut zodat hij zijn wijsvinger weer vol ledig kan gaan gebruiken." Het plan is dat Kelderman in mei de Ronde van Italië rijdt. WIELRENNEN Het voor jaar van Alexander Kri stoff (foto), de Ronde van Vlaanderen-winnaar van 2015, loopt nog niet zoals gehoopt. Gisteren tankte hij iets van vertrouwen door in de tweede etappe in de Driedaagse de Panne Edward Theuns en Marcel Kittel te kloppen in de sprint. Philippe Gilbert reed attent van voren en lijkt de eindzege binnen te heb ben, omdat zijn naaste be lager Luke Durbridge in de wind achterop raakte. Normaal gesproken komt de leiderspositie van Gil bert vandaag niet meer in gevaar in de vlakke rit en de afsluitende tijdrit van 14,2 kilometer. TENNIS Roger Federer en Rafael Nadal hebben de kwartfinales bereikt van het masterstoernooi van Miami, door respectievelijk de Spanjaard Roberto Bau- tista Agut (7-6 7-6) en de Fransman Nicolas Mahut (6-4 7-6) te verslaan. De Zwitser Federer treft daarin vandaag de Tsjech Tomas Berdych, Spanjaard Nadal neemt het op tegen de Amerikaan Jack Soek. Het toernooi nam wel af scheid van de nummer één van de plaatsingslijst. De Zwitser Stan Wawrinka ging, nota bene op zijn verjaardag, in drie sets onderuit tegen de Duitser Alexander Zverev (4-6 6-2 6-1), die eveneens vandaag stuit op de Australiër Nick Kyrgios. Gemiddeld per wedstrijd Bron: Opte A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25