Franssen bijt van zich af in conflict II Nederland - Frankrijk 24 korting UTRECHT Mag de judobond Juul Franssen weren van internationale wedstrijden omdat ze weigert te komen trainen op een centrale lo catie op Papendal? Op die vraag moet de rechtbank in Utrecht een antwoord vinden. De rechter doet uitspraak op 12 april, maar hoopt dat beide partijen elkaar daarvoor alsnog vinden. Voor Franssen voelt het kort geding dat ze heeft aangespannen als mis schien wel de belangrijkste wed strijd uit haar loopbaan, vertelde ze gisteren in het gerechtsgebouw. De 27-jarige judoka krijgt over drie jaar in Tokio waarschijnlijk een laatste kans op een olympische me daille. Maar de voormalige nummer vijf van de wereldranglijst in de klasse tot 63 kilo kan zich niet kwa lificeren voor die Spelen zonder in ternationale toernooien. „Ik kan niet uitleggen hoe het voelt om nu 'Mijn A-status is me ontnomen. Ik heb zelfs geen auto meer. Alles is plots weg' alle toernooien te missen. Daar naast heb ik geen inkomen meer van NOC*NSF omdat mijn A-sta- tus is ontnomen. Ik heb zelfs geen auto meer. Alles is plots weg." De judobond heeft centrale trai ningen ingevoerd vanwege de ma gere resultaten van de laatste jaren. Franssen ziet zichzelf geen betere judoka worden door fulltime te trainen op Papendal. Verhuizen van studielocatie Rotterdam naar Arn hem kost haar niet alleen een extra studiejaar maar ook veel geld. Daarbij wil ze haar eigen trainers houden. Henry Bonnes, directeur van de judobond, benadrukte dat Franssen op Papendal kan oefenen onder goede trainers en hij wil ook haar studieproblemen verzachten. Franssen krijgt van de judobond sowieso geen medewerking om op korte termijn bijvoorbeeld voor België uit te komen. Zijn zesde plek in de Ronde van Vlaanderen van vorig jaar was allesbehalve een toevalstreffer. Want de afgelopen weken reed Dylan van Baarle (24) zich op nieuw tussen de beste klassieker- renners van het moment naar twee top 10-plekken. Al trekt hij in het groen van zijn Cannondale- ploeg lang niet zoveel bekijks als landgenoten in het geel-zwart van Lotto-Jumbo. „In een Nederlandse ploeg komt er gelijk druk vanuit media, dat heb ik nooit gehad. Wel fijn hoor. Mensen herkennen me niet als ik aan het trainen ben." Even terug naar E3 Harelbeke, afgelopen vrijdag, waar hij ne gende werd. „Die plek maskeerde misschien zelfs een beetje hoe goed ik ben. Ik liet me een beetje flikken. Wat als ik wel met m'n kont van het zadel was gegaan en met Gilbert en Van Avermaet mee was gesprongen? Ik weet nu dat ik finale kan rijden. Ik moet het ge woon durven. Het gevoel dat ik overschot heb in dit soort wed strijden, heb ik nog niet vaak ge had." Pikorde Van Baarle is bezig aan zijn vierde profjaar en leert nog altijd. Binnen zijn ploeg twijfelen ze niet aan zijn klasse. In de pikorde neemt hij de plek in achter de absolute kop man Sep Vanmarcke. „Hij kan een Vlaamse wedstrijd winnen", zegt ploegleider Andreas Klier. „Soms is hij wat te aardig, mag hij meer lef tonen." Van Baarle won al de Ronde van Engeland (2024) en werd derde in Dwars door Vlaanderen (2015). Vorig jaar was hij de beste Neder lander in de Ronde van Vlaande ren. „De eerste finale boven 250 ki lometer. Een heel andere dimen sie. Je moet echt door een muur heen. Alleen de goeden kunnen dan nog denken. Ik zat alleen maar naar een achterwiel te turen en ben vanaf de Paterberg niet meer op kop geweest. Ik dacht alleen: ze gaan me hier nooit afrijden." Het leverde hem een zesde plek op, het voorlopige hoogtepunt in zijn carrière die ooit begon op een BMX-fietsje. „Maar mijn ambities lagen op de weg. Ik heb mijn pols gebroken, ellepijp, elleboog. Ook dat was een reden om te stoppen." Zijn vader kon goed uit de voe ten op de wielerbaan en reed de ploegenachtervolging op de Spe len van '88 in Seoul. Al is er sinds de scheiding van zijn ouders am per contact. „Vreemd? Ik weet het niet, voor mij is het niet meer dan normaal. Ik ben door mijn moeder op de fiets gezet. Zij reed ook goed en is twee keer Nederlands kampi oen op de baan geweest. Ik heb het talent niet alleen van mijn vader." Als tiener had Van Baarle eigen lijk alleen maar oog voor zijn race fiets. „Naar school ging ik eigenlijk In E3 Harelbeke liet ik me een beetje flikken. Ik weet nu dat ik finale kan rijden. Ik moet het gewoon durven alleen omdat het moest." Nu leeft hij van wedstrijd naar wedstrijd. Van hotelkamer naar hotelkamer en terug naar zijn ap partement in Veenendaal. Zijn be staan als profrenner wijkt nogal af van het leven van de meeste 24-ja- rigen. Een relatie is ook geen sine cure. „Ik heb het wel serieus ge probeerd, maar het is lastig voor anderen om te begrijpen dat je veel weg bent. En ook dat je het dan lekker vindt om alleen thuis te zijn." Ambitieus Dat leven leidt Van Baarle niet om genoegen te nemen met ereplaatsen. „Ik wil niet op dit niveau blijven hangen, maar la ten zien dat ik voor deze wed strijden gemaakt ben en een vaste waarde wordt in die klas siekers. Het is niet dat ik als klein jongetje droomde Vlaan deren of Roubaix te winnen. Dat is gegroeid. Ik vind het ook niet fijn om over kasseien te rij den. In trainingen gaat het niet. Ik heb me maar één keer heel goed gevoeld op kasseien. Vorig jaar bij de verkenning van Pa- rij s-Roubaix. Ik denk dat nie mand het fijn vindt, maar ik kan er nou eenmaal sneller over heen dan anderen. Het lichaam is een heel aparte machine." Vrijdag 7 april I 20.00 uur I De Galgenwaard, Utrecht Tickets voor maar 7,50! Ga naar pzc.nl/leeuwinnen donderdag 30 maart 2017 PC Klassiekerman Van Baarle houdt niet van kasseien Dylan van Baarle is de Neder landse klassiekerbelofte voor de toekomst. En waarom eigenlijk niet voor aanstaande zondag in de Ronde van Vlaanderen? Vorig jaar was hij al de beste Neder lander. En hij houdt niet eens van kasseien. „Boven de 250 ki lometer kom je in een andere di mensie. Je moet door een muur." Daan Hakkenberg Antwerpen Dylan van Baarle tijdens de E3 Harelbeke, waarin hij negende werd. fotocorvos Het Nederlands vrouwenelftal speelt op 7 april tegen Frankrijk in de Utrechtse Galgenwaard, in de aanloop naar het EK in eigen land. Beleef deze wedstrijd samen met familie en vrienden!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24