Sneijder voelt zich gekrenkt door Grim Feyenoord laat Makkelie in voordeel Vilhena pleiten 23 Straks is de nieuwe structuur afgerond. Dan staat er een swingende tent Alles over het Formule 1-seizoen 2017 f is van betaald voetbal en Oranje, is volgens mij heel dui delijk. Dat is op dit moment Jean-Paul Decossaux." „Nee hoor. Statutair is Jean- Paul de man die over deze cate gorie benoemingen of ontsla gen gaat. Uiteraard gaat alles in nauw overleg met Van Breuke- len, maar bedrijfsmatig is dat volkomen helder." „Wacht even, de clubs bepalen door wie ze vertegenwoordigd willen worden. Zij kwamen daar onderling niet uit. Ze von den dat ze destijds door de rvc gepasseerd werden bij de be noeming van De Jong en daar hadden ze ook wel een punt. Volgens de statuten mag de raad zo'n benoeming doen, maar de clubs hadden op zijn minst eerder geconsulteerd kunnen worden over de be langrijkste kandidaat. Alleen: je moet ook wel weer verder." „Absoluut. De nieuwe struc tuur van de KNVB, met één rvc en een directievoorzitter, of wel CEO, is juist heel helder. Met korte lijnen. Transparante organisatie, precies wat we willen. Dat is ook zoals ik het altijd voor ogen heb gehad." „We hebben twee weken gele den nog samen gegeten. Uiter aard heb ik geregeld contact met Louis, dat lijkt me lo gisch." „Bert van Oostveen, de vorige directeur, vond die functie al overbodig, ook met het oog op de nieuwe organisatiestruc tuur. De rvc drong toch aan op een technisch directeur, en heeft hem toen ook aangesteld. Maar hoe we het straks gaan invullen, heeft ook te maken met de poppetjes en de compe tenties van mensen. Voetbal- knowhow is daarbij ook heel belangrijk." „Dat beeld is ontstaan, maar het klopt niet. Dan zijn jullie verkeerd geïnformeerd. Ken nen jullie de feiten niet." „Ik heb ook toen steeds nauw contact gehouden met de com missarissen, was van alles op de hoogte. Ik was veel op reis, maar heb voortdurend dicht op de situatie gezeten. De clubs heb ik dat onlangs ook laten zien. Op de laatste bondsverga dering was de stemming al heel anders. Ik werd zelfs de hemel in geprezen." „Het probleem zat hem meer in de organisatiestructuur des tijds, waarbij ik als bondsvoor zitter formeel los stond van de afdeling betaald voetbal. Nu is dat al heel anders. Ik heb voort durend contact met de werk vloer, praat dagelijks met De cossaux. De lijnen zijn kort, de taakverdeling is helder en we werken uitstekend samen. In de huidige rvc hebben we met Simon Kelder en Erik Mulder twee heel goede, ervaren men sen. De overige posities zullen straks door de clubs worden ingevuld. Ik begrijp de teleur stelling over de prestaties van Oranje heel goed, en die deel ik, maar het gaat bij de KNVB in heel veel opzichten de goede kant op." „Ik snap de vraag, ik ben 69. Maar ik sta binnen de KNVB en de UEFA wel te boek als een nieuwe denker. Uit mijn cam pagne voor de UEFA is dat ook wel gebleken, denk ik. De visie dat de KNVB veel minder ge sloten moet worden, maar juist dienend en ondersteunend richting de clubs, heb ik altijd gedeeld. Als volgend jaar de nieuwe structuur is afgerond, is een belangrijk deel van mijn missie volbracht. Ik beloof: dan staat er een swingende tent." Zeker als Grim en assistent Frans Hoek komende zomer nog gewoon tot de technische staf van Oranje behoren ligt er een probleem. Sneijder, al tij den op jacht naar de sta tus van recordinternatio nal, voelde zich deze week ernstig gekrenkt door Grim en Hoek. Het feit dat Arjen Robben er aan te pas moest komen om de interim- bondscoach van het Nederlands elftal ervan te overtuigen dat Sneij der zijn 128ste interland diende te spelen, schoot bij de speler volledig in het verkeerde keelgat. Sneijder, die het record van Ed win van der Sar (130 caps) nadert, zag Grim zijn schouders ophalen toen het met Frans Hoek over een invalbeurt ging. Hoek zou Sneijder een invalbeurt hebben toegezegd. Na het laatste fluitsignaal ver dween Sneijder, die in de 82ste mi nuut inviel voor Davy Klaassen, woedend naar de catacomben. Bin nen mum van tijd stond hij ge doucht bij zijn familie en vrienden. Sneijder kan in juni recordinter national worden als Oranje oefent tegen Marokko en Ivoorkust en een WK-kwalificatieduel speelt met Luxemburg. Het bereiken van een mijlpaal is vaker punt van discussie. Zo wei gerde Louis van Gaal om Dirk Kuyt in de aanloop naar het WK 2014 al op too caps te zetten. Kuyt vreesde the century te moeten missen, tot hij zich in Brazilië als nog in het elftal knokte. Tegen Mexico bereikte hij destijds de 100 interlands. Robin van Persie kreeg van bondscoach Danny Blind inter land nummer 100 met een inval beurt tegen Tsjechië in de Arena. De botsing tussen de arm en/of el leboog van Vilhena en Spartaan Mathias Pogba op 5 maart houdt de gemoederen al bijna een maand be zig. Danny Makkelie werd gisteren door Feyenoords huisjurist Joris van Benthem nadrukkelijk naar voren geschoven om Vilhena vrij te plei ten. De arbiter vertelde in een ver klaring dat hij de botsing tussen Vilhena en Pogba slechts goed vond voor een gele kaart. Bovendien, voegde hij er aan toe, had de waar nemer die met hem de beelden had bekeken daar net zo over gedacht. Van Benthem stelde dat bij Fey enoord het gevoel leeft 'dat Vilhena hoe dan ook gestraft moet worden'. De uitspraak is vanochtend. BON POLEPOSITION donderdag 30 maart 2017 PC V ee">e' sp? Voorheen de commerciële man, die nu opeens het ont slag van Danny Blind moest toelichten. Dat is toch raar. Maar de beoogde directeur betaald voetbal is weer Gijs de Jong, en die staat al maanden in de coulissen te wachten. Dan kun je toch stellen dat er al maanden een leiderschapsprobleem is? Binnenkort wordt er met Louis van Gaal gesproken, kunnen jullie hem dan wel een duidelijk plan schetsen? Schuift u ook zelf aan bij Van Gaal, naast Decossaux? U kent hem goed. Stel dat Van Gaal die nieuwe directievoorzitter van de KNVB wordt, de man boven de directeur betaald voetbal en de directeur amateur voetbal. Dan wordt de func tie van technisch directeur, nu Hans van Breukelen, toch overbodig? U heeft ons benaderd voor dit interview, waaruit blijkt dat u voor de troepen wilt gaan staan. Bij de vorige be stuurscrisis, najaar 2016, was u in eerste instantie nau welijks zichtbaar. U was druk met het presidentschap van de UEFA, zat er niet bovenop in Zeist. De clubs verweten u dat juist FOTO PIM RAS letterlijk - en hebben dat ook zo uitgesproken. Maar toen in 2016 heeft u ons nota bene zelf verteld heel ontevreden te zijn over de communicatie vanuit de rvc. U werd slecht op de hoogte gehouden, zei u let terlijk. De bond wil een dienende, open en minder technocrati sche organisatie worden. U bent, met alle respect, ie mand van de oude voetbal- politiek. Past u daar straks nog wel in? De nieuw aan te stellen bonds coach van Oranje zal stevig aan de bak moeten om een woe dende Wesley Sneijder erbij te houden. De middenvelder voelde zich deze week gekleineerd door interim-coach Fred Grim, die hem tegen Frankrijk aanvankelijk niet wilde laten invallen. Mikos Gouka Amsterdam De aanklager van de KNVB wil Tonny Vilhena nog altijd voor vier duels schorsen. Feyenoord eist vrijspraak en in het ergste geval een volledig voorwaardelijke straf. Mikos Gouka Zeist SO s pole positioh O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Albert Heijn, Blz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Vivant. korting met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23