M 22 INTERVIEW MICHAEL VAN PRAAG Jullie beweren dat wij niet meer weten wat te doen. Maar dat weten we precies Michael van Praag (69) maakt zich zorgen over de toekomst van het Nederlandse voetbal, maar bestrijdt dat het bij de KNVB een chaos is. „Alles wordt na Bulgarije op een hoop gegooid. Ik ga ik voor mijn mensen staan." Kort Oranje Verstappen in juni pas kansrijk Red Buil verwacht dat het Formule i-team van Max Verstappen (foto) pas op n juni, bij de Grand Prix van Canada, kan meestrijden met Ferrari en Mercedes. Renault komt dan onder meer met een grote motorupdate. Afgelopen zondag, bij de start van het Fi- seizoen in Australië, eindigde Verstappen nog teleurstellend achter de auto's van Fer rari en Mercedes, op plek 5. Brazilië al zeker van WK Door met 3-0 te winnen van Paraguay is Brazilië als eerste land zeker van kwalificatie voor het WK in Rusland, dat als gastland automatisch geplaatst is. Brazilië is niet meer te achterhalen door de nummer 5 uit de WK-kwalicatiegroep van Zuid-Amerika. Die plek geeft recht op deelname aan de play-offs en wordt ingenomen door Argen tinië. De ploeg van de geschorste Lionel Messi verloor bij laagvlieger Bolivia met 2-0 en is nog allerminst zeker van het WK. 'Heb er niets mee te maken' Blessure Onrust Flitsen UITSLAGEN In Argentijnse media circuleren sinds de schorsing van vier duels voor international Lionel Messi de wildste complottheorieën. Zo zou Diego Mara- dona (foto), als am bassadeur verbon den aan de FIFA, wraak nemen op de Argentijnse bond, met wie 'Pluisje' in on min leeft. „Ik heb er niets mee te ma ken. Inte gendeel", aldus Ma- radona. „Afgelopen donderdag was de bondsvergadering. Daar kon je zien dat de clubs heel positief zijn over hoe zaken in gang zijn gezet door de KNVB. Dat de overgang naar een nieuwe bestuursstructuur goed ver loopt. Daar is juist heel veel draagvlak voor. Niet voor niets ben ik in de afgelopen maan den langs heel veel clubs ge weest, net als Gijs de Jong. Uit stekende gesprekken. Alleen: als Oranje dan van Bulgarije verliest, dan wordt alles op één hoop geveegd. Dan deugt er opeens niets meer." „Jullie beweren dat wij niet meer weten wat te doen. Maar dat weten we precies. Namelijk eerst met een aantal goede voetbalmensen praten, zowel intern als extern, die een hel dere visie hebben op wat er no dig is. En daarna een afgewo gen beslissing nemen." „We gaan niet met tientallen mensen praten, wel met een paar heel goede. Waar het om gaat, is dat we zo helder moge lijk krijgen wat Oranje in deze fase nodig heeft. En dat gaat geen weken duren. Begin vol gende week moet daar een ant woord op zijn." rige tijd is geweest. Maar dat hangt ook samen met de tran sitie die de KNVB nu door maakt, én met een zeer com plexe voetbalcrisis. Als alles zo maar op een berg wordt ge veegd, dan ga ik als bondsvoor zitter voor mijn mensen staan. Hebben we een imagopro bleem? Ja. Maar zijn we stuur loos en is er geen eenheid van leiderschap? Nee. Wie de baas eërgerd toetst Michael van Praag op het schermpje van zijn mobiele te lefoon. „Kijk", zegt de bonds voorzitter van de KNVB. „Dan lees ik dus een analyse in jullie krant en dan denk ik: dat strookt gewoon niet met de werkelijkheid." Van Praag somt op. Dat Fred Grim wordt neergezet als een trainer zonder ervaring, en dat de KNVB en Oranje 'diep ge zonken' zijn. Dat er over de KNVB geschreven staat dat 'niemand nog weet wie de baas is'. En dat de voetbalbond 'stuurloos' is. „En hier dan. Hier schrijven jullie dat de huidige leiding 'amper draagvlak' heeft. Dat is niet zo!" donderdag 30 maart 2017 PC AUTOSPORT VOETBAL VOETBAL Het Neder lands elftal zakt op de komende FIFA- ranking naar de 32ste plaats, de laag ste plek die Oranje ooit innam. Een schril contrast met 2011, toen Nederland Spanje nog af loste als lijst aanvoerder. I Liverpool moet het in de derby tegen Everton zaterdag stel len zonder Adam Lallana (foto). De En gelse midden velder is ge blesseerd en staat mogelijk een maand aan de kant. De langdurig geblesseerde Kevin Jansen kan zijn contract bij ADO Den Haag met een jaar verlengen. De 24-jarige middenvelder herstelt van een kruisbandblessure. Jaroslav Navratil en Tim van de Berg spe len ook het komende seizoen bij Heracles Al melo. De club uit de eredivisie lichtte voor beide spelers de optie in het contract. Bei den spelen sowieso nog een jaar in Almelo. De Franse wielrenner Nacer Bouhanni, gevreesd sprinter, verlengt zijn contract bij Cofidis tot het einde van 2019. De interland tussen de ta feltennissters van Nederland en Turkije, in Istanboel, is vanwege de politieke onrust tussen beide landen ver plaatst van 11 naar 25 april. TENNIS Miami Open (VSt). Mannen, vierde ronde: Kyrgios (Aus/12) - Goffin (Bel/8) 7-6(5) 6-3. Vrouwen, kwartfinales: Pliskova (Tsj/2) - Lucic-Ba- roni (Kro/26) 6-3 6-4, Wozniacki (Den/12) - Safa- rova (Tsj) 6-4 6-3. WIELRENNEN Driedaagse De Panne-Koksijde. Tweede etappe (192,9 km): 1. Kristoff (Noo) 4.37.29, 2. Theuns (Bel) z.t., 3. Kittel (Dui) z.t., 4. Ackermann (Dui) z.t. 5. Guar- dini (Ita) z.t., 6. Vantomme (Bel) z.t., 7. Petit (Fra) z.t., 8. Vermeltfoort (Ned) z.t., 13. Ligthart (Ned) z.t. Klassement: 1. Gilbert (Bel) 9.13.28,2. Brandle (Oos) op 0.50,3. Kristoff (Noo) op 1.07, 4. Theuns (Bel) op 1.11,5. Ligthart (Ned) 1.15,6. Chavanel (Fra) z.t. O a Maar laten we het grootste hoofdpijndossier er dan met een eens bij pakken. De nieuwe bondscoach. Wie gaat dat eigenlijk beslissen bij de KNVB? Maar dat zegt toch juist iets: dat jullie eerst bij anderen in formatie moeten vergaren? Bovendien zult u heel uiteen lopende meningen vinden. In het Nederlandse voetbal is haast niemand het nog eens over de koers. U wilt toch niet zeggen dat het allemaal van een leien dakje gaat bij de KNVB? Di recteur Bert van Oostveen vertrok via de achterdeur. Zijn opvolger is nog altijd niet formeel benoemd. De Raad van Commissarissen is gro tendeels ontmanteld. Er zijn assistenten vertrokken, twee bondscoaches ontslagen. „Ik ontken niet dat het een roe- Sjoerd Mossou en Maarten Wijffels Amsterdam Wij spreken regelmatig men sen in het voetbal. Hans van Breukelen wordt met veel scepsis bekeken. De benoe ming van Gijs de Jong is door de clubs nota bene tegenge houden op procedurele gron den, waardoor de KNVB al maanden in een vacuüm zit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22